AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Park rozrywki Majaland Kownaty.

 ·  autor: Administrator  ·   1814

Bajkowy park rozrywki Majaland usytuowany jest we wsi Kownaty, niedaleko miejscowości Torzym w województwie lubuskim, blisko granicy z Niemcami. Majaland to dość młody obiekt, ponieważ otwarty został we wrześniu 2018 roku.

Park rozrywki Majaland Kownaty.

Obecnie park zajmuje powierzchnię 5 hektarów, Majaland jest w ciągłej rozbudowie i docelowo w 2020 roku ma stworzyć kompleks rozrywkowy Holiday Park Kownaty, który zajmie aż 200 hektarów. Należy również dodać, że Majaland jest największym w Polsce krytym parkiem rozrywki.

Dyskoteka Majaland

Atrakcje czekające na nas w parku rozrywki Majaland Kownaty.

W parku rozrywki Majaland Kownaty czeka na nas wiele atrakcji, większość z nich przeznaczona jest dla dzieci. Tematyka parku powiązana jest z postaciami z bajek, głównie ze znaną wszystkim dzieciom i nie tylko Pszczółką Mają oraz innymi bohaterami ulubionych bajek. Część Majalandu znajduje się pod dachem, dzięki czemu ta część parku otwarta jest przez cały rok, niezależnie od pogody. Druga część parku znajduje się na świeżym powietrzu.

 

Farma Heidi.

Na zewnątrz znajdują się najróżniejsze atrakcje. Jedną z nich jest Farma Heidi, czyli mini zoo, gdzie młodsi i starsi mogą podziwiać różne zwierzęta, co więcej zwiedzający mogą nakarmić swoje ulubione zwierzęta.

Farma Heidi Majaland

 

Karuzela Kwiatów.

Karuzela Kwiatów to świetna atrakcja dla najmłodszych fanów Pszczółki Mai. Będzie to niezapomniana przejażdżka i poznanie bajkowej krainy Mai.

 

Plac Zabaw Gucia.

Plac Zabaw Gucia to kolejny przykład bajkowej atrakcji Majalandu dla najmłodszych. Zjazdy, ślizgi, wspinaczki czy skoki, to wszystko czeka na wasze pociechy na malowniczym placu zabaw w parku rozrywki Majaland.

 

Przejażdżka z Filipem.

Dalej możecie powędrować na przejażdżkę z Filipem. Jest to kolejka w strefie zewnętrznej, przeznaczona dla całej rodziny, włącznie z najmłodszymi gośćmi parku. Ruszcie na przygodę do świata Pszczółki mai wraz z jej przyjacielem Filipem.

 

Tańcząca Fontanna.

Tańcząca Fontanna to doskonała zabawa dla całej rodziny. Niesforne fontanny lubią płatać figle, wy musicie być czujni, aby nie dać się zmoczyć. Tańczcie, biegajcie, skaczcie i doskonale się bawcie.

 

Wulkan.

Wulkan, świetna rozrywka dla najmłodszych, wymagająca sprawności fizycznej, wspinaczka na szczyt wulkanu sprawia nie lada trudności, za to frajda, jaką daje zjazd ze szczytu, jest nie do opisania.

Zobacz również inny artykuł pt. Najciekawsze parki rozrywki w Polsce, opisujemy w nim wszystkie najfajniejsze parki rozrywki, które są czynne w Polsce.

 

Rollercoaster Wilkołak.

Znajduje się tu również coś ekstremalnego. Rollercoaster Wilkołak to najnowszy, drewniany rollercoaster w parku rozrywki Majaland. Wysoki na 22 metry, maksymalna prędkość zjazdu 71 km/h, a długość zjazdu to ponad 600 metrów. Jest to atrakcja dla nieco starszych, dzieci powyżej 140 cm wzrostu mogą korzystać z niej bez opiekuna.

 

Plac Zabaw Mai.

Pośród atrakcji ukrytych pod dachem w parku rozrywki Majaland znalazły się takie atrakcje jak Plac Zabaw Mai, który rozbawi najmłodszych podczas niepogody.

 

Karuzela Motyli.

Karuzela Motyli jest to przykład klasycznej karuzeli łańcuchowej, udekorowanej kolorowymi, bajkowymi motylami. Karuzela uwielbiana przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych gości Majalandu.

 

Super Ślizg.

Super Ślizg, prawdopodobnie to jedna z dłuższych zjeżdżalni, na których będziecie mieli okazję zjechać. Kilka torów zjeżdżalni sprawia, że jest to jeszcze bardziej atrakcyjna zabawa dla najmłodszych, ponieważ zawodnicy mogą urządzać wyścigi.

 

Szkoła Latania.

Jeśli chcielibyście nauczyć się latać, czeka na was Szkoła Latania. Są to specjalne rowerki, dzięki sile pedałowania wzniesiecie się wysoko pod dach hali. Świetna zabawa dla całych rodzin.

Ogólnie w parku rozrywki Majaland znajduje się około 30 atrakcji, podzielonych na strefę zewnętrzną i wewnętrzną parku. Sprawdźcie sami, co jeszcze kryje bajkowy park rozrywki Majaland Kownaty. Na pewno nie będziecie żałować wizyty w tym magicznym miejscu, gwarantujemy, że najbardziej zadowolone będą wasze pociechy. Na terenie parku znajduje się kilka stanowisk z małą gastronomią, więc jeśli podczas zabawy złapie was mały głód, możecie udać się na posiłek do jednego z nich. Dodatkową atrakcją dla gości parku, jest sklep z pamiątkami, gdzie kupić można różnego rodzaju, ciekawe suweniry związane z parkiem rozrywki Majaland Kownaty.

Majaland Kownaty - najważniejsze informacje.

Majaland, Kownaty 17, 66 - 235 Torzym, województwo lubuskie, Polska. Dojazd do parku rozrywki Majaland Kownaty jest nieco utrudniony, niestety na ten moment nie ma możliwości dostać się do parku komunikacją publiczną, jednak władze parku, starają się, aby taka możliwość była jak najszybciej. Najlepszym sposobem na dojazd do Majaland Kownaty jest podróż samochodem. Godziny otwarcia parku rozrywki Majaland różnią się w zależności od dnia oraz miesiąca, tak samo, jak dostępność atrakcji parku. Jeżeli będziecie wybierać się na wycieczkę do Majalandu, najlepiej będzie sprawdzić oficjalną stronę internetową parku www.majalandkownaty.pl gdzie na bieżąco, możecie sprawdzać godziny otwarcia parku oraz dostępność atrakcji w danym dniu.

Ceny biletów wstępu do parku rozrywki Majaland Kownaty:

Osoby do 85 cm wzrostu - 1 zł.
Osoby o wzroście 85 cm - 99 cm - 39,9 zł.
Osoby powyżej 100 cm w sezonie niskim zapłacą 69,9 zł, a w sezonie wysokim 89,9 zł.
Dzieci w wieku do 11 lat, w dniu urodzin oraz 3 dni przed lub po urodzinach - 1 zł.
Seniorzy w wieku 70 plus - 39,9 zł.
Osoby niepełnosprawne - 52,5 zł.
Bilet popołudniowy na ostatnie 3 godziny otwarcia parku - 52,5 zł.
Parking płatny - 10 zł.

Więcej szczegółowych informacji na temat parku rozrywki Majaland Kownaty znajdziecie na stronie internetowej www.majalandkownaty.pl lub pod numerem telefonu infolinii parku
68 444 33 06. Dodatkowo, aby być na bieżąco informowanym o nowościach i tym, co się dzieje w parku, możecie obserwować profile w mediach społecznościowych parku.
Facebook @MajalandKownaty, Instagram @majaland_kownaty_official, Twitter @Plopsa oraz YouTube @plopsaparcs.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!