AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Energylandia - największy park rozrywki

 ·  autor: Administrator  ·   2403

Tego miejsca chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, Energylandia w Zatorze to największy rodzinny park rozrywki w Polsce i jeden z największych w Europie. Energylandia powstała w niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim, której do niedawna nikt nie znał. Park rozrywki przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, co sprawia, że chętnie odwiedzany jest przez rodziny z dziećmi.

Energylandia - największy w Polsce i jeden z największych w Europie rodzinny park rozrywki.

Energylandia to jedyny taki obiekt w Polsce, inwestorzy dodatkowo wciąż myślą o powiększaniu, już największego parku rozrywki w kraju. Co roku przedstawiane są nam nowe atrakcje. Na ponad 35 hektarach czeka na was ponad 60 atrakcji, dzięki którym podniesiecie sobie poziom adrenaliny i świetnie się zabawicie. Sprawdźcie, co was czeka podczas wizyty w rodzinnym parku rozrywki Energylandia.

Park rozrywki

 

Najlepsze atrakcje, które czekają na Was w parku rozrywki Energylandia.

Wybierając się do Energylandii, musicie uzbroić się w cierpliwość i zabrać ze sobą dobry humor. W sezonie park rozrywki odwiedzają codziennie setki osób, czasami trzeba poczekać chwilę, aby wsiąść do wagonika jednego z rollercoasterów, jednak uwierzcie, że warto poczekać. W Energylandii atrakcje dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystko zostało dokładnie przemyślane, dlatego park rozrywki podzielony został na różne strefy, tak aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

 

Bajkolandia, tak nazywa się strefa parku rozrywki przeznaczona dla najmłodszych.

Tutaj dzieciaki mogą poczuć się dosłownie jak w bajce, dodatkowo korzystając ze świetnych i co najważniejsze bezpiecznych atrakcji, jakie znajdą w tej strefie. Dzieci w Bajkolandii mogą zabawiać się na różnego rodzaju karuzelach, mini coasterach. Który z maluchów marzy o zostaniu w przyszłości kierowcą rajdowym albo pilotem? Chyba każdy. W Bajkolandii dzieci mogą trochę wczuć się w te role i zasiąść za sterami autek i samolocików. Najciekawsze atrakcje w strefie Bajkolandia, które najbardziej przyciągają młodych poszukiwaczy emocji to między innymi, rollercoastrer Śmiejżelki Energuś - ten rollercoaster miał swoją premierę w 2015 roku i startował jako największy rodzinny rollercoaster w Polsce. Konstrukcja Energusia jest wysoka na 13 metrów, wagoniki zabiorą na pokład łącznie 16 osób i rozpędzają się do prędkości 50 km/h. Rodzice z dziećmi mogą odczuwać na nim przeciążenia dochodzące do 3G. Ograniczeniem wstępu na tę atrakcję jest wzrost, niestety dzieci poniżej 120 cm wzrostu nie będą mogły z niej skorzystać. Kolejną z ciekawszych atrakcji w Bajkolandii jest Karuzela Latające Huśtawki - jest to interaktywna atrakcja, która dostarcza niesamowitych wrażeń dzieciakom, jak i dorosłym. Karuzela Podniebne Statki - ta atrakcja również przyniesie wiele emocji całej rodzinie. Posmakujcie super przygody na pokładzie łudeczek. To tylko wybrane atrakcje w strefie Bajkolandia, odkryjcie je wszystkie, odwiedzając Energylandie z całą rodziną.

Strefa Familijna to kolejna strefa Energylandii.

Po nazwie możemy domyśleć się, że proponuje ona atrakcje dla całych rodzin, jednak na część z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu do min. 140 cm. A to wszystko oczywiście dla bezpieczeństwa naszych pociech. W tej strefie czeka na nas kilka rollercoasterów, które dostarczą nam umiarkowaną dawkę emocji, jednak niektóre z nich jak wodny rollercoaster Anaconda czy RMF Dragon potrafią zaskoczyć.

Anaconda - to pełna wrażeń wodna przejażdżka łodzią.

Pomieści ona dwudziestu pasażerów, na których po drodze czekają mokre niespodzianki. Wagoniki spływają z ogromnych wodospadów, rozwijając prędkość do 55 km/h, gdzie na finishu z impetem uderzają w taflę wody, wywołując ogromną falę. Z całą pewnością, z takiej przejażdżki żaden pasażer nie wyjdzie suchy.

Rollercoaster RMF Dragon.

To ciekawy konstrukcyjnie obiekt, ponieważ wagoniki znajdują się pod szynami, mówi się o nim rollercoaster do góry nogami. Dzięki takiej konstrukcji nogi pasażerów zwisają swobodnie w przestrzeni, co tylko potęguje doznania podczas przejażdżki.

W Strefie Familijnej największego parku rozrywki w Polsce znajdziecie również Planetarium. 

Ta atrakcja przyciąga masę ciekawskich maluchów, jednak dorośli również chętnie odwiedzają to miejsce. Kilkunastominutowe seanse o ciekawej tematyce, prezentowane są w przestronnej sali z wygodnymi fotelami. Tutaj podróż w świat kosmosu, z pewnością będzie przyjemnym, a zarazem edukacyjnym doświadczeniem. Cała strefa familijna oferuje gościom łącznie około 20 atrakcji, które należy "przetestować" podczas rodzinnej wyprawy do Energylandii.

Strefa Ekstremalna to miejsce dla najbardziej odważnych śmiałków.  

Tutaj swój strach musimy odłożyć na bok i w pełni oddać się przyjemnościom, jakie niosą ekstremalne atrakcje parku rozrywki Energylandia. W tej strefie czeka na nas kilkanaście naprawdę ogromnych i ekstremalnych konstrukcji.

Najciekawsze atrakcje, jakie możemy tutaj spotkać to między innymi Mayan Rollercoaster.

Ekstremalna atrakcja dla osób naprawdę głodnych emocji. Tutaj wagoniki pędzą z prędkością 80 km/h, do tego pięć inwersji sprawia, że przeciążenia dochodzą aż do 5G. Odczucia w tym przypadku porównywalne są jak podczas ekstremalnych zwrotów wykonywanych myśliwcem F16. Sama konstrukcja tego kolosa osiąga wysokość 33 metrów.

Innym ekstremalnym urządzeniem w tej strefie jest Aztec Swing .

Konstrukcja ogromnego wahadła, kręcącego się na różńe strony i wokół własnej osi robi niesamowite wrażenie. Wahadło Aztec Swing w kształcie koła o średnicy aż 27 metrów pomieści jednorazowo 32 spragnione wrażeń osoby. Na prawdę warto wsiąść i sprawdzić co potrafi ta maszyna. Jeżeli chcielibyście poczuć się jak jeden z kierowców F1 podczas wizyty w Energylandii, nie ma żadnego problemu.

Rollercoaster Formuła.

Gwarantuje jeden z najciekawszych przejazdów w parku. Tutaj prędkość ma ogromne znaczenie, wagoniki są wystrzeliwane i już na starcie w dwie sekundy osiągają prędkość 100 km/h, dalszy przejazd to liczne pętle, inwersje i nachylenia. Tej atrakcji nie możecie pominąć, jeżeli liczycie na dużą dawkę emocji w Energylandii.

Atrakcja, której nie mogło tutaj zabraknąć, to oczywiście, "wisienka na torcie" Energylandii, czyli Rollercoaster Hyperion.

Otwarcie tego giganta miało miejsce w lipcu 2018 roku. Jest to jeden z najwyższych i najszybszych mega coasterów w Europie. Jego wysokość sięga prawie 80 metrów, a prędkość to aż 142 km/h. To więcej niż możemy poruszać się samochodami po drogach ekspresowych, a nawet autostradach w Polsce. 85 stopni, tyle wynosi nachylenie spadku Hyperiona, gdzie wagoniki osiągają maksymalną prędkość, następnie z impetem wpadają do tunelu. Dalej czekają liczne zwroty, inwersje, zakręty, efekt nieważkości, fascynujące dodatnie i ujemne przeciążenia. Emocji, jakie towarzyszą przejażdżce rollercoasterem Hyperion, nie da się w żaden sposób opisać słowami, to po prostu trzeba przeżyć.

Smoczy Gród to dość młoda strefa Energylandii.

Otoczenie przypomina tu średniowieczny świat smoków i magii. W centralnej części Smoczego Grodu ujrzeć można ogromną konstrukcję, która z daleka wydaje się w dalszym ciągu w budowie. To jednak tylko złudzenie. Wooden Coaster Zadra, to kolejny pobity rekord parku rozrywki Energylandia, ponieważ Zadra to najwyższy na świecie drewniany rolercoaster. Premiera tego giganta miała miejsce w sierpniu 2019 roku, więc stosunkowo niedawno. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji wsiąść do wagonika Zadry, polecamy zaplanować wycieczkę do Zatoru, kiedy tylko park ruszy z sezonem. Parametry tego urządzenia są imponujące, wysokość ponad 60 metrów, osiągana prędkość maksymalna 121 km/h, czas przejazdu prawie 2 minuty i nachylenie 90 stopni przy spadku. To może sprawić, że nawet najbardziej odważni śmiałkowie, poczują gdzieś z tyłu głowy nutkę strachu.

I kolejna ze stref rozrywki w Energylandii - Water Park.

To miejsce, które czynne jest w okresie letnim. Tutaj możecie odprężyć się, zażywając przy tym promieni słonecznych lub dalej bawić się i szaleć na wodnych atrakcjach, których nie brakuje. Water Park oferuje nam kilka niesamowitych wodnych atrakcji.

Zjeżdżalnia RMF MAXXX Kamikadze to jedna z najbardziej ekstremalnych atrakcji Water Parku.

Serce nawet najodważniejszych śmiałków zabije tutaj szybciej. Stojąc na wysokości ponad 15 metrów, podłoga nagle zapada się pod wami i lecicie w nieznaną przestrzeń w dół, osiągając zawrotne prędkości. Kto z was się odważy?
Zjeżdżalnia Aloha Side - to aż 111 metrów trasy, która startuje z pułapu 9 metrów. Tutaj możecie bawić się w pojedynkę lub w parach, zjeżdżając na specjalnych pontonach.

Tropical Splash - to zjeżdżalnia, która sprawi ogromną frajdę całej rodzinie.

Przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów, a zjeżdżacie na specjalnych materacach, dzięki którym osiągniecie duże prędkości. Aż 6 torów daje nam możliwość ścigania się ze sobą. Kto będzie pierwszy na dole? Pzekonajcie sie sami, odwiedzając Water Park w Energylandii.

Oprócz rozmaitych rollercoasterów, karuzeli czy innych konstrukcji w Energylandii możemy liczyć też na atrakcje na żywo. W parku znajdują się teatry oraz amfiteatry, gdzie każdego dnia można podziwiać niesamowite występy. W parku czekają na was również takie ciekawostki jak kino 7D, Abracadabra Magic Show czy Extreme Show, czyli ekstremalne pokazy kaskaderskie.

Ile zapłacimy za pobyt w największym parku rozrywki w Polsce?

Może Wam się wydawać, że największy park rozrywki w kraju, oferujący tak szeroki wybór różnorodnych atrakcji może się cenić niczym najbardziej luksusowe dobra na świecie. Nic bardziej mylnego. Na tle innych tego typu obiektów w Europie Energylandia wypada naprawdę korzystnie. Patrząc na to, jak wiele jest nam w stanie zaoferować ten park rozrywki, cena, jaką należy zapłacić za wejściówkę, wydaje się odpowiednia. Odwiedzając Energylandię, obowiązkowo należy zarezerwować sobie cały dzień. Sami zobaczycie, że jak wsiądziecie na pierwszą atrakcję, nie będziecie chcieli opuszczać parku. Niewątpliwym atutem jest fakt, iż do parku rozrywki wystarczy zakupić jeden całodniowy bilet, który upoważnia nas do korzystania ze wszystkich atrakcji. Przejdźmy zatem do konkretów.

W ofercie biletów znajdziemy wejściówki całodniowe lub dwudniowe.
Za całodniowy pobyt w Energylandii dziecka do 140 cm wzrostu zapłacimy 79 zł. Czy to dużo? Sami musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Bilet normalny do Energylandii kosztuje 129 zł.
Dzieci do lat 3, wejdą na teren parku za symboliczną złotówkę.
W ofercie biletowej znajdziemy również ciekawe promocje, na przykład Bilet Urodzinowy. Taki bilet otrzymamy za 1 zł jeżeli odwiedzimy park rozrywki Energylandia w dniu swoich urodzin. Oferta ważna jest w dniu urodzin do 18 - tych urodzin włącznie. Inny bilet, jaki można otrzymać za 1 zł to bilet wstępu dla młodej pary. Ta promocja obowiązuje dla młodej pary w stroju ślubnym, która chce zorganizować w parku sesję ślubną, dodatkowo promocja obejmuje maksymalnie dwóch fotografów.

Chcecie spędzić więcej niż jeden dzień w Energylandii? Nic trudnego. W ofercie znajdują się również dwudniowe bilety wstępu.
Bilet ulgowy - 139 zł.
Bilet normalny - 229 zł.
Bilety dwudniowe obowiązują dzień po dniu, od momentu pierwszego wejścia na teren parku.
Jeżeli mało nam będzie przygód podczas jednorazowej wizyty w parku rozrywki Energylandia, mamy możliwość wykupienia całorocznych karnetów wstępu do parku.
Ulgowa wejściówka całoroczna kosztuje 239 zł.
Za normalny karnet całoroczny zapłacimy 389 zł.

Co więcej, Energylandia przewiduje atrakcyjne promocje dla szkół, grup zorganizowanych oraz firm.
Szybko obliczając, wypad 4-osobowej rodzinki do największego parku rozrywki w Polsce wyniesie nieco ponad 400 zł przy założeniu zakupu dwóch biletów ulgowych i dwóch normalnych. Naszym zdaniem ceny biletów wstępu do Energylandii nie są wygórowane, patrząc jak wiele atrakcji, oferuje nam park. W cenie biletu otrzymujemy dostęp do wszystkich atrakcji bez limitów. Bilet nie obejmuje gastronomii, automatów do gier na żetony czy sklepów z pamiątkami. Więcej informacji na temat cen biletów do rodzinnego parku rozrywki Energylandia w Zatorze znajdziecie na stronie internetowej: www.energylandia.pl w zakładce bilety.

Jak dostać się do największego parku rozrywki w Polsce?

Tak naprawdę do Energylandii dostać się można każdym środkiem transportu.
Energylandia - al. 3 Maja 2, 32 - 640 Zator.

Gdybyście wybierali się w podróż samochodem do Energylandii, właśnie taki adres wpiszcie w swoje nawigacje, wtedy na pewno z łatwością traficie do celu. Miejscowość Zator mieści się pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami miejskimi, Krakowem oraz Katowicami. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej dojazd do Energylandii nie powinien być problemem dla osób z innych części kraju.

Na trasach Zakopane - Zator, Wrocław - Zator, Kraków - Zator, Katowice - Zator kursują w sezonie specjalne autokary Energylandii. Ich dokładne rozkłady jazdy sprawdzić możecie na stronie www.energylandia.pl.

Jeżeli wybieracie się w podróż do Energylandii pociągiem, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jednej z czterech najbliżej położonych stacji kolejowych. Są to stacje Dworzec Główny Kraków, Dworzec Główny Katowice, Dworzec w Wadowicach lub Oświęcimiu, po dotarciu na wybrany dworzec, podróż kontynuujcie autobusem.

Gdyby ktoś miał ochotę przylecieć do Energylandii z innego kraju, najlepiej jak wybierze pobliskie lotniska. Port Lotniczy Kraków - Balice, lotnisko oddalone o ok. 40 km. od parku rozrywki, lub Port Lotniczy Katowice - Pyrzowice. Podróż z danych lotnisk należy kontynuować autobusem.

Najważniejsze informacje - rodzinny park rozrywki Energylandia.

Największy rodzinny park rozrywki w Polsce - Energylandia znajduje się w miejscowości Zator w województwie małopolskim.
Dokładny adres parku rozrywki Energylandia: al. 3 Maja 2, 32 - 640 Zator, Polska.
Kontakt w sprawie szczegółowych informacji dotyczących parku rozrywki Energylandia.

Infolinia parku jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach"
od 08:00 do 17:00 - numer telefonu + 44 (33) 486 15 00.

Więcej informacji na temat atrakcji parku rozrywki Energylandia, cen biletów, dojazdu znajdziecie na stronie www.energylandia.pl. Zdjęcia oraz nowinki na temat parku możecie śledzić w popularnych mediach społecznościowych.

Facebook@EnergyLandia lub Instagram@energylandia

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!