AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Jura Park Bałtów - pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce.

 ·  autor: Administrator  ·   1762

Bałtowski Park Jurajski został otwarty w sierpniu 2004 roku. W niewielkiej wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim, o której raczej nikt wcześniej nie słyszał. Co więcej, pierwszy w Polsce park dinozaurów otwarto na terenach, gdzie faktycznie odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów. Dziś Jura Park Bałtów to wielki kompleks turystyczny oferującym swoim gościom różnego rodzaju atrakcje.

Jura Park Bałtów - pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce.

Można tu spędzić niesamowity dzień, pełen wrażeń w rodzinnym gronie, ale również turyści mogą wybrać się do Bałtowa na wspaniały weekend. Kompleks Jura Park oferuje gościom bazę noclegową, do dyspozycji gości są pensjonaty, pokoje gościnne oraz pole kempingowe.

Jura Park Bałtów

 

Atrakcje Parku Rozrywki w Bałtowie.

Główną atrakcją, która przyciąga tutaj najwięcej turystów, są modele dinozaurów wykonane w skali 1:1. Chociaż dinozaury wyginęły już kilkadziesiąt milionów lat temu, zainteresowanie nimi jest dziś bardzo duże. Każdego roku w sezonie, Jura Park Bałtów odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Wkroczenie do Jura Parku jest swego rodzaju podróżą w czasie, aż do czasów, kiedy żyły dinozaury. Wzdłuż długiej na około kilometr ścieżki dydaktycznej znajduje się około 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości.

Cała trasa jest podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu odwiedzający mogą krok po kroku poznawać chronologicznie historię ewolucji na naszej planecie. Każdy z modeli dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń w Jura Parku zostały wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu możemy dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądały ogromne gady żyjące kilkadziesiąt milionów lat temu.

Ciekawostką jest fakt, że Jura Park położony jest na terenie, gdzie była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury, dowody na to odnaleziono w tutejszym wąwozie. Te odkrycia stały się po części inspiracją do stworzenia pierwszego tego typu obiektu w Polsce. Na terenie Jura Parku znajduje się duży plac zabaw, gdzie dzieci mogą się bezpiecznie bawić na różnych urządzeniach, rodzice mogą uczestniczyć w zabawach swoich pociech, lub odpocząć w cieniu, nie tracąc przy tym z oczu swoich dzieci.

 

Muzeum Dinozaurów.

Muzeum Dinozaurów to następna atrakcja dla wszystkich odkrywców odwiedzających park. Znajduje się na końcu ścieżki dydaktycznej Jura Parku. W muzeum można podziwiać niesamowite eksponaty z różnych okresów w dziejach ziemi. Muzeum oferuje zwiedzającym różnego rodzaju wystawy tematyczne, które są wynikiem różnych wypraw po świecie, podziwiać tu możemy, chociażby autentyczne skamieniałości z ery dinozaurów pochodzące z terenów Bałtowa i okolic, ale również skamieniałości przywiezione tu specjalnie z krajów takich jak Liban, Maroko czy Madagaskar.

Wśród prezentowanych eksponatów znajdują się między innymi zęby, kości, kręgi, szczątki morskich gadów, koralowce i minerały z różnych stron świata i wiele więcej. Muzeum Dinozaurów to jedna z licznych atrakcji całego parku rozrywki. Niewątpliwie jest to atrakcja, dzięki której dzieci, jak i dorośli dowiedzą się wiele ciekawych i nowych rzeczy na temat świata, przy czym będą się dobrze bawić.

Zobacz również inny artykuł pt. Najciekawsze parki rozrywki w Polsce, opisujemy w nim wszystkie najfajniejsze parki rozrywki, które są czynne w Polsce.

 

Prehistoryczne Oceanarium.

Prehistoryczne Oceanarium to doskonałe przedstawienie podwodnego świata sprzed milionów lat. Jest to zachwycające miejsce, w którym podziwiać możecie świat podwodnego życia ogromnych gadów. Możecie tu stanąć oko w oko z gatunkami, które do tej pory podziwiać mogliście jedynie w książkach. Wszystkie ze stworzeń przedstawione są w trójwymiarze, podziwiać je możecie w ich naturalnej wielkości.

 

Zwierzyniec Bałtowski.

Zwierzyniec Bałtowski jest następną atrakcją kompleksu rozrywkowego. To malowniczy teren o powierzchni ponad 60 hektarów. Rozciągają się tutaj łąki, zagajniki, oczka wodne czy wąwozy. To doskonałe miejsce do życia dla mieszkańców Zwierzyńca. Na terenie Zwierzyńca podziwiać możemy niesamowite zwierzęta przedstawiciel gatunków żyjących w Polsce, jak i przedstawicieli różnych egzotycznych gatunków, żyjących na innych kontynentach. Ze względu na bezpieczeństwo zarówno zwierząt, jak i turystów, zwiedzanie odbywa się tutaj na pokładzie żółtego amerykańskiego scholl busa. Niesamowite zwierzęta obserwować możemy na wyciągnięcie ręki, a przewodnicy chętnie odpowiadają na pytania oraz przedstawiają różne ciekawostki.

Parki-rozrywki-w-Polsce-Baltow

 

Park Miniatur Polska w Miniaturze.

Park Miniatur Polska w Miniaturze, kolejna ciekawa atrakcja kompleksu rozrywkowego w Bałtowie. Możecie tu podziwiać modele przedstawione w skali 1:25, które przedstawiają najważniejsze budowle z całej Polski. Dzięki wizycie w parku miniatur z łatwością nauczycie się rozróżniać poszczególne style architektoniczne, poznacie lepiej historię Polski oraz historycznych władców. Wspaniała atrakcja oraz lekcja historii dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Rodzinny Park Rozrywki.

W sąsiedztwie Jura Parku, Muzeum Dinozaurów, Zwierzyńca czy Parku Miniatur znajduje się kolejna atrakcja. Rodzinny Park Rozrywki. Przeznaczony zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych gości kompleksu rozrywkowego w Bałtowie. Atrakcje, które się tutaj znajdują, przeznaczone są dla osób z każdej grup wiekowych. Od ekstremalnych rollercoasterów, karuzeli, przez dauhance i trampoliny dla dzieci. Co więcej, znajduje się tutaj niesamowite Kino 5D, dzięki nowoczesnym technikom, poczuć się można, jakbyśmy występowali na wielkim ekranie.

Jura Park Bałtów, jak i cały kompleks rozrywkowy, z pewnością wart jest odwiedzin. Jak widać, znajduje się tu wiele atrakcji, które dostarczą wam wiele emocji i dobrej zabawy. Dodatkowo odwiedzając kompleks rozrywkowy w Bałtowie, można dowiedzieć się też wiele ciekawych nowinek.

 

Jura Park Bałtów - Najważniejsze informacje.

Kompleks rozrywkowy Bałtów, położony jest w województwie świętokrzyskim we wsi Bałtów. Dokładny adres: ul. Bałtów 8a, 27-423 Bałtów, województwo świętokrzyskie. Dojazd do Bałtowa na przykład z Łodzi czy Krakowa zajmie turystom około 3 godziny. Droga z Warszawy zajmie nieco ponad 2 godziny a odwiedzający z Lublina, będą musieli poświęcić na podróż około półtorej godziny.

Kompleks rozpoczyna swoją działalność już w marcu i jest czynny aż do grudnia, oczywiście w okresie zimowym czynne są poszczególne atrakcje. Ceny biletów są podzielone na strefy i są dostępne na stronie internetowej www.juraparkbaltow.pl w trakcie sezonu. Dlatego, jeżeli planujecie wycieczkę do Bałtowa, śledźcie wyżej wymienioną stronę internetową w celu sprawdzenia szczegółowych informacji na temat biletów oraz dostępnych atrakcji. Jeżeli chcecie dowiedzieć się szczegółów telefonicznie, zadzwońcie pod jeden z podanych numerów 41 310 10 13, 533 979 221.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!