AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Jarosław nad Sanem

 ·  autor: Administrator  ·   1894

Jarosław nad Sanem - miasto w województwie podkarpackim, które prawa miejskie uzyskało w 1323 roku. W okresie średniowiecza jego lokalizacja znajdowała się na granicy wschodniej Małopolski, a  Rusi Halickiej. Mimo swoich niewielkich rozmiarów miasto jak najbardziej godne polecenia turystom, którzy wybierają się na Podkarpacie. Jest to urocze miejsce, kryjące mnóstwo fantastycznych i ciekawych zabytków.

Jarosław nad Sanem.

Jarosław nad Sanem

Jarosław nad Sanem - zwiedzanie Rynku

Zwiedzanie Jarosławia proponujemy zacząć od rynku, na którym znajduje się po wcześniejszym spaleniu odbudowany w 1625 roku renesansowy Ratusz, dzisiejsza siedziba władz miasta. Rynek okolony jest oryginalnymi kamienicami z początku XVI w. odnowionych w XIX i na początku XX wieku, które są niezmiernie urokliwe. Polecamy zwrócenie na nie szczególnej uwagi. Wśród nich znajduje się Kamienica Orsettich , chyba najpiękniejsza późnorenesansowa kamienica mieszczańska w Polsce. Są też Kamienice Rydzikowa oraz Gruszewiczów. 

Jarosław nad Sanem - fragmenty Bramy Krakowskiej

W Jarosławiu warto również obejrzeć fragmenty Bramy Krakowskiej oraz murów obronnych z fosą. Pierwotnie była głównym wjazdem do miasta. Jarosław to miasto w którym znajdują się zarówno kościoły jak i cerkwie.

Cerkiew konkatedralna pw. Przemienienia Pańskiego

Na szczególną uwagę zasługuje Cerkiew konkatedralna pw. Przemienienia Pańskiego wybudowana w latach 1717-1749. Natomiast podczas zwiedzania miasta należy szczególną uwagę zwrócić na Klasztor Sióstr Benedyktynek, wybudowany w XVII wieku. Jest to niezwykłe miejsce, a gościnność sióstr niebywała. Park mieszczący się przy klasztorze jest przepiękny, można tu wielokrotnie spotkać młode pary robiące zdjęcia ślubne w plenerze. Efekt-marzenie. Jarosław nad Sanem kryje w sobie mnóstwo atrakcji w postaci zabytków i kościołów. Ma swój niezapomniany klimat.

Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu

Jarosław nad Sanem - Festiwal Dawnej ”Pieśni Naszych Korzeni”

Odbywają się tu rok rocznie Festiwale Dawnej ”Pieśń Naszych Korzeni”, jedyny taki festiwal w Polsce. Jarosław nad Sanem to nie tylko zabytki, można zrelaksować się tu spacerując po różnych parkach czy Ogrodzie jordanowskim im. Wilsona. Park Miejski im. Czesławy Puzon leży on na terenie dawnego cmentarza grekokatlickiego.  Są tu alejki spacerowe, ławeczki, fontanna. Natomiast w innym Parku im. Bohaterów Monte Casino znajduje się boisko do gry w koszykówkę, piłkę nożną, stoły do ping ponga oraz bardzo dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci. Istny raj dla dzieci i młodzieży. Nie sposób się nudzić w Jarosławiu. Stąd niedaleko już do najpiękniejszej krainy Bieszczad. Zapraszamy na Podkarpacie. Do malowniczego Jarosławia nad Sanem.

Miłego zwiedzania życzy Portal Noclegowy Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!