AKTUALNOŚCI Porady

Wady i zalety domków letniskowych nad morzem.

 ·  autor: Administrator  ·   635

Obserwując rynek ofert miejsc wypoczynkowych, nie da się nie zauważyć, że coraz większą popularnością wśród noclegów nad morzem i zainteresowaniem ze strony turystów cieszą się wczasy w domkach letniskowych. Domki nad morzem długi czas były w cieniu luksusowych hoteli, apartamentów, pensjonatów czy nawet zwykłych pokoi gościnnych, lecz wraz z biegiem czasu i zmianą oczekiwań podróżujących stały się ostatnim wakacyjnym krzykiem mody.

Wady i zalety domków letniskowych nad morzem.

Domki nad morzem

Domków letniskowych nad morzem przybywa jak grzybów po deszczu!

Przeglądając mapę nadmorskich ofert noclegowych, widać gołym okiem, że w ostatnich latach powstało bardzo dużo nowych obiektów typu domki do wynajęcia czy drewniane domki letniskowe. Dlaczego obiekty noclegowe w stylu domki nad morzem stały się ostatnio tak popularne?

Na szerokości całego polskiego wybrzeża znajduje się być może nawet kilka tysięcy obiektów noclegowych mających w swojej ofercie domki letniskowe nad morzem. Nie jesteśmy jednak w stanie przedstawić konkretnego zakresu cen za jeden nocleg, gdyż wszystko to zależy od tego, co konkretnie oferuje ich właściciel, odległości od morza czy nawet roku powstania całego obiektu. Najczęściej jest tak, że im domek jest nowszy, lepiej wyposażony i bliżej morza tym cena jest wyższa. Administratorzy nowoczesnych obiektów typu domki nad morzem są w stanie nam zaoferować wiele udogodnień, z których na co dzień korzystamy w rodzinnym domku.

Wyposażenie domków letniskowych to ważny element.

Mowa tu o mikrofalówce, piekarniku, płycie elektrycznej czy lodówce. Często zdarza się, że domek wyposażony jest we wszystko, o czym przed chwilą pisaliśmy oraz przestrzenny i funkcjonalny aneks kuchenny. Większość z nich posiada także telewizor czy sprzęt grający, co sprawia, że w deszczowe dni możemy obejrzeć, pogram telewizyjny, posłuchać muzyki i nie będziemy zmuszeni do siedzenia i wypatrywania słońca przez okno całymi godzinami.

Położenie domku w pierwszej linii brzegowej byłoby idealnym rozwiązaniem.

Domki letniskowe blisko morza

Podczas poszukiwania idealnego wakacyjnego domku nad morzem warto zwrócić uwagę, w której linii brzegowej się on znajduje. Niektóre położone są tuż przy plaży, dzięki czemu z leżaka na tarasie oglądać będziemy mogli nadmorskie zachody słońca, inne z kolei są w drugiej linii brzegowej lub dalej. Jednak nawet w takim przypadku, gdy domek nie jest położony bezpośrednio przy morzu, nie powinniśmy z niego od razu rezygnować. Wielu właścicieli takich obiektów oferuje nam w zamian więcej przestrzeni wokół domku, a nawet prywatne baseny, co w wielu przypadkach rekompensuje nam dalsze położenie od morza.  Na Portalu Noclegowym Trivabook.pl możesz zarezerwować tanie noclegi nad morzem. Zdarza się coraz częściej, że wchodząc już do zarezerwowanego domku, jesteśmy bardzo miło zaskoczeni, ponieważ oprócz wygód, gospodarze zadbali o najdrobniejsze szczegóły takie jak płyn do zmywania naczyń i gąbki, mydło w łazience, inne środki czystości, a nawet, w niektórych obiektach o ręczniki dla gości. Ma to na celu oczywiście doścignięcie standardów apartamentów i hoteli.

Zarezerwuj domek nad morzem i zabierz ze sobą swojego czworonoga.

Zabierz psa nad morze.

Ponadto, decydując się na domek letni nad morzem, w wielu przypadkach możemy zabrać ze sobą na wakacje nad morze swojego pupila psa lub kota, bo w przeciwieństwie do luksusowych hoteli tutaj często osoby zarządzające takimi domkami akceptują zwierzęta domowe. Warto to jednak sprawdzić przed rezerwacją noclegu czy dany obiekt noclegowy akceptuje obecność zwierząt.

Miejsce na grilla, place zabaw w ośrodkach z domkami letniskowymi nad morzem oraz aquaparki!

Domki letniskowe nad morzem to idealne i tanie noclegi dla rodzin z małymi dziećmi.

Plac zabaw i zjeżdżalnie wodne

Dodatkowymi atutami obiektów z nadmorskimi domkami jest często przygotowane miejsce na ognisko, grille i boiska do gry w piłkę. Większość domków ma place zabaw i piaskownice, gdzie dzieci będą mogły spędzić dużo czasu, a my będziemy mogli nad nimi sprawować nadzór, spędzając swój czas wolny na pobliskim tarasie. Z roku na rok w ośrodkach przybywa basenów z podgrzewaną wodą i w nawet niewielkich miejscowościach powstają aquaparki, takim przykładem morze być Jarosławiec, który, pomimo że należy do tych mniejszych miejscowości, to posiada duży park wodny ze zjeżdżalniami. Jarosławiec to miejscowość idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Rzecz jasna wybierając letnie domki w przeciwieństwie do hoteli, będziemy musieli wziąć pod uwagę, że codzienny room service nie będzie sprzątał naszego pokoju, a rano nie będzie czekało na nas śniadanie w hotelowej restauracji. Jednak dla osób, które jadą wypocząć i odskoczyć od pewnej rutyny, jaką byłoby wstawanie codziennie o godzinie 7.00, by zdążyć na śniadanie czy chowanie rzeczy osobistych przed sprzątaczkami, może być wręcz kolejnym plusem wypoczywania w tego rodzaju obiekcie.

Mapa domków letniskowych nad morzem.

Wracając do mapy polskiego wybrzeża i rozmieszczenia tego typu noclegów największe i najbardziej popularne kurorty, oferujące domki nad morzem to Dziwnów, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo, Ustka, Łeba, najdalej wysunięte na północ Polski Władysławowo oraz Półwysep Helski - sprawdź Władysławowo noclegi na Trivabook.pl. Nieco mniejsza liczba ośrodków z domkami znajduje się przy Zatoce Gdańskiej w Stegnie, a idąc dalej na wschód, kolejne podobne obiekty znajdziemy w Kątach Rybackich i Krynicy Morskiej.

Oczywiście obiekty noclegowe w kategorii domki nad morzem znajdziecie na terenie całej Polski nie tylko nad morzem.
Ich liczba w górach jest nieco mniejsza niż nad morzem, jednak ich popularność ciągle wzrasta. Podsumowując ten artykuł, kiedy już dostrzeżecie wszystkie zalety domków letniskowych i zdecydujecie się na wypoczynek nad morzem, wtedy zapraszamy serdecznie do wyszukania ofert noclegowych w naszej witrynie.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!