AKTUALNOŚCI Nadmorskie miasta

Chałupy welcome to...

 ·  autor: Administrator  ·   1410

"Chałupy welcome to..." - tak śpiewał Zbigniew Wodecki w swojej piosence, a my w rytmie owej piosenki chcemy przedstawić Wam, właśnie słoneczne Chałupy. Jeżeli planujecie wybrać się na wczasy nad Morzem Bałtyckim, warto zastanowić się właśnie nad tą lubianą miejscowością letniskową.

Chałupy welcome to... Poznaj atrakcje kurortu!

Położenie geograficzne Chałup.

Chałupy leżą na Mierzei Helskiej, zaledwie około 8 kilometrów od centrum Władysławowa. W przeszłości była to niewielka osada rybacka, która z czasem, stopniowo zaczęła zamieniać się w popularne nadmorskie letnisko. Od roku 1975 Chałupy znajdowały się w obrębie Władysławowa i stanowiły najbardziej oddaloną na wschód dzielnicę Władysławowa. Znakami rozpoznawczymi Chałup są deski windsurfingowców i latawce kitesurferów oraz piękna piaszczysta plaża po nadmorskiej stronie.

Ośrodki kite i windsurfingowe w Chałupach.

Dzisiaj Chałupy to spokojna miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem oraz uznany ośrodek kite i windsurfingowy. Chałupy z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to wspaniałe wręcz miejsce do nauki właśnie tych sportów. Być może też powinniście spróbować jednego z nich? W miasteczku działa mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu.

Windsurfing w Chałupach

Szeroka plaża w Chałupach i plaża nudystów.

Chałupy to też albo przede wszystkim, plaża i połączone z nią przyjemne kąpiele morskie i słoneczne. Turystów wita tu czysta, szeroka oraz piaszczysta plaża, na której nigdy nie ma zbyt wielkiego tłoku. W pobliżu ulicy Bosmańskiej w sezonie letnim funkcjonuje strzeżone kąpielisko, gdzie nad waszym bezpieczeństwem podczas morskich szaleństw czuwają profesjonalni ratownicy wodni. Na obrzeżach miasteczka, około 1 kilometra w stronę Kuźnicy, znajdziecie również plażę nudystów. Jest to najbardziej rozsławiona w Polsce plaża nudystów, bowiem to ona była pierwszą tego typu plażą w naszym kraju, powstała w 1960 roku. Dawne czasy tłumów opalających się oraz podobnej ilości osób przyglądających się z sąsiedniego lasku już chyba nigdy nie wrócą, jednak znajdą się miłośnicy równomiernej opalenizny, którzy nadal kultywują tradycję wypoczynku na tej właśnie plaży, w legendarnych już Chałupach.

Piękna plaża w Chałupach

Jaki nocleg wybrać na wypoczynek w Chałupach?

Znalezienie odpowiedniego i taniego noclegu w Chałupach nie powinno sprawić większego problemu rodzinom z dziećmi, jak i również większym grupom znajomych. W Chałupach mamy duży wybór ofert noclegowych. Znajdziemy tu hotele, pensjonaty, apartamenty, ośrodki wczasowe oraz najbardziej popularne na wybrzeżu domki letniskowe nad morzem. Jeżeli zdecydujecie się na tanie noclegi w Chałupach, koniecznie rozważcie oferty pokoi gościnnych oraz kwater prywatnych, gdzie ceny za pokój zwykle są dużo niższe niż w hotelu. Wygodą jednak, pokoje te nie odbiegają od tych hotelowych. Jeżeli wybieracie się na wczasy do Chałup większą grupą, ekonomicznym rozwiązaniem mogą okazać się domki letniskowe, których w miejscowości nie brakuje.

Przystań jachtowa w Chałupach

Na wschodnich obrzeżach Chałup, od strony Zatoki Puckiej znajduje się malownicza przystań jachtowa, 100 metrów dalej znajduje się jedna z najpiękniejszych bałtyckich plaż. Tutaj, przy drewnianych pomostach cumują łodzie, jachty i inne jednostki o zanurzeniu do 1,2 metra. Będąc w porcie, koniecznie wybierzcie się do znajdującego się tam baru z pięknym widokiem na Zatokę Pucką oraz odwiedźcie Wędzarnie Kaszubską, oraz taras restauracyjny położony bezpośrednio nad wodą.

24 metrowa replika masztu XIX wiecznego żaglowca.

Ciekawą atrakcją turystyczną jest również w porcie 24 metrowa replika masztu XIX wiecznego żaglowca, miłośnicy żeglarstwa (i nie tylko) z pewnością powinni odwiedzić to miejsce. W porcie wypożyczyć też będziecie mogli sprzęty wodne, łodzie oraz rowery. Odwiedzając przystań, będziecie mieli okazję skorzystać z usług miejscowych żeglarzy i wybrać się na przykład na wyprawę wędkarską w morze. Jeżeli łowienie ryb nie jest waszą mocną stroną, możecie również wybrać się na krótkie lub całodniowe wycieczki, ukierunkowane na poznanie miejscowej roślinności i zwierząt. Możecie też odwiedzić wrakowisko, popłynąć i zwiedzić wyspę na środku Zatoki Puckiej.

Ujście rzeki Redy w Chałupach.

Gdyby było wam mało wrażeń, z przystani możecie również odwiedzić ujście rzeki Redy, Klif Rzucewskiego oraz pałac Jana III Sobieskiego&rdquo.
Dziś doskonale widać jak szybko rozwijają się niewielkie nadbałtyckie miejscowości. Można to również dostrzec na przykładzie Chałup. Od niewielkiej osady rybackiej, do popularnej miejscowości letniskowej, którą co roku odwiedza wielu turystów. Baza noclegowa rozwija się tutaj w bardzo szybkim tempie. Widać nowe inwestycje, powstają nowoczesne apartamenty, a ośrodki wczasowe co roku starają się udoskonalić swoje usługi.

Chałupy z całą pewnością przypadną do gustu każdemu, jednak osoby lubiące duże, gwarne kurorty mogą nie być zachwycone tą perełką. A czy wy odkryjecie magię Chałup i będziecie wracać do nich podczas swoich kolejnych wakacji? Jesteśmy przekonani, że wybór tej miejscowości będzie waszym strzałem w dziesiątkę! Noclegi w Chałupach rezerwuj na Trivabook.pl - https://trivabook.pl/noclegi/chalupy

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!