AKTUALNOŚCI Atrakcje w Polsce

Kraków - atrakcje i zabytki, które trzeba zobaczyć!

 ·  autor: Administrator  ·   10599

Zabierzemy Was dziś na wycieczkę, by przedstawić Wam Kraków i jego atrakcje i zabytki. Kraków to byłe miasto koronacyjne królów Polski, dawna historyczna stolica Rzeczpospolitej oraz teraźniejsza stolica Małopolski. Położony jest na południu kraju, jednak doskonałe połączenia szlaków komunikacyjnych sprawiają, że można się tu dostać w bez najmniejszych problemów z każdego regionu Polski.

Kraków - atrakcje i zabytki, które trzeba zobaczyć!

Kraków - atrakcje i zabytki, które trzeba zobaczyć!

NOCLEGI W GÓRACH

Kraków to miasto silnie związane z historią naszego państwa posiada bogatą zabudowę architektoniczną, którą uzupełniają dziesiątki atrakcji turystycznych i zabytkowych miejsc. Kilka najciekawszych propozycji do zwiedzenia podczas wizyty w Krakowie przedstawiamy poniżej.

1. Krakowski Rynek Główny

Jak na każde miasto z kilkusetletnią historią, także Kraków ma typową zabudowę rynku, który jest zazwyczaj pierwszym przystankiem dla wszystkich zwiedzających. Oprócz wielu klimatycznych restauracji, knajp i pubów, znajdują się tu przede wszystkim słynne krakowskie Sukiennice. Kramy sukienne powstały w XIII wieku, a wraz z upływem czasu były one modernizowane. Dziś oprócz szeregu sklepików z biżuterią i pamiątkami, otwarta jest tam Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku.

Kraków - zabytki - atrakcje - rynek

 

2. Krakowska Bazylika Mariacka

Naprzeciw budynku Sukiennic dumnie stoi Bazylika Mariacka, gdzie zgodnie z tradycją na jednej z wież odgrywany jest hejnał. Bazylika do dziś pełni funkcję religijną, gdzie odbywają się msze, jednak nie jest ona zamknięta dla turystów, którzy po wykupieniu biletu mogą nawet wspiąć się na jej wieżę.

Kraków - zabytki - Bazylika Mariacka

 

3. Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej

Kolejnym miejscem związanym z religią i historią Polski, jest Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej, gdzie Papież Jan Paweł II prowadził rozmowy z młodzieżą podczas jego pielgrzymek.

Kraków - atrakcje - okno papieskie

 

4. Zamek Królewski na Wawelu

Jednak zdecydowanie największym zabytkiem, jaki można zwiedzić, dotknąć i sfotografować, podczas pobytu w stolicy Małopolski jest Zamek Królewski na Wawelu. Był on siedzibą polskich władców, która do dziś stanowi symbol polskiej kultury i tradycji.

Kraków - atrakcje - zamek na Wawelu

 

4. Kopiec Kościuszki i Ogród Doświadczeń

Miejsca warte odwiedzenia to także Kopiec Kościuszki, Ogród Doświadczeń, który jest nowoczesnym parkiem rozrywki z masą urządzeń demonstrujących działania praw fizyki. Do ich grona należy dodać także park wodny oraz krakowski ogród botaniczny.

Kraków - zabytki i atrakcje - Kopiec Kościuszki

 

5. Kopalni soli w Wieliczce

Na samym końcu chcielibyśmy także wspomnieć o położonej niedaleko Krakowa, najsłynniejszej kopalni na terenie naszego kraju, którą można zwiedzić. Mowa tu oczywiście o kopalni soli w Wieliczce leżącej ok. 15 km od centrum Krakowa.

Atrakcje - Wieliczka - kopalnia soli

 

Kraków to miasto, w którym nie będziecie się nudzić!

Na bazie własnych doświadczeń wiemy, że Kraków jest piękny o każdej porze roku i nie sposób się nudzić, odwiedzając dawną stolicę Polski. Gwarantujemy, że każdy turysta znajdzie tu coś interesującego dla siebie i zwiedzając go, odbędzie istną podróż w czasie, zaczynając od IX wieku, poprzez renesans, a kończąc na latach współczesnych.

Do zobaczenia w Krakowie - mieście atrakcji i zabytków!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!