AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

 ·  autor: Administrator  ·   1684

Można powiedzieć, że ten park rozrywki to zupełnie inny świat. Odwiedzając Park Miniatur, możecie w jednej chwili przenieść się do Włoch, Rosji, Chin, Francji czy Polski, podziwiając najpiękniejsze budowle tych krajów w postaci miniatur. Na terenie parku, który zajmuje aż 75 tysięcy m2, znajduje się około 60 modeli architektonicznych z całego świata. Miniatury w parku w większości zostały wykonane w skali 1:25, dzięki czemu bez większych problemów możemy porównać wielkość poszczególnych obiektów.

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie - poznaj świat w jeden dzień.

Wizyta w Parku Miniatur może być doskonałym wyborem dla całej rodziny. Dzieci, jak i dorośli z pewnością są ciekawi świata, w Parku Miniatur mają okazję poznać najsłynniejsze miejsca na ziemi, dodatkowo mogą się przy tym świetnie bawić w swoim gronie.

Park Miniatur Świat Marzeń - najważniejsze informacje.

Ogrody Parku Miniatur - niesamowite kompozycje.

Spacerując po Parku Miniatur, odwiedzający mogą podziwiać nie tylko światowe cuda architektoniczne. Pośród alejek parku wśród niesamowitych modeli można dostrzec przepiękne dekoracje florystyczne, które również zostały specjalnie zaprojektowane, tak aby wspólnie z modelami miniatur tworzyły integralne kompozycje. Wśród ogrodów parku będziecie mogli podziwiać niespotykane w naszym klimacie rośliny, między innymi pięciornika żółtego, to krzew żyjący nawet 50 lat, w okolicach Łuku Triumfalnego znajdziecie berberys czerwony oraz jałowiec płożący. Można byłoby tak jeszcze długo wymieniać rośliny, jakie można spotkać w Parku Miniatur Świat Marzeń, aby się o tym przekonać, musicie sami je zobaczyć, dodamy, że przy roślinach widnieją tablice informacyjne. Zobacz również inny artykuł pt. Najciekawsze parki rozrywki w Polsce, opisujemy w nim wszystkie najfajniejsze parki rozrywki, które są czynne w Polsce.

 

Zielony Labirynt w Parku Miniatur

Kolejną atrakcją w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ogromny labirynt, który rozciąga się na powierzchni 2000 m2, stworzony z pnących się w górę zielonych żywopłotów. Wkraczając do labiryntu, przekonacie się, jak łatwo możecie stracić orientację, choć na pierwszy rzut oka, labirynt wydaje się łatwy do pokonania. Labirynt został dość skomplikowanie skonstruowany, wiele ślepych zaułków utrudnia śmiałkom pełną przygód wędrówkę wśród zielonych korytarzy. Ponad zielonym labiryntem znajduje się specjalny pomost, z którego osoby towarzyszące lub ci, którzy zrezygnowali z przygody w labiryncie, mogą obserwować śmiałków w ich poczynaniach podczas przemierzania korytarzy labiryntu. Odważysz się zmierzyć z labiryntem? Z pewnością to wyjątkowa atrakcja, która sprawi wiele radości osobom w każdym wieku.

Lunapark

W Parku Miniatur Świat Marzeń miniatury nie są, jak widać jedyną atrakcją. Kolejną świetną alternatywą na dobrą zabawę w tym parku rozrywki jest lunapark. Na najmłodszych czeka tutaj wiele atrakcji, które na pewno pochłoną ich na dłuższy czas. Między innymi znajdują się tu różnego rodzaju karuzele, diabelski młyn czy zjeżdżalnie. Dodatkowo możecie pojeździć autkami albo odwiedzić kino 5D. Wszystkie atrakcje oczywiście w cenie biletu. W lunaparku znajdują się również atrakcje dodatkowo płatne takie jak spływ dziką rzeką czy Laser Arena.

Park Miniatur Świat Marzeń - najważniejsze informacje.

Park Miniatur Świat Marzeń znajduje się w niewielkiej miejscowości Inwałd, położonej pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 52 z Krakowa do Bielska-Białej. Jest kilka możliwości, żeby dostać się do Parku Miniatur. Osoby podróżujące samochodem do parku, najlepiej, jeżeli wpiszą w nawigacje współrzędne parku. Dokładny adres Inwałd Parku, ul. Wadowicka 169, 34 - 120 Andrychów, województwo małopolskie. Do parku dostaniecie się również z najbliżej położonych dworców autobusowych lub kolejowych, te znajdują się w Bielsku-Białej, Krakowie, Wadowicach i Oświęcimiu. Pełnia sezonu parku w Inwałdzie trwa od kwietnia do października.

Za bilety wstępu do parku zapłaćmy 39 zł za bilet ulgowy oraz 49 zł za bilet normalny. Za wstęp dziecka do 90 cm wzrostu zapłacimy symboliczną złotówkę. Park przewidział bilet rodzinny w konfiguracji 2 + 2, czyli dwoje dzieci do 18 roku życia i dwoje dorosłych. Za bilet rodzinny zapłacimy 166 zł.

Podane ceny dotyczą biletu jednodniowego. Park przewiduje zniżki na wejściówki kupowane przez internet, dodatkowo na zniżki mogą liczyć również grupy zorganizowane i wycieczki szkolne. W ofercie znajdują się również dwudniowe bilety wstępu do parku. W niedalekiej okolicy przyjezdni, którzy zaplanują dłuższy pobyt w Parku Miniatur znajdą nocleg w Hotelu Łysoń & SPA.

Jeżeli chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat Parku Miniatur w Inwałdzie, koniecznie odwiedźcie stronę internetową parku www.parkminiatur.com lub skontaktujcie się z infolinią parku pod numerem telefonu +48 696 080 944

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!