AKTUALNOŚCI O hotelarstwie ...

Różnica między hostelem a hotelem

 ·  autor: Administrator  ·   1124

W tym artykule poruszamy zagadnienie dwóch pojęć i różnic między hotelem a hostelem. Szczegółowo omówimy czym się harakteryzują, jakie mają wspólne cech a jakie różnice. Zapraszamy do zapoznania się z  artykułem: Różnica między hostelem a hotelem.

Różnica między hostelem a hotelem

7 powodów, dla których warto wybrać hostel zamiast hotelu

Jaka jest różnica między hostelem a hotelem? Linia oddzielająca te dwa rodzaje zakwaterowania stała się trudna.

Nie przegap sypialni na zboczu wzgórza z podwójnymi łóżkami i cichymi widokami ze wspólnej jadalni na 20 osób. Wiele hosteli w popularnych miejscowościach turystycznych oferuje prywatne pokoje wieloosobowe. Za większy koszt pokoju w hotelu możesz cieszyć się dużą prywatnością.

Hotel jest zdecydowanie nie tylko dla personelu - hotel to wyjazdy wakacyjne. Hostele oferują większość typowych udogodnień hotelowych - przynajmniej tych, z których korzystasz - a także niektóre podstawowe elementy, których wiele hoteli nie potrzebuje: charakter, osobowość i otoczenie społeczne.

Wybierając pobyt w czystym hostelu, a nie w hotelu, bardzo zmieni się całe Twoje doświadczenie. Osoby podróżujące po hostelach są często bardziej zainteresowane spotkaniami z innymi podróżnikami. Wspólne obszary hostelowe zapewniają lepszy i większy komfort niż zwykle lobby hotelowe.

I nie martw się: pluskwy to większy problem w wielu luksusowych domach !

Co to jest hostel?

Wiele osób nie ma pewności co do różnicy między hostelem a hotelem.

Chociaż w Polsce hostele w końcu zyskują na popularności, nadal kierują się one raczej do młodych ludzi, z zewnątrz, a nie do wszystkich podróżników.

Wiele schronisk znajduje się w punktach daleko poza centrami handlowymi.

Europejscy podróżnicy są bardziej zaznajomieni z pojęciem gościnności. Ze względu na bardzo tanie łóżka, hostele nie zawsze przyciągały studentów do uciążliwych i długoterminowych podróżników przy bardzo małych budżetach .

Zwykły styl obejmował toalety we wspólnym pokoju z niewielką lub żadną prywatnością. Tak, słychać było chrapanie sąsiadów i tak, ludzie chodzili wokół swoich łóżek.

Wraz z rosnącą liczbą par „flashpackers” i bardziej zaawansowanymi podróżnikami, którzy preferują prywatność, wiele hosteli oferuje prywatne pokoje osobom, które nie mają ochoty dzielić miejsca do spania z nieznajomymi. Nawet jeśli masz własny pokój, możesz znaleźć kilka udogodnień, których nie ma w hotelach - i co z tego.

Jeśli możesz żyć bez najlepszych kin i siłowni, zapłacisz mniej niż ceny hoteli i lubisz poznawać nowych ludzi.

Nie wszystkie hostele są sobie równe! Najtańsze opcje to bardzo ciasne i smutne pomieszczenia. Poszukaj informacji i przeczytaj recenzje hosteli pokazowych przed dokonaniem rezerwacji.

Dobre powody, żeby zatrzymać się w hostelu

Są tańsze: aby obniżyć koszty, hostele oferują wiele standardowych udogodnień pokojowych, z których i tak nie korzystają osoby podróżujące służbowo. Możesz nie znaleźć udogodnień, takich jak telefony, żelazka, ekspresy do kawy lub środki czyszczące. Otrzymasz jednak telewizor, a niektóre z tych innych rzeczy w ogólnym obszarze hostelu będą wspólne dla wszystkich. 

Poznajesz ludzi: hostele są nie tylko tańsze, ale są też świetnym miejscem do poznawania innych podróżników! Hostele są często znacznie wygodniejsze niż się wydaje. Wspólny obszar, który służy do spotkań - z innymi turystami - jest idealny, aby uzyskać dobre rekomendacje dotyczące obszaru lub obszarów, które zamierzasz odwiedzić w przyszłości.

Nie zawsze musisz się dzielić: wiele hosteli oferuje prywatne pokoje z opcją prywatnej lub wspólnej łazienki. To, czy będziesz wchodzić w interakcje z innymi gośćmi, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Wiele hosteli oferuje usługi pralnicze, wyżywienie, pełny bar, wieczory filmowe i inne usługi, które uszczęśliwiają podróżnych.

Mniej ukrytych opłat: w wielu hotelach opłata za obsługę wynosi do 15 procent rachunku przy kasie. Pomimo braku śmieci, personel w ekskluzywnych hotelach sprząta. 

Potencjalne wady życia w hostelu

Płatność może nie być tak łatwa: przy i tak niskich stawkach w wielu tanich hostelach nie może po prostu zapłacić kartą kredytową , a jeśli to się zrobi, koszt usługi zostanie wyrównany o płatność kartą. Niektóre hostele mogą wymagać opłaty za pobyt z góry lub codziennie.

Nie oczekuj wszystkich udogodnień: jak wspomniano wcześniej, dobre hostele mogą mieć mniej komfortowe noclegi, eliminując niektóre elementy wyposażenia występujące w hotelach. Nie rozczaruj się, jeśli telewizor jest w twoim pokoju - jeśli w ogóle jest - nie ma HBO.

Niektóre hostele milczą, brak kontaktu przy próbie rwzerwacji. Jeśli zarejestrujesz się online, przeczytaj uważnie recenzje, ale traktuj je z przymrużeniem oka. Recenzje pluskiew często nie pozostawiają wrażenia na konkurencyjnych hostelach. Niektóre hostele przyciągają młodszych turystów. Jeśli twój pokój znajduje się w pobliżu baru lub części wspólnej, być może będziesz musiał poradzić sobie z hałasem późnym wieczorem.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!