Aktualności Nadmorskie miasta (7)

W tej kategorii znajdziesz przewodniki po nadmorskich miastach Polski.

Jastarnia. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Jastarni.

· autor: Administrator  ·   7674

Położony na Mierzei Helskiej przyciągający każdego roku wielu wczasowiczów, to nadmorski kurort o nazwie Jastarnia. Atrakcje turystyczne, jakie oferuje, są ciekawym rozwiązaniem na spędzenie letnich wakacji. Na miejscu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg w centrum miasta lub domki nad morzem. Morze Bałtyckie od lat jest najchętniej wybieranym przez turystów wakacyjnym kierunkiem. Chcąc odpocząć od szybkiego życia w dużych miastach, zachęcamy do odwiedzenia tego malowniczego miasteczka. Zapraszamy również do poznania jego ciekawych atrakcji. Ciekawe atrakcje turystyczne, jakie posiada ta miejscowość, pozwolą nam w wakacyjnym sezonie, przyjemnie spędzić wolny czas.

czytaj więcej

Szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża

· autor: Administrator  ·   1377

Są gęsto rozsiane wzdłuż polskiego wybrzeża. W przeszłości pełniły ważną – nawigacyjną funkcję, dziś to niezwykle popularne atrakcje turystyczne. Latarnie morskie nad Bałtykiem zostały połączone w szlak kulturowy, stanowiąc interesujący pomysł na odkrywanie polskiego wybrzeża. I to kilka sposobów! Latarnie morskie pełniły w przeszłości ważną funkcję wież nawigacyjnych, które poprzez wysyłanie sygnałów świetlnych wskazywały marynarzom bezpieczną drogę do celu. Wraz z postępem technologicznym statki zaczęto wyposażać w nowoczesne nawigacje radiowe i satelitarne, które z czasem znacznie ograniczyły rolę tradycyjnych latarni. Wciąż jednak są one wykorzystywane jako część systemu wspierającego nawigację na morzu.

czytaj więcej

Jurata - atrakcje i tanie noclegi

· autor: Administrator  ·   1550

Macie ochotę na powiew luksusu podczas waszych wakacyjnych wojaży? Koniecznie odwiedźcie dobrze znaną i lubianą przez turystów Juratę. Ten niesamowity kurort położony jest na Mierzei Helskiej, pomiędzy Jastarnią a Helem. Znajdziecie tam różnego rodzaju noclegi, które zaspokoją najbardziej wymagających przyjezdnych.

czytaj więcej

Chałupy welcome to...

· autor: Administrator  ·   1437

"Chałupy welcome to..." - tak śpiewał Zbigniew Wodecki w swojej piosence, a my w rytmie owej piosenki chcemy przedstawić Wam, właśnie słoneczne Chałupy. Jeżeli planujecie wybrać się na wczasy nad Morzem Bałtyckim, warto zastanowić się właśnie nad tą lubianą miejscowością letniskową.

czytaj więcej

Jarosławiec - małe miasteczko, hotel z aquaparkiem i piękna plaża

· autor: Administrator  ·   1353

Pierwsze wzmianki o Jarosławcu pochodzą z XV wieku, był on wówczas częścią darłowskiej domeny książąt zachodniopomorskich. Od zarania dziejów mieszkali tam rybacy, którzy pomiędzy połowami zajmowali się obróbką bursztynu, którego do dziś znaczna ilość znajduje się w tej okolicy. Od XIX wieku wioska przekształca się w letnisko i tak pozostało do dziś. Obecnie każdego roku w sezonie letnim Jarosławiec odwiedza około 6000 turystów.

czytaj więcej

Noclegi i atrakcje w Rewalu

· autor: Administrator  ·   1203

Wczasy nad morzem w Rewalu? Zapraszamy i zachęcamy Turystów szeroką ofertą tanich noclegów w Rewalu. Nocowanie nad morzem to sama przyjemność. Niewielka miejscowość wypoczynkowa, idealna na wczasy nad Bałtykiem. Miasteczko leży w zachodniej części polskiego wybrzeża. Gmina Rewal jest najmniejszą gminą województwa zachodniopomorskiego. Jak każda nadmorska miejscowość, Rewal posiada swój niepowtarzalny urok.

czytaj więcej

Ustronie Morskie - Nadmorskie miasteczko i jego atrakcje

· autor: Administrator  ·   1545

Jeżeli szukacie spokojnej miejscowości turystycznej położonej nad polskim morzem, musicie sprawdzić naszą propozycję. Ustronie Morskie, znana i lubiana miejscowość wypoczynkowa położona na polskim wybrzeżu w jego zachodniej części z bogatą i tanią ofertą noclegów nad morzem.

czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!