AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Rabkoland - rodzinny park rozrywki i edukacji

 ·  autor: Administrator  ·   1948

Rabkoland już od 30 lat przyprawia o szeroki uśmiech odwiedzających go dzieci, jak i dorosłych. Jest to magiczne miejsce, w którym pochłonie was moc zabawy, niesamowitych teatrów oraz magicznych pokazów. W okresie letnim Rabkoland codziennie odwiedza tysiące gości tych najmłodszych, jak i starszych. Park rozrywki położony jest w Rabce-Zdrój w województwie małopolskim, około kilometr od słynnej Zakopianki, czyli głównej drogi łączącej Kraków i Zakopane.

Rabkoland - rodzinny park rozrywki i edukacji.

Niewątpliwie, jest to doskonałe miejsce na urozmaicenie sobie rodzinnych wakacji w Tatrach. Ceny wejściówek zdecydowanie nie są wygórowane, co więcej płacąc raz, możecie korzystać ze wszystkich atrakcji parku do woli, przez cały dzień. W Rabkolandzie świetnie bawić się będzie cała rodzina, sprawdźcie dalej, jakie atrakcje czekają na was w tym niesamowitym parku rozrywki.

Rabkoland park rozrywki

Najlepsze atrakcje w Rabkolandzie.

Jak już wspomnieliśmy Rabkoland działa od 30 lat, jego pierwsi odwiedzający mogą mieć pewne problemy z rozpoznaniem dziś tego miejsca. Park bowiem, każdego roku przeprowadza różnego rodzaju modernizacje i dokłada nowe atrakcje dla swoich gości. Dzięki temu, odwiedziny Rabkolandu, każdego roku stwarzają nowe możliwości rozrywki, przeżycia nowych przygód i przetestowania nowych atrakcji. Większość atrakcji w Rabkolandzie dedykowana jest dzieciom w wieku od 4 do 12 lat, za to starsze dzieci docenią karuzele ekstremalne, które również znajdują się na terenie parku. Dodatkowo większość atrakcji Rabkolandu stworzona jest specjalnie w taki sposób, aby goście mogli korzystać z nich całą rodziną. W parku znajduje się około 40 atrakcji w tym 5 urządzeń ekstremalnych oraz ponad 200 ruchomych figur w tym kilka Magicznych Teatrów.

 

Karuzela łańcuchowa Latająca Chatka w Rabkolandzie.

Jedną z ciekawszych atrakcji Rabkolandu jest karuzela łańcuchowa Latająca Chatka. To karuzela, którą wręcz kocha każde dziecko... i każdy dorosły. To typowa łańcuchowa karuzela w kształcie magicznej chatki jak z piernika. Ta karuzela daje nam możliwość przygody we dwoje, ponieważ znajdują się tu niespotykane w Polsce podwójne zabezpieczone siedziska. Sprawia to, że zabawa może być jeszcze lepsza, i opiekun malucha może być zawsze obok.

 

Szalony Lotnik w Rabkolandzie.

Szalony Lotnik to kolejna atrakcja, którą szczególnie uwielbiają chłopcy. Tutaj mogą usiąść za sterami samolotu, nieco mniejszego niż prawdziwy, jednak dziecięca wyobraźnia z pewnością wystarczy, aby poczuli się jak prawdziwi piloci.

 

Diabelski młyn w Rabkolandzie.

Jak na park rozrywki przystało, w Rabkolandzie nie mogło zabraknąć prawdziwego diabelskiego młyna. Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni to flagowa atrakcja Rabkolandu, która przeniesie was do innego świata. Jest to wielki diabelski młyn, z którego podziwiać możecie całą rodziną przepiękną panoramę regionu, Tatry Niskie a przy dobrej pogodzie dojrzeć można nawet najwyższe szczyty Tatr. Z pewnością przejażdżka na diabelskim młynie jest pozycją obowiązkową dla wszystkich podczas wizyty w Rabkolandzie.

 

Music Expres w Rabkolandzie.

Kolejna z atrakcji została stworzona z myślą nie tylko o najmłodszych gościach parku. Music Expres to karuzela, z której samodzielnie mogą korzystać dzieci od 12 roku życia. Karuzela porusza się w rytm największych muzycznych przebojów, które zapewniają doskonałą oprawę muzyczną podczas przejazdu, ale również pozwalają poznać na własnej skórze, jak działa siła odśrodkowa. Ta karuzela to świetna opcja dla każdego, zarówno dla fanów muzyki, jak i fizyki oraz każdego, kto ceni niesamowite emocje.

 

Trybikowo w Rabkolandzie.

W Rabkolandzie znajduje się również coś rzadziej spotykanego w klasycznych parkach rozrywki. Trybikowo jest nowością parku, to wielki plac zabaw dla małych inżynierów i odkrywców, których zaciekawią niezwykłe konstrukcje, trybiki, mechanizmy, przekładnie i wiele więcej. Z tego placu zabaw z pewnością dzieciaki szybko nie wyjdą. To miejsce, które wprowadzi maluchy w fascynujący świat techniki i fizyki, oczywiście wszystko poprzez doskonałą zabawę.

Na przybyłych do Rabkolandu czeka również kilka klasycznych placów zabaw, z różnymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży.

Park rozrywki

 

Zobacz również inny artykuł pt. Najciekawsze parki rozrywki w Polsce, opisujemy w nim wszystkie najfajniejsze parki rozrywki, które są czynne w Polsce.

 

Najmniejszy rollercoaster w Europie w Rabkolandzie.

Warto dodać, że w Rabkolandzie znajduje się najmniejszy rollercoaster w Europie, przeznaczony tylko dla dzieci. Jest to świetne urządzenie, na którym każdy maluch może po raz pierwszy samodzielnie odbyć przejazd prawdziwym rollercoasterem.

 

Łódź Wikinga w Rabkolandzie.

Łódź Wikinga to jedna z ekstremalnych atrakcji parku. Jest przygotowana specjalnie dla miłośników mocniejszych wrażeń. Na pokład łodzi wejdzie aż 40 śmiałków, którzy ruszą w niezapomnianą podróż pełną emocji i dobrej zabawy.

 

Wieża Duch Duch w Rabkolandzie.

Wieża Duch Duch to atrakcja przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Wznieście się po same chmury i obserwujcie niesamowite górskie widoki.

 

Domek do góry nogami w Rabkolandzie.

Osoby ceniące sobie bardziej statyczne atrakcje, odwiedzą z chęcią niesamowity Domek do góry nogami oraz wywołujący zawrót głowy, zwariowany Gabinet Luster.

 

Teatrzyki i cyrk w Rabkolandzie.

Oprócz stacjonarnych atrakcji w Rabkolandzie znajdziemy również ciekawe teatrzyki, współtworzone z ruchomymi figurami, gdzie podziwiać można w rodzinnym gronie ciekawe przedstawienia. Niektóre uczą, inne bawią, a jeszcze inne przedstawiają niesamowite magiczne pokazy. Z pewnością są to atrakcje przeznaczone dla dzieci, jak i rodziców, co więcej na terenie Rabkolandu znajduje się również cyrk.

Przedstawione atrakcje to nie wszystko, co znajdziecie w Rabkolandzie. Ogólnie w parku czeka na Was około 70 rozrywkowych urządzeń w tym około 40 głównych atrakcji, które na pewno przyprawią na twarzach dzieci, jak i dorosłych szerokie uśmiechy radości.

 

Gastronimia i Sokopijalnia w Rabkolandzie.

Rabkoland nie mógłby zapomnieć i zadbał o to, aby odwiedzającym nie brakło sił na świetną zabawę. Na terenie parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych, w tym nowość niedawno powstała, czyli Sokopijalnia. To zdrowa alternatywa dla gości, którzy wypić tu będą mogli świeże soki, zjeść pyszne owoce, zupy oraz dania bezglutenowe i wegańskie. Oczywiści inne małe gastronomie oferują również posiłki od pizzy po tradycyjne dania obiadowe, a na łasuchów czeka budka z różnego rodzaju słodkościami.

Park rozrywki Rabkoland

 

Cennik i najważniejsze informacje dla gości Rabkolandu.

Park rozrywki Rabkoland położony jest na przecięciu dróg Kraków-Zakopane oraz Bielsko-Biała - Nowy Sącz. Dla zmotoryzowanych gości, którzy wybierają się do Rabkolandu samochodem, najprostszym rozwiązaniem będzie wpisanie w nawigację dokładnego adresu parku. 34 - 700 Rabka-Zdrój, Rynek. Park rozrywki wyposażony jest w obszerny parking na około 150 pojazdów.

Ceny biletów wstępu do Parku Rozrywki Rabkoland:

Dzieci do 85 cm wzrostu - 1 zł.
Bilet wstępu dla dorosłych i dzieci powyżej 85 cm wzrostu - 49 zł.
Seniorzy powyżej 60 roku życia - 17 zł.
Bilet urodzinowy (ważny w dniu urodzin do 12 roku życia) - 1 zł.
Osoby niepełnosprawne (cena również dla opiekuna) - 19 zł.
Bilet na cały sezon - 109 zł.
Ciekawa propozycja dla spóźnialskich to bilet na 2 godziny przed zamknięciem za 29 zł. Park przewiduje również różnego rodzaju zniżki dla grup zorganizowanych (od 15 osób) wycieczek szkolnych i przedszkoli. W ramach biletów wstępu goście mogą korzystać ze wszystkich atrakcji bez ograniczeń, przez cały dzień. Sezon 2020 w Rabkolandzie zaczyna się już 25 kwietnia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Rabkolandu, biletów wstępu, atrakcji, otwarcia sezonu lub innych bardziej szczegółowych informacji odwiedźcie stronę internetową www.rabkoland.pl, zadzwońcie pod nr 533 763 800, lub bądźcie na bieżąco, śledząc profile Rabkolandu w popularnych mediach społecznościowych.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!