AKTUALNOŚCI O hotelarstwie ...

Opłaty hotelowe, których lepiej unikać

 ·  autor: Administrator  ·   4309

Opłaty za korzystanie z noclegu, które są doliczane do rachunku końcowego mogą nas czasami zaskoczyć. Niska cena za nocleg nie zawsze jest atrakcyjna po doliczeniu dodatkowych kosztów. Hotele i obiekty noclegowe prześcigają się wymyślając przeróżne co raz to nowe i wyższe opłaty dodatkowe nie wliczone za dobę hotelową.

Opłaty hotelowe, których lepiej unikać

Opłaty hotelowe, których lepiej unikać

Barek w pokoju hotelowym

To zaszczyt w hotelu, w którym cena pokoju była względną okazją. Tego samego nie można powiedzieć o przedmiotach w tym naczyniach w pokoju. Orzechy nerkowca, pistacje, herbatniki i małe batoniki są dostępne w małych puszkach, każda po 20,00zł i więcej. Czasami na blacie w pokoju znajduje się butelka wody, która wygląda, jakby była darmowa, ale często kosztuje 20,00zł lub więcej.

Wiadomo, że zmęczeni goście otworzyli szafkę z takimi rzeczami, dostali jedną i następnego dnia wymienili na coś, co kupili w sklepie na rogu.

Nie tak szybko!

Mini bar w pokoju hotelowym

Wiele pasków honorowych jest wyposażonych w czujnik, który informuje recepcję o usunięciu czegoś. Kwota została natychmiast dodana do Twojego rachunku, a usunięcie tej opłaty może stanowić problem. Kupuj i pij gdzie indziej i pozwól komuś pobierać opłat za tak wygórowaną cenę.

Właściciele hoteli odkrywają, że podróżni w niektórych hotelach są nękani przez te opłaty, dlatego niektórzy nawet zapewniają tanie jedzenie, napoje, wi-fi i filmy za darmo!

Podatki klimatyczne i inne opłaty

Warto odwiedzić piękne centrum fitnes w hotelu i korzystać ze wszystkich udogodnień. W wielu miejscach te udogodnienia są wliczone w cenę pokoju i są dodawane do opłat jako korzyści z pobytu.

Ale czasami do rachunku zostanie dodany „podatek turystyczny”, a raz na jakiś czas ten podatek pojawi się w miejscach, których w rozmowie nie można sklasyfikować jako destynacji turystycznej na co dzień.

Nigdy nie ignoruj tej kwestii, ponieważ jest ona często niejasna i niesprawiedliwa. Usunięcie tego z listy opłat może nie być skuteczne, a wyjaśnienie obsługi hotelowej może być jasne, a nawet zabawne. Jeśli więc możesz zrobić recenzję online z tego miejsca i poinformować innych podróżnych, że niska cena pokoju, którą według nich znajdą, wiąże się z jakimiś dodatkowymi dużymi opłatami, to zrób to.

Rachunki za śniadanie

Większość z nas zakłada, że ​​pierwszy posiłek w ciągu dnia jest wliczony w cenę pobytu w ośrodku typu bed and breakfast, ale nie zawsze tak jest.

Śniadanie w hotelowym pokoju

Warto zapytać na wczesnym etapie rejestracji, czy śniadanie jest wliczone w cenę. W kilku miejscach będzie to kosztowne śniadanie. Zasiądziesz do śniadania w formie bufetu z innymi gośćmi. Zakładasz, że jest wliczone w cenę pokoju. Po posiłku dostaniesz szoku, gdy zobaczysz opłatę na swojej karcie płatniczej. Większość gospodarzy ma bardzo wysokie koszty śniadań. W hotelach klasy biznes posiłki w formie bufetu mogą kosztować 80zł lub więcej. Jak im się to udaje? Wielu podróżujących służbowo po prostu dodaje je do swoich wydatków i zamienia je na koszty podróży.

Oplaty fitness

Chcesz ćwiczyć w swoim czasie? Jeśli jesteś gościem hotelowym, korzystanie z tego dobrze wyposażonego obiektu jest wliczone w cenę pokoju.

Ale wiele osób akceptuje fakt, że ta korzyść jest bezpłatna wszędzie tam, gdzie podadzą klucz lub kod dostępu do siłowni. Często Twoja sprawa była opłacana, zanim jeszcze się zorientowałeś. Są też hotele, w których opłaty za siłownię będą pobierane bez względu na to, czy korzystałeś czy nie !

Siłownia hotelowa

Spójrz na swój rachunek za podatki operacyjne i zaprotestuj politycznie, ale zdecydowanie, jeśli musisz zapłacić za coś, z czego nie korzystałeś. Przy takich kosztach kierownictwo hotelu często oddaje opłatę, zamiast długo się spierać. Ale większość gości hotelowych nie widząc tej opłaty nieświadomie zapłaci bez protestu.

Opłaty parkingowe

Bezpłatny parking w otoczeniu hoteli miejskich to zaleta.

Opłaty parkingowe w hotelu mogą sięgać 200zł lub więcej w przypadku kilkudniowego pobytu w niektórych obiektach noclegowych.

Parking hotelowy

Są sposoby na uniknięcie takich opłat. Jedną z nich jest po prostu jeździć po okolicy przez kilka minut w poszukiwaniu miejskiego garażu, który może mieć nieco mniej możliwości, ale jest znacznie tańszy niż opcja parkingu wewnętrznego hotelu. Jest jeszcze jeden w planowaniu wyboru hotelu, patrz na cenę parkingu. Korzystając z opcji promocyjnej rezerwacji hotelu w "super cenie", pamiętaj, że opłata za szybkie parkowanie może zmienić twoją wielką okazję w normalną cenę za nocleg.

Opłaty telefoniczne

Vouchery hotelowe nie stanowią dziś tak dużego problemu z budżetem podróży, ponieważ większość gości ma telefony komórkowe.

Zanim jednak wybierzesz telefon z adresem, który nadaje się do pizzy lub zamówienia znajomego, pamiętaj, że w niektórych miejscach są nawet naliczane opłaty za połączenia lokalne. Na tym się nie kończy. Zbieranie lub dzwonienie połączeń kartowych obejmuje w wielu miejscach opłatę klienta.

Opłaty za telefon hotelowy

Uczciwie wobec hoteli, koszty nie zawsze są bezwzględne. Systemy telefoniczne różnią się w zależności od miasta i kraju. Zawsze pytaj, czy połączenia lokalne są bezpłatne i czy za odbieranie połączeń międzymiastowych pobierane są opłaty.

Koszty wymiany ręczników

W dobie świadomości ekologicznej wiele hoteli zostawia w jadalni notatkę (oczywiście wydrukowaną zielonym atramentem) z informacją, że obecnie nie ma zwyczaju zmiany ręczników każdego dnia. Poproszą cię o używanie ręczników przez kilka dni i pozostawienie na podłodze tego, co chcesz wymienić. W niektórych miejscach dodatkowa opłata może obejmować ręczniki wymieniane co dziennie. W niektórych hotelach ta usługa była kiedyś bezpłatna.

Wymiana ręczników hotelowych

Jednak w wielu częściach świata zasoby wody i energii muszą być chronione; wielu gospodarzy obiektów noclegowych korzysta z ochrony wolontariuszy opartej na zarządzaniu środowiskiem. Można się spodziewać, że koszty te będą rosły w miastach i hotelach, ale obecnie są one bardzo powszechne na całym świecie. Celem jest uświadomienie sobie tych nowych kosztów i podjęcie decyzji w momencie przybycia do hotelu, czy chcesz codziennie płacić za wymianę ręczników.

Opłaty za obsługę pokoju

Dla większości czytelników prawdopodobnie nie jest to nowość, że obsługa pokojowa ma wysoką cenę. Korzystanie z obsługi pokoju stało się trudniejsze, a niektóre hotele ograniczają lub zamykają dostawę jedzenia do pokoi.

Kanapka za 20zł może kosztować 40zł lub więcej, jeśli ktoś przynosi ją do pokoju. Oprócz cen menu, wielu turystów dobrowolnie przeznacza 15-18% napiwku na pokrycie kosztów podstawowej obsługi pokoju. Jeśli zostawisz napiwek oprócz tej opłaty, wydałeś za dużo. Czasami jest doliczana nawet opłata za sprzątanie, jeśli zostawisz jedzenie w pokoju .

Jedna usługa gastronomiczna nie zrujnuje twojego budżetu, ale jeśli stanie się nawykiem, koszty i związane z tym opłaty mogą szybko wzrosnąć.

Koszty podłączenia do komputera

Nie spodziewaj się znalezienia rozsądnego wzorca tych kosztów. W niektórych najtańszych hotelach dostępny jest bezpłatny dostęp do Internetu. W miejscach, w których pokój powinien zawierać takie usługi, koszty mogą wynosić 20zł lub więcej dziennie.

Jedno możliwe wyjaśnienie: lata temu w niektórych ekskluzywnych hotelach zainwestowano w drogie połączenia kablowe, które szybko zostały bezużyteczne, gdy podróżni domagali się systemów bezprzewodowych. Większe hotele wciąż próbują nadrobić część tych strat, a mniejsze po prostu dodają sieć bezprzewodową do pozostałej części kosztów.

Wartość tych połączeń rośnie z każdym rokiem. Wielu gości po prostu nie może obejść się bez Wi-Fi i płaci prawie każdą cenę, ponieważ mają do odrobienia ważną pracę. Ale dla tych, którzy nie mają nic przeciwko znalezieniu kafejki internetowej na ulicy lub skorzystaniu z centrum biznesowego bezpośrednio z przejścia, są pieniądze do zaoszczędzenia.

Opłaty za TV i filmy

Wraz z dostępnością urządzeń przenośnych i Internetu popyt na filmy w pokojach hotelowych gwałtownie spadł. Może to wynikać z jeszcze wyższych cen za oglądanie filmu na żądanie w swoim pokoju - a te koszty są już dość wysokie.

Filmy w pokoju często powodują również duże dodatkowe opłaty. Jeśli to możliwe, najlepiej jest trzymać się z dala od hotelowej bazy danych filmów.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!