AKTUALNOŚCI Nadmorskie miasta

Jarosławiec - małe miasteczko, hotel z aquaparkiem i piękna plaża

 ·  autor: Administrator  ·   1371

Pierwsze wzmianki o Jarosławcu pochodzą z XV wieku, był on wówczas częścią darłowskiej domeny książąt zachodniopomorskich. Od zarania dziejów mieszkali tam rybacy, którzy pomiędzy połowami zajmowali się obróbką bursztynu, którego do dziś znaczna ilość znajduje się w tej okolicy. Od XIX wieku wioska przekształca się w letnisko i tak pozostało do dziś. Obecnie każdego roku w sezonie letnim Jarosławiec odwiedza około 6000 turystów.

Jarosławiec - małe miasteczko z piękną, dużą plażą i hotelem z aquaparkiem.

Plaża w Jarosławcu

Jarosławiec to tętniąca życiem wioska z piękną szeroką plażą, pełna rozrywek i wielu atrakcji, gdzie każdy znajdzie nocleg dla siebie w różnym standardzie.

Dzięki swojemu położeniu (dalekie wysunięcie w morze) Jarosławiec może się pochwalić wodą najwyższej klasy czystości na wybrzeżu. Jest to również spotęgowane tym, iż w pobliżu nie występuje żaden przemysł, jak i ujścia większych rzek.

Latarnia morska w Jarosławcu

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Jarosławcu, co za tym idzie największą atrakcją turystyczną, jest latarnia morska. Zabytkowy budynek powstał w 1829 roku. Jej światło jest widoczne z odległości 24 mil morskich, jest to jedna z dziewięciu latarni na polskim wybrzeżu. Z balkonu na szczycie latarni znajdującego się na wysokości 33 metrów rozciąga się niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora. Latarnia w okresie letnim jest oczywiście udostępniona dla zwiedzających.

Szeroka, piękna plaża w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu jest miejscem uwielbianym przez turystów, którzy lubią zażywać kąpieli słonecznych w niezatłoczonych miejscach. Na plaży możemy spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny. Przy zejściu na plażę od ulicy Spacerowej znajduje się zjeżdżalnia wodna „Gigant” jedna z większych atrakcji tego typu w okolicy. Jest to świetna zabawa dla najmłodszych.

Centrum Rozrywki w Jarosławcu

Jednak jeśli chodzi o rozrywkę dla najmłodszych i tych ciut starszych, w miasteczku przy ulicy Bałtyckiej znajdziecie również Centrum Rozrywki. Podczas gdy dzieciaki będą szalały w Centrum Rozrywki, rodzice mogą udać się do okolicznych restauracji, gdzie skosztują świeżych ryb, które dostarczają miejscowi rybacy. W Jarosławcu znajduje się przystań morska, która również stanowi jedną z atrakcji tej miejscowości. Na miejscu możecie zaopatrzyć się w świeżą rybę prosto z kutra. W tej części morza występują między innymi dorsze, śledzie, leszcze, trocie, węgorze i belony.

Wędkarskie rejsy po Bałtyku z Jarosławca

Fani wędkarstwa mogą skorzystać z rejsów organizowanych przez miejscowych rybaków. Taki rejs to ciekawe i niesamowite przeżycie dla fanów tego sportu. Nieopodal przystani znajduje się zabytkowa stacja ratownictwa wodnego z XIX wieku, która została przerobiona i obecnie funkcjonuje tam smażalnia ryb.

Domki nad morzem w Jarosławcu

Od dłuższego czasu bardzo popularne stały się wakacje w domkach letniskowych nad morzem, których w Jarosławcu z roku na rok przybywa jak grzybów po deszczu. Taka forma noclegów widocznie najbardziej odpowiada wczasowiczom. W miejscowości znajdziecie wiele ofert noclegów właśnie w takich obiektach, w bardzo przystępnych cenach. Dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Oprócz spacerów w malowniczym otoczeniu przyrody po największym na środkowym wybrzeżu klifie, który porastają na przykład sosny czarne, czy chroniony mikołajek nadmorski.

Szlaki turystyczne, piesze i rowerowe w Jarosławcu

W Jarosławcu znajdują się również szlaki turystyczne piesze, jak i rowerowe. Jednym ze szlaków pieszych, które przechodzą przez Jarosławiec, jest Czerwony szlak prowadzący brzegiem jeziora Wicko do Ustki. Kolejny to Szlak pieszy Północny, trasa przebiega wzdłuż całego wybrzeża i jest oznaczona kolorem czerwonym. Jest to część europejskiego szlaku E-9 łączącego Atlantyk z Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim.  Jeżeli chodzi o trasy rowerowe, znajdziemy tu na przykład szlak Poligonowy, który również prowadzi do Ustki. Jest to trasa o średnim poziomie trudności. Szlak ten nosi taką nazwę, ponieważ część trasy przebiega przez podustecki poligon. Przejazd przez poligon jest możliwy po uzyskaniu zgody dowództwa. Jednak jeśli na terenie poligonu prowadzone są ćwiczenia wojsk NATO, przejazd będzie niemożliwy.
Trasa prowadzi głównie drogami asfaltowymi, jednak zdarzają się odcinki leśne i polne. Długość szlaku Poligonowego to niecałe 30 kilometrów. Dla chcącego nic trudnego tylko wsiadać na rower i ruszać w drogę.

Noclegi w Jarosławcu

Wspominane wcześniej domki letniskowe stanowią w Jarosławcu większą część oferty noclegowej. Jeżeli jednak poszukujecie czegoś innego - pensjonatu czy luksusowego hotelu z basenami, znajdziecie go również, nie braknie też hoteli SPA oraz apartamentów o podwyższonym standardzie i hotelu z aquaparkiem "Panorama Morska". Miejscowość jest naprawdę warta uwagi i nie można jej ominąć podczas planowania swojego wymarzonego urlopu nad pięknym Bałtykiem. Wspaniałe chwile spędzone w Jarosławcu z pewnością będą do was wracać jeszcze przez długi czas.

Zobacz więcej - tanie noclegi nad morzem.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!