Aktualności Atrakcje w Polsce (22)

Atrakcje w Polsce

W tym dziale przedstawiamy Wam wybrane, najciekawsze atrakcje w Polsce, które warto odwiedzić. Sprawdźcie jakie to miejsca.

Walory turystyczne Polski

· autor: Administrator  ·   17732

Pojęcie "walory turystyczne Polski" charakteryzują dwie cechy: przyrodnicze i poza przyrodnicze, czyli antropogeniczne. Do walorów przyrodniczych zaliczamy elementy środowiska naturalnego, które cieszą się zainteresowaniem zwiedzających. Walory antropogeniczne to elementy stworzone przez człowieka. Do walorów przyrodniczych należą m.in. morze, góry, lasy, rzeki, ogrody botaniczne, ogrody zoologiczne natomiast do walorów poza przyrodniczych zalicza się muzea, obiekty historyczne, zabytki oraz miejsca kultu religijnego, wydarzenia i imprezy kulturalne. Walory turystyczne wyznaczają zespół czynników decydujących o rozwoju turystycznym miejscowości, regionu. O tym, czy dany region przyciąga turystów, nie decydują tylko walory, ale również stopień atrakcyjności turystycznej. Jest określeniem łączącym walory turystyczne z okolicznościami zaspokojenia potrzeb turystycznych. Walory są podstawowym elementem atrakcji turystycznych. Może ona mieć charakter materialny i niematerialny. W miejscach pozbawionych przyrodniczych walorów tworzą się sztuczne atrakcje turystyczne, np. Park Dinozaurów w Inwałdzie.

czytaj więcej

Krakowskie skarby: co warto zobaczyć na Starym Mieście?

· autor: Administrator  ·   7288

Dla turystów, których fascynują dzieła sztuki oraz miejsca mające ogromną wartość historyczną, Kraków z pewnością stanie się bardzo atrakcyjnym celem wycieczki. Miejsc, które warto tu zobaczyć, jest sporo. Zachwyca Kazimierz, kusi Kleparz, intryguje Nowa Huta. Od lat jednak to Stare Miasto cieszy się największym zainteresowaniem turystów, a znajdujące się na jego terenie zabytki są głównymi atrakcjami w programie zwiedzania tego miasta. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty na krakowskiej starówce?

czytaj więcej

Które termy są najlepsze?

· autor: Administrator  ·   5261

Baseny termalne w naszym kraju z roku na rok zyskują coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego, bo nie dość, że zapewniają przyjemny wypoczynek, dbają jednocześnie o nasze zdrowie. Woda w basenach termalnych pochodzi z wnętrza ziemi, dzięki czemu bogata jest w wiele wartościowych składników mineralnych. Przedstawiamy Wam najlepsze termy w Polsce, na które warto zabrać rodzinę, znajomych czy drugą połówkę.

czytaj więcej

Park rozrywki Majaland Kownaty.

· autor: Administrator  ·   1915

Bajkowy park rozrywki Majaland usytuowany jest we wsi Kownaty, niedaleko miejscowości Torzym w województwie lubuskim, blisko granicy z Niemcami. Majaland to dość młody obiekt, ponieważ otwarty został we wrześniu 2018 roku.

czytaj więcej

Jura Park Bałtów - pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce.

· autor: Administrator  ·   1811

Bałtowski Park Jurajski został otwarty w sierpniu 2004 roku. W niewielkiej wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim, o której raczej nikt wcześniej nie słyszał. Co więcej, pierwszy w Polsce park dinozaurów otwarto na terenach, gdzie faktycznie odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów. Dziś Jura Park Bałtów to wielki kompleks turystyczny oferującym swoim gościom różnego rodzaju atrakcje.

czytaj więcej

Rabkoland - rodzinny park rozrywki i edukacji

· autor: Administrator  ·   2007

Rabkoland już od 30 lat przyprawia o szeroki uśmiech odwiedzających go dzieci, jak i dorosłych. Jest to magiczne miejsce, w którym pochłonie was moc zabawy, niesamowitych teatrów oraz magicznych pokazów. W okresie letnim Rabkoland codziennie odwiedza tysiące gości tych najmłodszych, jak i starszych. Park rozrywki położony jest w Rabce-Zdrój w województwie małopolskim, około kilometr od słynnej Zakopianki, czyli głównej drogi łączącej Kraków i Zakopane.

czytaj więcej

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

· autor: Administrator  ·   1731

Można powiedzieć, że ten park rozrywki to zupełnie inny świat. Odwiedzając Park Miniatur, możecie w jednej chwili przenieść się do Włoch, Rosji, Chin, Francji czy Polski, podziwiając najpiękniejsze budowle tych krajów w postaci miniatur. Na terenie parku, który zajmuje aż 75 tysięcy m2, znajduje się około 60 modeli architektonicznych z całego świata. Miniatury w parku w większości zostały wykonane w skali 1:25, dzięki czemu bez większych problemów możemy porównać wielkość poszczególnych obiektów.

czytaj więcej

Łeba Park

· autor: Administrator  ·   2105

Rodzinny park rozrywki Łeba Park to miejsce inne niż wszystkie. Nie znajdziemy tu ekstremalnych rollercoasterów, za to podziwiać możemy niesamowite modele dinozaurów zbudowanych w skali 1:1. Co prawda dinozaury wyginęły kilkadziesiąt milionów lat temu, jednak zainteresowanie nimi jest ogromne. Wydawać się może, że Łeba Park to atrakcja głównie dla dzieci, nie do końca tak jest. Dorośli również świetnie się tu odnajdują i doskonale bawią, poznając nowinki ze świata tych ogromnych gadów.

czytaj więcej

Najstarszy lunapark w Polsce - Legendia w Chorzowie

· autor: Administrator  ·   1932

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, powstało na terenie chorzowskiego Parku Śląskiego, jest najstarszym i największym obiektem tego typu w Polsce. Od 1959 roku lunapark dostarcza odwiedzającym go gościom niezapomnianych przygód i sporej dawki emocji. Od 2015 roku Śląskie Wesołe Miasteczko zyskało, można powiedzieć drugie życie. Znalazł się prywatny inwestor, grupa, która posiada również między innymi park wodny Tatralandia na Słowacji.

czytaj więcej

Park rozrywki Zatorland - nauka przez zabawę

· autor: Administrator  ·   2034

Park rozrywki Zatroland to kolejna rodzinna atrakcja w niewielkiej miejscowości Zator, położonej pomiędzy Krakowem a Katowicami. Park rozrywki Zatorland możemy śmiało określić jako ewenement w skali naszego kraju. Mówiąc, że jest to zwykły park rozrywki, powiedzielibyśmy nieprawdę. W Zatorlandzie czekają na gości aż cztery tematyczne parki rozrywki. Sprawia to, że każdy niezależnie od wieku znajdzie tu dla siebie odpowiednią formę rozrywki.

czytaj więcej

Energylandia - największy park rozrywki

· autor: Administrator  ·   2505

Tego miejsca chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, Energylandia w Zatorze to największy rodzinny park rozrywki w Polsce i jeden z największych w Europie. Energylandia powstała w niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim, której do niedawna nikt nie znał. Park rozrywki przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, co sprawia, że chętnie odwiedzany jest przez rodziny z dziećmi.

czytaj więcej

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - Polska zdecydowanie jest krajem uważanym za nieco rozrywkowy, a Polacy uwielbiają różnego rodzaju zabawy, atrakcje i parki rozrywki. W ciągu ostatnich lat powstało kilka ciekawych obiektów rozrywkowych, dodatkowo istniejące parki rozrywki w dalszym ciągu inwestują i powiększają swoją ofertę, dla żądnych wrażeń przyjezdnych. Co więcej, wiemy, że w kraju planowane jest otwarcie kolejnych tego typu obiektów.

czytaj więcej

Zakopane - atrakcje, które musisz zobaczyć

· autor: Administrator  ·   3391

Chcemy Was zabrać w podróż po stolicy Tatr, jaką jest Zakopane. Atrakcje i ciekawe miejsca tego górskiego kurortu, które powinniście, koniecznie zobaczyć postaramy się opisać dość szczegółowo. Oprowadzimy Was tylko po najważniejszych zakątkach tego miasta, wskazując wyłącznie te atrakcje Zakopanego, które są największe i najpopularniejsze. Zapraszamy do przewodnika.

czytaj więcej

Rzeszów - atrakcje nie tylko dla zakochanych!

· autor: Administrator  ·   1948

Rzeszów słynie z… no właśnie, z czego? Zdaje się, że najbardziej z tego, że niedaleko stąd w Bieszczady. Jednak stolica Podkarpacia to coś znacznie więcej! Rzeszów doceniony został także przez brytyjski dziennik The Telegraph, który umieścił go w rankingu mało znanych miast wartych odwiedzenia podczas podróży po Europie. Przekonajcie się, dlaczego warto odwiedzić to miasto i… pakujcie walizki!

czytaj więcej

Poznań, atrakcje stolicy Wielkopolski

· autor: Administrator  ·   2132

Poznań jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce, jednak pod względem oferty atrakcji turystycznych z pewnością zajmuje wyższe miejsce. To właśnie tu, w stolicy Wielkopolski codziennie o dwunastej trykają się koziołki, to tu wypocząć można nad Maltą, także tu znajduje się Stary Browar – znane na cały świat centrum handlu i sztuki. Poznajcie najciekawsze atrakcje Poznania.

czytaj więcej

Największe atrakcje Podkarpacia

· autor: Administrator  ·   3213

Południowo-wschodnie tereny naszego kraju kojarzone są głównie z Bieszczadami. I prawidłowo, jednak poza tymi dość dzikimi jeszcze górami całe Podkarpacie jest jednym z najbardziej interesujących, niezwykle różnorodnych i bogatych w zabytki i atrakcje regionów Polski. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam podkarpackie skarby, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Poznajcie zatem mało jeszcze znane Podkarpacie.

czytaj więcej

Twierdza Boyen w Giżycku

· autor: Administrator  ·   1763

Twierdza Boyen w Giżycku to największa tego typu budowla na Mazurach. W XIX wieku była punktem strategicznym w tamtejszych stronach. Co ciekawe twierdza ma kształt gwiazdy, a wybudowano ją w 12 lat. Była ważnym obiektem wojskowym nie tylko w XIX wieku, ale także podczas I i II wojny światowej.

czytaj więcej

Góra Kamieńsk

· autor: Administrator  ·   1712

Góra Kamieńsk to jedno z niewielu miejsc w centralnej Polsce, gdzie w sezonie zimowym istnieje możliwość jazdy na nartach czy snowboardzie na specjalnie przygotowanym kilkusetmetrowym stoku ze sztuczną nawierzchnią. Wybudowano tu wyciąg, który umożliwia szybkie dotarcie na górę. W sezonie letnim także on funkcjonuje i daje nam możliwość skorzystania z tras rowerowych rozciągniętych w okolicy.

czytaj więcej

Klub Bajka w Mielnie

· autor: Administrator  ·   1798

Klub Bajka w Mielnie to popularne wśród miejscowych ludzi oraz turystów miejsce, gdzie można iść i pobawić się w klubie w rytmie muzyki. Regularnie organizowane są tu także imprezy tematyczne. Zobacz jeszcze więcej ciekawych informacji o Mielnie i sprawdź tanie noclegi nad morzem.

czytaj więcej

Kraków - atrakcje i zabytki, które trzeba zobaczyć!

· autor: Administrator  ·   10604

Zabierzemy Was dziś na wycieczkę, by przedstawić Wam Kraków i jego atrakcje i zabytki. Kraków to byłe miasto koronacyjne królów Polski, dawna historyczna stolica Rzeczpospolitej oraz teraźniejsza stolica Małopolski. Położony jest na południu kraju, jednak doskonałe połączenia szlaków komunikacyjnych sprawiają, że można się tu dostać w bez najmniejszych problemów z każdego regionu Polski.

czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!