AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Park rozrywki Zatorland - nauka przez zabawę

 ·  autor: Administrator  ·   1974

Park rozrywki Zatroland to kolejna rodzinna atrakcja w niewielkiej miejscowości Zator, położonej pomiędzy Krakowem a Katowicami. Park rozrywki Zatorland możemy śmiało określić jako ewenement w skali naszego kraju. Mówiąc, że jest to zwykły park rozrywki, powiedzielibyśmy nieprawdę. W Zatorlandzie czekają na gości aż cztery tematyczne parki rozrywki. Sprawia to, że każdy niezależnie od wieku znajdzie tu dla siebie odpowiednią formę rozrywki.

Park rozrywki Zatorland - nauka przez zabawę.

Park rozrywki Zatorland

Tyle atrakcji skumulowanych w jednym miejscu to rzadkość w Polsce. Aż trudno opisać wszystkie atrakcji i nie wiadomo, od czego zacząć. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na swoje upodobania. Zatorland ma chyba tylko jedną wadę. Ciężko wam będzie wyciągnąć stamtąd wasze dzieciaki, kiedy poznają wszystkie najciekawsze zakątki tego parku.

Najciekawsze atrakcje w parku rozrywki Zatorland.

Cały kompleks Zatolandu umiejscowiony jest w przepięknych okolicznościach przyrody, na gęsto zalesionym terenie, który dodaje tylko uroku wszystkim atrakcjom.
Jak już wyżej wspomnieliśmy, Zatorland dzieli się na cztery strefy. Konkretnie są to trzy tematyczne parki rozrywki oraz niesamowity lunapark.

 

Dinozatorland.

Dinozatorland to pierwsza strefa tematyczna Zatorlandu, od którego wszystko się zaczęło. Jego gówna atrakcją jest ścieżka edukacyjna prowadząca przez zalesione tereny parku. Na trasie ścieżki spotkamy ponad 100 modeli dinozaurów. Dinozatorland różni się od innych parków dinozaurów. Tutaj nie dość, że modele dinozaurów wielkością nawiązują do tych prawdziwych, żyjących miliony lat temu stworzeń, dodatkowo modele te są ruchome i w pełni interaktywne. Dzięki czemu spotkanie z nimi wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających. Największy ze zrekonstruowanych dinozaurów, jakiego spotkamy w Dinozatorlandzie ma aż 35 metrów wysokości. Co więcej, te dinozaury wydają nawet dźwięki. To wszystko sprawia, że podczas wyprawy przez Dinozatorland możemy poczuć się, jakbyśmy cofnęli się w czasie o co najmniej kilka milionów lat. Oprócz niesamowitych modeli dinozaurów, w tej części parku rozrywki będziecie mogli również odwiedzić Muzeum i Skamieniałości, dodatkowo będziecie mogli spróbować swoich sił jako paleontolodzy, poszukując śladów przeszłości w wykopaliskach. Wszystkie atrakcje w strefie Dinozatorland są dostępne dla gości w każdym wieku. Z pewnością rozrywki i nauki przez zabawę tutaj nie brakuje.

 

Park Mitologii.

Drugą strefą Zatorlandu jest Park Mitologii. Możecie tu podziwiać figury greckich bogów i herosów, a także słynne sceny z mitologii. Co ciekawe wszystkie figury przedstawione w Parku Mitologii ustawione są na wodzie, dokładniej na Stawie Piastowskim. Podziwiać je możecie z brzegu, specjalnych pomostów stworzonych na potrzeby parku lub z pokładu tramwaju wodnego. Z ciekawszych pozycji spotkacie tu figury znanych z mitologii postaci Herkulesa czy Zeusa, znajduje się tu również replika konia trojańskiego, labirynt Minotaura, oraz wspaniała rekonstrukcja świątyni z Delf. Inną atrakcją Parku Mitologii jest Kino 360 3D. W Parku Mitologii zarówno na dzieci, jak i dorosłych czeka wiele niesamowitych przygód.

 

Park Owadów

Kolejna strefa Zatorlandu to Park Owadów. Tutaj spotkacie się z ogromnymi figurami insektów, które również są ruchome. Wreszcie będziecie mogli dokładnie się im przyjrzeć. W Parku Owadów znajdziecie łącznie 16 wielkich figur, między innymi podziwiać możecie konika polnego, biedronkę, mrówkę, modliszkę czy karalucha. Przy każdej z figur znajduje się tablica informacyjna, dzięki której dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat danych owadów. W specjalnych gablotach będziecie mogli podziwiać wypreparowane owady z całego świata. Wycieczka po Parku Owadów może okazać się świetną, dodatkową lekcją biologii dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Duży plac zabaw dla dzieci, na terenie Parku Owadów jest dopełnieniem wszystkich zebranych tu atrakcji dla najmłodszych.

Ostatnia rozrywkowa strefa Zatorlandu to Lunapark. Jest to miejsce, gdzie zmęczeni przeprawą przez naukowe ścieżki parków młodzi poszukiwacze przygód mogą odpocząć w bardzo przyjaznym im otoczeniu, bo przecież każde dziecko uwielbia rolercoastery czy karuzele. W Lunaparku dzieciaki mogą korzystać z takich atrakcji jak Kino 5D Extreme, symulator 3D Bonanza, różnego rodzaju karuzele, diabelski młyn, karuzeli wiedeńskiej oraz łańcuchowej, basenu z łódkami, loterii, trampolin, dmuchanych zamków i wielu innych. Oczekującym mocniejszych wrażeń gościom szczególnie polecamy przejażdżkę Dinocoasterem, bądźcie uważni, bo o całkowity zawrót głowy może przyprawić was wejście do Domku do góry nogami. Liczne punkty gastronomiczne zadbają o wasze żołądki, każdy łasuch znajdzie tu swoje ulubione przysmaki. Zatorland to świetny pomysł na rodzinną wyprawę pełną niezapomnianych przygód i wspaniałych atrakcji.

Zatorland Park rpzrywki

 

Jak kształtują się ceny wejściówek do Zatorlandu?

Zatorland oferuje swoim gościom całodniowe oraz dwudniowe bilety wstępu. Wyznacznikiem cen biletów dla najmłodszych jest wzrost.
Za wejściówkę dla malucha, dzieci do 90 cm wzrostu zapłacimy 1 zł.
Wejściówki dla dzieci o wzroście 91 - 110 cm to koszt 39,90 zł.
Za bilet ulgowy, dla dzieci powyżej 110 cm wzrostu, emerytów i rencistów zapłacimy 49,90 zł. Z kolei normalny bilet wstępu dla dorosłych to koszt 59,90 zł.
Powyższe ceny biletów dotyczą całodniowego pobytu w parku rozrywki Zatorland.
Wejściówki na dwa dni do parku rozrywki to koszt odpowiednio 20 zł większy od podanych wyżej cen jednodniowych biletów.
W ofercie Zatorlandu widnieją również karnety sezonowe, uprawniające do wstępu na teren parku przez cały sezon.
Ulgowy karnet sezonowy kosztuje 119,90 zł.
Za normalny karnet sezonowy zapłacimy 149,90 zł.
Zatorland przewiduje również zniżki dla grup zorganizowanych oraz wycieczek szkolnych. Na zniżki mogą liczyć również na przykład posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
Więcej informacji na temat cen biletów znajdziecie na stronie parku rozrywki Zatorland
www.zatorland.pl w zakładce bilety.

Park rozrywki Zatorland - najważniejsze informacje.

Patrząc na położenie parku rozrywki Zatorland pomiędzy największymi aglomeracjami południa, czyli Krakowem i Katowicami, dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej trafić tu można bez większych problemów. Wybierając się do parku rozrywki Zatorland, musicie znać jego dokładny adres. Ul. Parkowa 7, 32 - 640 Zator, Polska. Więcej informacji na temat parku rozrywki, dodatkowych wydarzeń organizowanych na terenie parku, czy zakupie wejściówek dowiecie się na stronie internetowej parku www.zatorland.pl oraz pod numerem telefonu infolinii +48 667 979 220.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!