AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.

 ·  autor: Administrator  ·   5006

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - Polska zdecydowanie jest krajem uważanym za nieco rozrywkowy, a Polacy uwielbiają różnego rodzaju zabawy, atrakcje i parki rozrywki. W ciągu ostatnich lat powstało kilka ciekawych obiektów rozrywkowych, dodatkowo istniejące parki rozrywki w dalszym ciągu inwestują i powiększają swoją ofertę, dla żądnych wrażeń przyjezdnych. Co więcej, wiemy, że w kraju planowane jest otwarcie kolejnych tego typu obiektów.

To wszystko wskazuje, że Polacy wręcz uwielbiają parki rozrywki, nic dziwnego, wypad do jednego z parków rozrywki w Polsce to możliwość spędzenia wspaniałego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Patrząc na mapę naszego kraju i rozmieszczenie najciekawszych parków rozrywki, śmiało możemy stwierdzić, że wcale nie trzeba wybierać się w daleką podróż, aby przeżyć niesamowitą przygodę w gronie bliskich, w jednym z parków rozrywki w Polsce.

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - Atrakcje dla dzieci i rodziców.

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - atrakcje dla dzieci i dla dorosłych.

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce - świetna zabawa dla całej rodziny.

Zapraszamy na przegląd najciekawszych parków rozrywki w Polsce.

Parki rozrywki znajdujące się na terenie naszego kraju, przeganiają się w oferowanych dla turystów atrakcjach. W każdym z obiektów znajdziemy różnego rodzaju atrakcje od ścieżek tematycznych po super szybkie rollercoastery. Każdy z parków rozrywki oferuje atrakcje dla najmłodszych oraz dorosłych, tak żeby każdy mógł się świetnie bawić.

Wybierając się do któregoś z parków rozrywki w Polsce, zwykle poświęcić trzeba cały dzień. Do większości parków wejdziemy, zakupując bilet wstępu w kasach przed wejściem, a za dodatkowe atrakcje będziemy musieli zapłacić oddzielnie. Niektóre parki oferują darmowe wejście, a płacić będziemy tylko za wybrane przez nas atrakcje. Zdecydowana większość obiektów w Polsce oferuje darmowe bilety wstępu dla najmłodszych, zwykle dzieci w wieku do 3-4 lat nie będą potrzebowały wejściówek. Istnieją również różnego rodzaju zniżki, na przykład studenci lub seniorzy zapłacą mniej, można również spotkać się ze zniżkami grupowymi oraz rodzinnymi, w tym wypadku należy dowiedzieć się wszystkiego u źródła, czyli na stronie internetowej lub przy kasach biletowych. Parki rozrywki w Polsce zadbają również o nasze żołądki, wybierając się na całodniowe wojaże, z pewnością prędzej czy później zgłodniejemy. Praktycznie w każdym z obiektów znajduje się mniejsza lub większa gastronomia, czasami nawet możemy spotkać się z dużą restauracją. Jeżeli wybieracie się w podróż i chcecie odwiedzić polskie parki rozrywki z całą rodziną i nie chcecie bardzo uszczuplać swojego portfela, dobrym rozwiązaniem będzie zabranie w plecak kilku kanapek i jakiegoś napoju, ponieważ ceny w punktach gastronomicznych na terenach, na których są zbudowane parki rozrywki często potrafią zaskoczyć.

Zapraszamy na podróż przez najciekawsze parki rozrywki w Polsce.

Park rozrywki

Największy park rozrywki w Polsce i jeden z największych w Europie - Energylandia.

Zacznijmy od naprawdę mocnego uderzenia. Mowa oczywiście o Energylandii w Zatorze. Kto jeszcze nie odwiedził Energylandii, z pewnością gdzieś słyszał tę nazwę. Ci, którzy byli i skorzystali z atrakcji największego parku rozrywki w Polsce, pewnie nie żałowali i nie raz powrócili do miejscowości Zator. Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce oraz jednym z największych w Europie. Można śmiało stwierdzić, że Energylandia jest "perłą" na rozrywkowej mapie Polski. Park rozrywki istnieje zaledwie od 2014 roku i już zdążył zdobyć miano-najlepszego. Na ponad 35 hektarach znajduje się kilkadziesiąt atrakcji, przeznaczonych do zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Co więcej, Energylandia planuje kolejne inwestycje i powiększenie swojej powierzchni. Park oferuje nam blisko 75 atrakcji na najwyższym poziomie, a także dwa teatry oraz dwa amfiteatry, na których każdego dnia podziwiać można różnego rodzaju występy artystyczne, pokazy pirotechniczne czy wizualne tzw. mapping 3D. Na terenie parku rozrywki funkcjonuje około 50 punktów gastronomicznych. W Energylandii atrakcje znajdują się w sześciu strefach tematycznych. Każda ze stref oferuje atrakcje innego rodzaju, dla dzieci oraz dorosłych.

Bajkolandia, to pierwsza strefa, która jak sama nazwa mówi, przeznaczona jest dla najmłodszych gości parku rozrywki.

  • Dzieci w tej strefie mogą przenieść się do w świat swoich ulubionych kreskówek i filmów. Mini coastery, karuzele, autka i samolociki, które tworzą niesamowitą strefę zabaw dla dzieci, są nadzwyczaj bezpieczne oraz przyjazne. Przecież każdy maluch marzy, żeby chociaż przez chwilę być pilotem, wróżką, strażakiem, księżniczką czy też którymś z niesfornych bajkowych zwierzaków. W Bajkolandii mogą spełniać swoje marzenia.

 

Strefa Familijna to kolejna ze stref, którą spotkamy w Energylandii.

  • Jest to wspaniałe miejsce dla całych rodzin. W tej strefie do dyspozycji turystów jest kilka rollercoasterów, które dostarczą wam niezapomnianych emocji, jednak są, to można powiedzieć - delikatniejsze atrakcje, stworzone z myślą o rodzinach z młodymi pociechami. W strefie familijnej możecie spędzić rodzinnie czas na kolejce widokowej, spływach wodnych czy też ścigając się na torze autodrom.

 

Ekstremalna strefa w Energylandii, to niesamowite przygody dla nieco starszych.

  • W tej strefie atrakcje są dostępne dla młodzieży powyżej 140 cm wzrostu oraz osób dorosłych. Tutaj z pewnością doświadczycie ekstremalnych wrażeń, będziecie mogli zmierzyć się ze swoim strachem oraz dostarczyć dużą dawkę adrenaliny. Od 2018 roku w tej strefie działa jeden z najszybszych i największych rollercoasterów w Europie. Hyperion Mega Coaster rozpędza się do prędkości aż 140 kim/h! Przejażdżka w wagoniku tego giganta robi piorunujące wrażenie. Dodatkowo obok znajdziecie Speed Water Coaster, czyli największa i najszybsza wodna kolejka górska na świecie.

 

Smoczy Gród to strefa działająca od niedawna w Energylandii, nawiązuje stylem do średniowiecznego świata magii i smoków.

  • Urokliwe uliczki stylizowane są na średniowieczny gotyk, wkoło podziwiać można epokową architekturę oraz ruiny kunsztownych zamków, a wszystko to wykonane z kamienia oraz drewna. Największą atrakcją strefy Smoczy gród jest najwyższy na świecie drewniany rollercoaster - Wooden Coaster Zadra. Prędkość tego rollercoastera osiąga aż 121 km/h, a pierwszy spad, który wynosi 90 stopni, z pewnością zapiera dech w piersiach. Odważycie się wsiąść na Wooden Coaster Zadra?

 

Water Park to kolejna strefa rozrywki Energylandii.

  • Tutaj przyjezdni spotkają się z imitacją tropikalnej wyspy, gdzie czekają niesamowite wodne atrakcje. W strefie Water Park znajduje się dziesięć zjeżdżalni wodnych dostosowanych do różnych grup wiekowych oraz o różnych poziomach trudności. Znajdziecie tam ekstremalne i wysokie zjeżdżalnie jak na przykład Kamikadze, ale również niewielkie, które przeznaczone są dla najmłodszych. Park rozrywki udostępniony jest dla turystów w sezonie letnim. Możemy tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasoli, popijając egzotyczny napój z Tropical Baru.

 

Uwaga, uwaga! Energylandia przedstawia kolejną nowość. W 2020 roku park rozrywki Energylandia urośnie o nową strefę - Aqualantis.

  • Nowa strefa Energylandii powstanie na obszarze 6 hektarów, stylem nawiązywać będzie do starożytnego Atlantis, a w centrum nowej strefy znajdziemy zupełnie nowy rollercoaster Abyssus. Jeżeli jesteście ciekawi nowej strefy, koniecznie odwiedźcie Energylandie w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już niedługo.

 

Wesołe miasteczko

 

W Zatorze nie tylko Energylandia.

W tej niepozornej miejscowości, która od jakiegoś czasu rozwija się w niepowtarzalnym tempie, znajdziecie też inny park rozrywki. Park rozrywki Zatorland to miejsce, w którym i młodzi i ci starsi będą się świetnie bawić, dodatkowo będą mogli się przy tym sporo nauczyć. Zatorland reklamuje się jako największy w Europie park ruchomych dinozaurów, z pewnością trzeba zobaczyć to na własne oczy. Zatorland podzielony jest na cztery tematyczne parki, w których każdy może znaleźć dla siebie inspirację. Na przykład maluchy mogą odkryć tu swoją pasję, którą będą realizować w dalszych latach swojego życia. Dorośli za to, może cofną się nieco pamięcią, kiedy to zbierali figurki dinozaurów lub będą mogli odpowiedzieć sobie na kilka pytań z tematu mitologii. Z całą pewnością Zatorland to świetne miejsce przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu cztery strefy tematyczne. Pierwszy z parków tematycznych to Park Dinozaurów, gdzie czeka na was mnóstwo zabawy wśród modeli dinozaurów. Kolejny to Park Owadów, tutaj będziecie mogli podziwiać kilkanaście ogromnych figur owadów, na przykład konika polnego, biedronki, mrówki i wiele więcej. Następny jest Park Mitologii, położony jest na wodzie. To jedyne miejsce w Polsce w takim klimacie, gdzie podziwiać możemy figury bogów greckich, herosów czy mitycznych stworzeń. Ostatnia strefa Zatorlandu to Lunapark jest to miejsce, gdzie mali odkrywcy po przeżytej przygodzie wśród dinozaurów, owadów i herosów greckich, mogą się zrelaksować i dobrze bawić. Dzieciaki mają tu do dyspozycji wiele atrakcji, na przykład kina 5D extreme, kolejki, ogromny diabelski młyn, dinocoaster, różne loterie, salony gier i wiele więcej. Oprócz stacjonarnych atrakcji, w Zatorlandzie możecie spodziewać się różnego rodzaju organizowanych dodatkowych atrakcji na specjalne okazje, na przykład na dzień dziecka. Park rozrywki Zatorland to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, również tymi starszymi dziećmi. Tutaj nauka łączy się ze świetną zabawą.

 

Parki rozrywki w Polsce

 

Najstarszy lunapark w Polsce - Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia.

Mówiąc o Polskich parkach rozrywki, nie możemy nie wspomnieć o Śląskim Wesołym Miasteczku - Legendia. Jest to najstarszy i największy obiekt tego typu w Polsce. Do lunaparku w Chorzowie możecie wybrać się całą rodziną, problemem nie będzie również, jeśli postanowicie wybrać się tam w grupie dorosłych przyjaciół. W tym miejscu znajdziecie atrakcje dla osób w każdym wieku, chociaż jeśli wasz dziadek lub babcia będą chcieli spróbować wsiąść na jeden z rollercoasterów, może lepiej zaproponujcie im lody, czy watę cukrową w jednym z punktów gastronomicznych (jeżeli mają na przykład problemy z sercem, lepiej nie ryzykować). Najstarszy park w Polsce rozpoczął swoją działalność w 1959 roku. Śląskie Wesołe Miasteczko w ostatnich latach pracuje nad unowocześnianiem  i stworzeniem nowych atrakcji dla odwiedzających. Znajduje się tutaj rollercoaster z podwójną pętlą, który jako pierwszy stanął w Polsce. Atrakcja mierzy 21 metrów wysokości, a przejazd nią zajmuje 1 min 40 sekund, przy prędkości aż 60 km/h. Jak na tak wiekowy obiekt to bardzo dobre wyniki. Dzieciaki również znajdą wiele wspaniałych atrakcji dla siebie. Oczywiście Śląskie Wesołe Miasteczko oferuje dużo więcej atrakcji. Przekonajcie się sami, odwiedzając park rozrywki w Chorzowie.

Lunapark

 

Łeba Park - pierwszy w Polsce rodzinny park rozrywki z dinozaurami na wybrzeżu.

Polskie parki rozrywki to nie tylko rollercoastery i karuzele. Nad Polskim morzem, na przepięknym terenie, wśród moczarów i trzcin powstał pierwszy park z dinozaurami na wybrzeżu. W parku rozrywki Łeba Park znajduje się wiele ścieżek edukacyjnych, przy których spotkacie ogromne figury wyglądające prawie jak prawdziwe dinozaury, które niesamowicie wyglądają pośród otaczającej ich natury. Jest to kolejny park rozrywki, gdzie całe rodziny będą mogły świetnie się bawić i poznawać gatunki dinozaurów żyjące tysiące lat przed naszą erą. Z pewnością jest to ciekawa forma rozrywki dla dużych, jak i małych. Na miejscu znajdziecie ogromny plac zabaw, gdzie wasze pociechy będą mogły się wyszaleć po przyjęciu dawki wiedzy na ścieżkach edukacyjnych. Dodatkowo świetną atrakcją dla całej rodziny może być spróbowanie swoich sił, pedałując pojazdami Flinstonów. W parku rozrywki Łeba Park możecie również dowiedzieć się ciekawostek na temat rzemiosła starodawnego. Ten park rozrywki jest najbardziej rozchwytywany w okresie letnim, kiedy rodziny z dziećmi udają się na wczasy nad Polskie morze. Łeba Park to świetna forma nauki przez zabawę dla najmłodszych. Prócz parku z dinozaurami znajdziecie tu również wiele innych, ciekawych atrakcji.

Park dinozaurów

 

Podróż dookoła świata w jeden dzień? - Park Miniatur Świat Marzeń.

Tutaj rzeczywistość na chwilę się zatrzymuje. Wchodząc do tego parku rozrywki, rozpoczynacie podróż przez najróżniejsze zakątki świata. Od Australii, przez Azję, Europę aż po Amerykę północną. Parku Miniatur Świat Marzeń zobaczyć możecie świat wraz z jego najcenniejszymi zabytkami w miniaturowych rozmiarach. Podziwiać tu możecie między innymi wieżę Eiffla, Akropol, Bazylikę i Plac św. Piotra, Mur Chiński czy plac św. Marka. Dodatkowo w parku znajduje się część z miniaturami najważniejszych Polskich zabytków, a tam zobaczyć możecie na przykład Zamek w Malborku czy krakowskie Sukiennice. Wszystko oczywiście w miniaturowych rozmiarach. Park Miniatur Świat Marzeń zgromadził łącznie ponad 50 miniatur najsłynniejszych budowli z całego świata. Na terenie parku znajduje się również kilka innych atrakcji, na przykład lunapark, rollercoaster, labirynt, Wystawa Skarbów Tutanchamona i wiele więcej. Zabierzcie rodzinkę i odwiedźcie park rozrywki Świat Marzeń, zwiedzając przy tym najciekawsze miejsca na świecie.

 

Park miniatur

 

Rabkoland - gwarancja zabawy dla całej rodziny.

Park rozrywki Rabkoland to miejsce, które zagwarantuje świetną zabawę całej rodzinie. Na miejscu czekają na was różne atrakcje. Najciekawszym punktem Rabkolandu to zdecydowanie lunapark, w którym znajdziecie różne karuzele, dom śmiechu czy pałac strachu oraz wiele innych znakomitych atrakcji. Oprócz tego w parku czekają na was Dom do góry nogami, Muzeum Orderu Śmiechu czy Szlak Ruchomych Figur. Nazwy mogą kojarzyć się jedynie z atrakcjami dla dzieci, jednak uwierzcie, wielu dorosłych również się tu świetnie bawi. Weekendy oraz codziennie w okresie letnim w parku rozrywki Rabkoland organizowane są różnego rodzaju specjalne przedstawienia dla najmłodszych. Ten park rozrywki to z pewnością ciekawe miejsce, obok którego nie przejdzie obojętnie żaden mały odkrywca przygód.

 

Dom do góry nogami

 

Pierwszy w Polsce park z dinozaurami - Jura Park Bałtów.

Do roku 2004 Bałtów był raczej mało znaną miejscowością wśród Polaków. Właśnie w roku 2004 został tutaj otwarty pierwszy w Polsce park dinozaurów. Dziś Bałtów to ogromny kompleks turystyczny w kraju oraz najczęściej odwiedzane miejsce w regionie. Znajdują się tutaj atrakcje, które zaspokoją najróżniejsze wymagania. Sam park dinozaurów to ponad 100 figur dinozaurów naturalnej wielkości. Jeśli nie dane wam było dotychczas spotkać gdzieś dinozaury, koniecznie odwiedźcie Jura Park Bałtów. Oprócz podziwiania dinozaurów park rozrywki w Bałtowie oferuje nam również takie atrakcje jak, spływ rzeką Kamienną, kolejkę grawitacyjną, Zwierzyniec Bałtowski czy lunapark. Zimą możecie nawet szusować na nartach, ponieważ czynny jest tutaj stok narciarski. Na miejscu znajdziecie również domki letniskowe, także będzie można zaplanować dłuższy pobyt.

 

Bajkowy park rozrywki - Majaland Kownaty.

Park rozrywki Majaland to stosunkowo młody obiekt powstał w 2018 roku. Ten bajkowy świat został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Ten nowoczesny park rozrywki kryje za sobą wiele różnorodnych atrakcji. Są to między innymi karuzele, mniejszy rollercoaster, dyskoteki ścianki wspinaczkowe oraz różne zjeżdżalnie. Tematem przewodnim Majalandu są trzy postacie z bajek, Pszczółka Maja, Wiking Viki oraz Heidi - bohaterka szwajcarskiej powieści. Park jest podzielony na trzy bajkowe strefy, które odnoszą się do tych właśnie postaci. Niewątpliwą zaletą parku rozrywki Majaland jest fakt, iż część atrakcji znajduje się pod dachem, dlatego dzieciaki mogą się tutaj bawić przez cały rok.

 

Niesamowite parki rozrywki w Polsce.

Powyżej przedstawiliśmy parki rozrywki i propozycje najciekawszych obiektów w Polsce. Większość z nich jest świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu dla rodzin z dziećmi. W każdym z przedstawionych parków dzieciaki znajdą najwspanialsze atrakcje w kraju, ale dorośli również nie zostaną z niczym i też będą mogli świetnie się bawić. Niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni z faktu, że w Polsce mamy tak wiele miejsc, w których godzinami możemy się doskonale bawić w gronie najbliższych. Co więcej, powinien cieszyć nas fakt, że udając się do parków rozrywki w Polsce, nie będziemy musieli się martwić o bezpieczeństwo zabaw naszych pociech. Korzystajcie z tego i odwiedzajcie najciekawsze parki rozrywki w Polsce, w których nie brakuje emocji oraz świetnej zabawy, nie ważne, w jakim jest się wieku.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!