AKTUALNOŚCI O hotelarstwie ...

Jaka jest różnica między hotelem a motelem?

 ·  autor: Administrator  ·   14089

Jaka jest różnica między hotelem a motelem? Czym się te dwa obiekty noclegowe różnią i dlaczego najczęściej jeden z nich jest dużo tańszy od drugiego. Na te i inne pytania postaramy się Wam odpowiedzieć. Zapraszamy do zapoznania się z dalszym ciągiem artykułu.

Jaka jest różnica między hotelem a motelem?

Ponieważ hotel i motel różnią się między sobą, jeśli chodzi o ich charakterystyczne cechy i przeznaczenie, bardzo przydatne jest poznanie różnicy między hotelem a motelem. Motel ma kształt litery U lub kwadratu, wyposażony jest w wewnętrzny dziedziniec przeznaczony do parkowania pojazdów. Hotel ma zupełnie inny wystrój w tym sensie, że jego pokoje są skierowane do wewnątrz. Motel to połączenie słów motor i hotel. Hotel powstał w połowie XVIII wieku od francuskiego słowa hotel.

NOCLEGI W GÓRACH

Co to jest hotel?

Według Oxford Dictionary, hotel to nocleg oferujący zakwaterowanie, posiłki i inne usługi podróżnym i turystom. Z samej definicji można wywnioskować, że hotele są przeznaczone zarówno dla podróżujących, jak i turystów i jako takie przynoszą korzyści przy pobytach długoterminowych, podczas gdy motele są zwykle przeznaczone na krótkie noclegi. Niektóre hotele oferują również apartamenty na krótkie pobyty. Gość może przebywać w hotelu przez tydzień lub nawet dłużej, jeśli jest w podróży służbowej. Może również przebywać w pokoju hotelowym, gdy spędza tydzień poza domem.

Hotele oferują różnego rodzaju luksusy, takie jak restauracje, bary, baseny, siłownie, spa i inne udogodnienia. Hotele mają różne oceny w zależności od udogodnień i luksusów, które oferują swoim klientom. Oceny te wahają się od jednej do siedmiu gwiazdek.

Co to jest motel?

Według słownika oksfordzkiego motel jest hotelem drogowym, przeznaczonym głównie dla motocyklistów, zwykle z pokojami rozmieszczonymi w niskich blokach i parkingiem na zewnątrz. Motele nie oferują tyle luksusu, co hotele. Mogą zaoferować luksusy potrzebne na krótszy pobyt. Motele są zaprojektowane tak, aby zrelaksować się i odświeżyć podczas długich wycieczek.

Cechą szczególną motelu jest to, że posiada parking na swoim terenie, zwykle na wewnętrznym dziedzińcu. Różni się to od hoteli, w których parkingi są zwykle oddalone od hotelu. Motele oferują dobre ceny i łatwy dostęp dla ludzi. Podczas podróży motel jest lepszym miejscem na nocleg niż hotel, ponieważ wiele moteli znajduje się przy mniej przejezdnych drogach, zanim dotrzesz do celu.

Podsumujmy różnice między hotelem a motelem?

Jedną z kluczowych różnic między hotelami a motelami jest to, że hotele są przeznaczone zarówno dla podróżnych, jak i turystów, podczas gdy motele są przeznaczone przede wszystkim dla motocyklistów. Dlatego obiekty również odpowiednio się różnią. Inną istotną różnicą między hotelem a motelem jest to, że hotel zwykle znajduje się w mieście. Wręcz przeciwnie, motel znajduje się poza miastem, zwykle przy mniej ruchliwych drogach. Przy ulicach znajduje się motel.

Hotele są odpowiednie na dłuższe pobyty, a motele nie nadają się na dłuższe pobyty. Motele zapewniają wspaniałe wrażenia z pobytów rodzinnych, zwłaszcza podczas długich podróży.

Hotel vs Motel

Różnica między hotelem a motelem to:

• Hotel jest przeznaczony zarówno dla podróżujących, jak i turystów, natomiast motele są przeznaczone dla motocyklistów w dłuższych podróżach, aby odświeżyć się i zrelaksować.

• Hotel nadaje się na długie pobyty ze względu na swoje luksusowe wyposażenie. Motel nadaje się na krótki pobyt, ponieważ nie oferuje dużego luksusu.

• Hotel znajduje się w mieście, a motel poza miastem. 

• Hotel miałby własny parking oddzielony od części hotelowej. Motel miałby własne miejsce parkingowe na podwórku.

• Pobyt w hotelu jest nieco droższy, a motele umożliwiają łatwy dojazd i są tańsze.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!