Aktualności O hotelarstwie ... (7)

O hotelarstwie słów kilka ...

W tej kategorii znajdziesz artykuły powiązane pośrednio i bezpośrednio z historią i kulturą hotelarstwa.

Jakie są rodzaje obiektów noclegowych?

· autor: Administrator  ·   14024

W poniższym artykule opisujemy, jakie są rodzaje obiektów noclegowych. Wszystkie obiekty sklasyfikowaliśmy w odpowiednich działach. Sprawdź swoją wiedzę czy znasz wszystkie rodzaje obiektów noclegowych?

czytaj więcej

Opłaty hotelowe, których lepiej unikać

· autor: Administrator  ·   4309

Opłaty za korzystanie z noclegu, które są doliczane do rachunku końcowego mogą nas czasami zaskoczyć. Niska cena za nocleg nie zawsze jest atrakcyjna po doliczeniu dodatkowych kosztów. Hotele i obiekty noclegowe prześcigają się wymyślając przeróżne co raz to nowe i wyższe opłaty dodatkowe nie wliczone za dobę hotelową.

czytaj więcej

Rezerwacja noclegu, pokoju z wyprzedzeniem

· autor: Administrator  ·   1125

Przy rezerwacji pokoju hotelowego gość może zostać poproszony o złożenie oferty z wyprzedzeniem, za którą płaci się gotówką lub kartą kredytową. Opłata jest zwykle równowartością opłaty za jedną noc. Celem zapłaty z góry jest rezerwacja noclegu, a pełna kwota jest dodawana do rachunku gospodarza, gdy opuszcza hotel.

czytaj więcej

Różnica między hostelem a hotelem

· autor: Administrator  ·   1149

W tym artykule poruszamy zagadnienie dwóch pojęć i różnic między hotelem a hostelem. Szczegółowo omówimy czym się harakteryzują, jakie mają wspólne cech a jakie różnice. Zapraszamy do zapoznania się z  artykułem: Różnica między hostelem a hotelem.

czytaj więcej

Jaka jest różnica między hotelem a motelem?

· autor: Administrator  ·   15015

Jaka jest różnica między hotelem a motelem? Czym się te dwa obiekty noclegowe różnią i dlaczego najczęściej jeden z nich jest dużo tańszy od drugiego. Na te i inne pytania postaramy się Wam odpowiedzieć. Zapraszamy do zapoznania się z dalszym ciągiem artykułu.

czytaj więcej

Segmentacja gości hotelowych.

· autor: Administrator  ·   8278

W tym artykule zajęliśmy się kryteriami szeroko pojętej segmentacji klienteli, turystów, a dokładniej rzecz biorąc gości hotelowych. Poruszamy najważniejsze zagadnienia segmentacji gości hotelowych.

czytaj więcej

Historia polskiego hotelarstwa.

· autor: Administrator  ·   7087

Zapraszamy do zapoznania się z historią hotelarstwa, jego początkiem oraz rozwojem do czasów dzisiejszych. Turystyka przyspieszyła znacząco rozwój hotelarstwa oraz rozbudowę i budowę nowych hoteli i innego rodzaju kategorii obiektów noclegowych.

czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!