AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć (16)

Warto zobaczyć

W tym dziale przedstawiamy Wam wybrane, najciekawsze miejsca w Polsce, które są warte zobaczenia. Sprawdźcie jakie to miejsca.

Wycieczka 3-dniowa po Krakowie

· autor: Administrator  ·   270

Kraków to miasto z którego każdy Polak może być dumny. Zobaczyć tu można bezcenne pamiątki narodowe, zabytki Krakowa, wspaniałe restauracje i wiele innych interesujących miejsc. Uważa się, że jest to również jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Historycy nie są pewni skąd właściwie wzięła się nazwa Krakowa. Jedna z teorii mówi, że pochodzi od legendarnego władcy Kraka, który zbudował zamek na Wawelu.

czytaj więcej

Pałac w Wilanowie

· autor: Administrator  ·   257

Pałac w Wilanowie to nie lada gratka nie tylko dla entuzjastów sztuki i miłośników przyrody, ale także dla codziennych turystów, którzy po prostu pragną odpocząć od gwaru wielkiej metropolii. Nic więc dziwnego, że ten jeden z symboli Warszawy, jest jednocześnie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc stolicy. Piękny, majestatyczny budynek zachwyca wspaniałą architekturą i atmosferą sprzed setek lat.

czytaj więcej

Najbardziej tajemnicze miejsca w Polsce

· autor: Administrator  ·   248

Zastanawiasz się jakie miejsce odwiedzić podczas przyszłego urlopu lub weekendu? Może poza oczywistymi atrakcjami warto rozejrzeć się za czymś bardziej tajemniczym. W Polsce wiele jest miejsc, skrywających swoje sekrety, z którymi wiążą się fascynujące, nierzadko tragiczne historie. Przedstawiamy Wam miejsce, które zrobiły na nas największe wrażenie. Odkryj je razem z nami!

czytaj więcej

Muzeum Powstania Warszawskiego

· autor: Administrator  ·   175

Aby zrozumieć dzisiejszą Warszawę, trzeba poznać jej historię, którą w wyjątkowy sposób przedstawia Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostało ono utworzone w celu uczczenia pamięci tych, którzy zginęli, walcząc o wolność Polski i jej stolicy podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Ekspozycje muzeum wywierają na odwiedzających to miejsce ogromne wrażenie i to nie tylko na pasjonatach historii.

czytaj więcej

Mikołajki - noclegi w Krainie Wielkich Jezior

· autor: Administrator  ·   233

Czy wiecie, która z mazurskich miejscowości jest najchętniej odwiedzana przez turystów? To Mikołajki - druga żeglarska stolica Polski. Liczne jeziora, rozległe lasy, wszechobecny spokój i świeże powietrze sprawią, że odpoczynek tutaj nie ma sobie równych! Zapraszamy Was dziś w podróż do Mikołajek położonych w Krainie Wielkich Jezior.

czytaj więcej

3 dni w Żywcu

· autor: Administrator  ·   340

Jeśli lubicie podróże i kochacie Polskę, zapraszamy Was do zwiedzenia Żywca. Zarezerwujcie sobie 3 dni wolnego, do tego wybierzcie słoneczny weekend, zapoznajcie się z naszym planem zwiedzania i ruszajcie do Żywca. Przedstawiamy szczegółowy plan, krok po kroku, dzień po dniu, od czego zacząć i na czym skończyć swoją wycieczkę po ciekawym mieście, jakim jest Żywiec.

czytaj więcej

Klasztor Karmelitów Bosych

· autor: Administrator  ·   264

Zapraszamy Was do zapoznania się z historią Klasztoru Karmelitów bosych w Wiśniczu, którego budowę rozpoczęto w 1622 r.

22 czerwca 1630 r. zakonnicy wprowadzili się do klasztoru. Prace wykończeniowe klasztoru trwały do 1639 r. Zwiedzając Małopolskę, warto ten punkt wpisać na trasę swojej wycieczki.

czytaj więcej

Twierdza Boyen w Giżycku, historia, przewodnik i cennik zwiedzania.

· autor: Administrator  ·   423

Przedstawiamy Wam historię i przewodnik po Twierdzy Boyen w Giżycku. Twierdzę Boyen wybudowano jako ogniwo główne linii obronnej w Giżycku w latach 1844-1860. Linia ta miała zabezpieczyć państwo pruskie od wschodu przed atakiem ze strony Rosji. Została usytuowana na przedmieściach Giżycka w bardzo ważnym miejscu strategicznym, na przesmyku między jeziorem Niegocin a jeziorem Kisajno. Pomysłodawcą budowy był generał Karl von Grolman oraz generał Herman von Boyen minister wojny Prus.

czytaj więcej

Noclegi Poznań - atrakcje i krótki przewodnik po mieście

· autor: Administrator  ·   145

Poznań-miasto założone w 1253r, które jest stolicą Wielkopolski. Położone bezpośrednio nad drugą co do wielkości w Polsce rzeką Wartą. Jest największym miastem w zachodniej Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia Poznania mamy dla Was tanie noclegi Poznań, które dopasowane są na każdą kieszeń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zwiedzanie miasta "Koziołków” to istny rarytas dla każdego turysty. Planując podróż warto wiedzieć, że dzięki znakomitej infrastrukturze do miasta można dotrzeć zarówno koleją, samochodem jak i samolotem. Dzięki temu Poznań otwarty jest zarówno dla turystów z Polski jak i z zagranicy.  

czytaj więcej

Jarosław nad Sanem

· autor: Administrator  ·   248

Jarosław nad Sanem - miasto w województwie podkarpackim, które prawa miejskie uzyskało w 1323 roku. W okresie średniowiecza jego lokalizacja znajdowała się na granicy wschodniej Małopolski, a  Rusi Halickiej. Mimo swoich niewielkich rozmiarów miasto jak najbardziej godne polecenia turystom, którzy wybierają się na Podkarpacie. Jest to urocze miejsce, kryjące mnóstwo fantastycznych i ciekawych zabytków.

czytaj więcej

Latarnie morskie w Polsce, które warto zobaczyć

· autor: Administrator  ·   2019

Wybierając Bałtyk jako miejsce swoich wakacyjnych wojaży, warto pomyśleć nad listą miejsc, które zwiedzimy podczas naszego pobytu. Przedstawiamy Wam latarnie morskie w Polsce, usytuowane nad Bałtykiem, które warto zobaczyć podczas wakacyjnych wycieczek. Szukając sposobu na aktywny wypoczynek nad morzem, warto oderwać się na chwilę od ręcznika plażowego, włożyć wygodne buty i wyruszyć w drogę, przy okazji odwiedzając latarnie morskie.

czytaj więcej

Toruń miasto Mikołaja Kopernika

· autor: Administrator  ·   186

Toruń to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie uzyskało w 1233 roku. W 1997 roku toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 

czytaj więcej

Bieszczady jesienią – kraina barwnych krajobrazów

· autor: Administrator  ·   4120

Jesień zbliża się wielkimi krokami, dni stają się coraz krótsze, wieczory coraz chłodniejsze, większość z nas wraca ze swoich urlopów, aby na nowo wpaść w wir pracy i codziennych obowiązków. Jesień jest niezwykle ciekawą porą roku, jedni ją kochają, inni nienawidzą. Dla nas jednak, jesień nie musi być wcale taka ponura i zimna, wystarczy, że urozmaicimy sobie wolny czas i wybierzemy się na wspaniałą wycieczkę pt.:"Bieszczady jesienią", ale kiedy jechać by zobaczyć krainę pięknych krajobrazów? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na dole strony. Jednak dla niecierpliwych przekazujemy informację, że najlepszy czas by zobaczyć Bieszczady jesienią w całej okazałości to październik. Tak, dokładnie tak, nie wrzesień tylko październik jest miesiącem najpiękniejszych krajobrazów Bieszczad jesienią.  Noclegi w w Bieszczadach: https://trivabook.pl/noclegi/bieszczady

czytaj więcej

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje Trójmiasta

· autor: Administrator  ·   572

Gdańsk, Sopot i Gdynia, popularne nadmorskie Trójmiasto i jego największe atrakcje to obiekt zainteresowań turystów z całego świata. Rozbudowana aglomeracja miejska, baza noclegowa bogata w luksusowe apartamentowce i hotele oraz doskonała komunikacja miejska, sprawiają, że pobyt tutaj staje się komfortowy nawet dla najbardziej wymagających zwiedzających. 

czytaj więcej

Atrakcje Mazur - Kraina Wielkich Jezior

· autor: Administrator  ·   1288

Wiadomo nam nie od dziś, że Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Jedni nazywają Krainę Wielkich Jezior - "Mazurskim Morzem", inni określają ją jako "Krainę Tysiąca Jezior. Każde z tych określeń świetnie pasuje do tego malowniczego regionu. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, czyli mezoregion, położony w północnej części Polski, obejmujący środkową część Pojezierza Mazurskiego.

czytaj więcej

Najpiękniejsze plaże w Polsce

· autor: Administrator  ·   498

Każdego roku najpiękniejsze plaże w Polsce odwiedzane są przez tysiące turystów, którzy spędzają na nich długie godziny, zażywając kąpieli słonecznych czy szalejąc między falami Bałtyku. Każdy z nas uwielbia czas urlopów, wyjazdów na wczasy i tego wspaniałego momentu, kiedy położymy się w końcu na złocistym, gorącym piasku na jednej z nadmorskich plaż. Czujemy się wtedy błogo, z dala od wszystkich problemów życia codziennego, ze spokojną głową, odpoczywając na plaży, wsłuchując się w szum morskich fal.

czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!