AKTUALNOŚCI O hotelarstwie ...

Rezerwacja noclegu, pokoju z wyprzedzeniem

 ·  autor: Administrator  ·   1073

Przy rezerwacji pokoju hotelowego gość może zostać poproszony o złożenie oferty z wyprzedzeniem, za którą płaci się gotówką lub kartą kredytową. Opłata jest zwykle równowartością opłaty za jedną noc. Celem zapłaty z góry jest rezerwacja noclegu, a pełna kwota jest dodawana do rachunku gospodarza, gdy opuszcza hotel.

Rezerwacja noclegu, pokoju z wyprzedzeniem

Te zaliczki, znane również jako gwarancja, oferują pomoc hotelom , pensjonatom, pubom i innym rodzajom zakwaterowania w przygotowaniu się na dostęp dla gości, finansowaniu budżetu i ostatecznym zamknięciu kosztów.

NOCLEGI W GÓRACH

Chociaż nie wszystkie pokoje hotelowe wymagają wpłaty z wyprzedzeniem, to takie zasady rezerwacji są coraz powszechniejsze, zwłaszcza w luksusowych i droższych domach, takich jak sieci Hilton, Four Seasons, Ritz-Carlton i Park Hyatt.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Jak bezpiecznie zarezerwować nocleg?

Rezerwacja pokoju hotelowego z wyprzedzeniem

Na co zwrócić uwagę przy zameldowaniu

Po przybyciu do hotelu w celu zameldowania konsjerż lub obsługa recepcji zawsze poprosi o kartę kredytową lub debetową w celu pobrania opłat, ale zanim to zrobią przy opuszczaniu przez Ciebie hotelu, powinni ci powiedzieć, ile szkód z góry dopuściłeś i za co będziesz płacić.

Opłata ta jest uważana za inwestycję wstępną i zwykle wynosi nie więcej niż za dzień pobytu, chociaż może wzrosnąć w przypadku większych i droższych hoteli. W każdym razie renomowane hotele powinny informować gości o tej „spłacie” w momencie dokonywania rezerwacji, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. W tej chwili hotele mogą powiadamiać Cię o dodatkowych opłatach, takich jak parking, opłaty za zwierzęta lub opłaty za sprzątanie, jeśli mają zastosowanie, chociaż powinny one być wymienione na stronie internetowej  obiektu noclegowego.

Uwaga: jeśli używasz karty debetowej zamiast karty kredytowej do zapłaty za pokój hotelowy, hotel zwykle pobierze całą kwotę zaliczki z Twojego konta bankowego. W przeciwieństwie do kart kredytowych, które umożliwiają „wstrzymanie” środków dostępnych za pomocą karty kredytowej, karty debetowe są bezpośrednio powiązane z bezpośrednim finansowaniem, dlatego należy uważać, aby wcześniej nie przekroczyć rachunku zostawionego w pokoju!

Przed rejestracją zawsze sprawdź zasady anulowania rezerwacji noclegu

Hotele mogą zwiększyć regulamin rezerwacji i innych zasad, zwłaszcza w przypadku rezerwacji wakacji, które Ci się podobają lub gdy odbywa się ważne wydarzenie. W każdym razie większość będzie potrzebować pozytywnego ostrzeżenia - które trwa od 24 godzin do całego tygodnia przed datą rezerwacji - przed anulowaniem, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Ponadto, jeśli zarezerwujesz pokój hotelowy pośrednio za pośrednictwem strony internetowej innej firmy, takiej jak Trivabook.pl firma może mieć inne dozwolone zasady, które różnią się  z sieci hoteli, które reprezentują. Koniecznie sprawdź hotel i stronę internetową, aby uniknąć niepotrzebnych opłat lub wcześniej stracić inwestycję.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!