AKTUALNOŚCI Szlaki turystyczne

Najciekawsze, nadmorskie szlaki rowerowe i noclegi nad Bałtykiem cz.II

 ·  autor: Administrator  ·   5994

Wakacje minęły jednak wrzesień i październik dla wielu osób to idealny czas by łączyć aktywny tryb życia z wypoczynkiem. Wiele osób decyduje się wtedy na spacery po górskich szlakach, spływy kajakowe czy wycieczki rowerowe. Decydując się na którąś z tych aktywności zapewniamy sobie piękne widoki, które podziwiamy jednocześnie dbając o swoje zdrowie. Poniżej zaprezentujemy kilka najładniejszych tras rowerowych nad morzem, na które według nas warto się wybrać  swoim jednośladem.

Najciekawsze, nadmorskie szlaki rowerowe i noclegi nad morzem.

Najładniejsze trasy rowerowe nad morzem

Lato dla wielu osób to idealny czas by łączyć aktywny tryb życia z wypoczynkiem. Wiele osób decyduje się wtedy na spacery po górskich szlakach, spływy kajakowe czy wycieczki rowerowe. Decydując się na którąś z tych aktywności zapewniamy sobie piękne widoki, które podziwiamy jednocześnie dbając o swoje zdrowie. Poniżej zaprezentujemy kilka tras rowerowych nad morzem, na które według nas warto się wybrać ze swoim jednośladem.

Nadmorska trasa rowerowa nr 1:
Gdańsk - Puck - Władysławowo - Hel
Długość: 100 km
Jeśli jesteście w Trójmieście i chcielibyście spędzić aktywnie kilka dni podczas urlopu, zachęcamy do udania się na wycieczkę rowerową. Początek trasy jest w Gdańsku, następnie udajemy się w kierunku Pucka, po drodze przejeżdżając przez Sopot i Gdynię. Decydując się na drogi gruntowe i przejazd przez mniejsze miejscowości z dala od głównej trasy prowadzącej na północ, unikniemy dużego ruchu samochodowego, a dostaniemy za to dużo świeżego nadmorskiego powietrza, bogatego w jod oraz piękne widoki. Gdy dotrzemy do Pucka, następnie kierujemy się w stronę Władysławowa, gdzie będzie można chwilę odpocząć i zjeść obiad w nadmorskiej smażalni ryb. We Władysławowie wjeżdżamy na półwysep helski, skąd na sam jego koniec prowadzi ścieżka rowerowa, która prowadzi przez nadmorskie lasy i miasteczka. Docierając do Helu poczujemy z pewnością satysfakcję z pokonania 100 km rowerem i niewykluczone, że aparaty będą bogatsze o kilka pięknych zdjęć z podróży.
Jeśli zdecydujemy się wrócić do Trójmiasta także na rowerze, wówczas zachęcamy do skorzystania z naszych  noclegów nad morzem. Mamy również możliwość powrotu tramwajem wodnym - więcej informacji znajdziemy tutaj.
Noclegi we Władysławowie

Noclegi Jastarnia

Nadmorska trasa rowerowa nr 2:
Łeba - Rowy - Ustka - Jarosławiec
Długość: 93 km
Kolejna propozycja trasy rowerowej to mająca długość 65 km trasa łącząca kolejne popularne kurorty nad morzem - Łebę i Ustkę. W Łebie rozpoczynając wycieczkę musimy skierować się na ścieżkę rowerową zgodnie z oznaczeniami. Następnie kierować się będziemy kolejno na Gać, Kluki i Rowy. W Ustce będziemy mogli zrobić krótką przerwę i skorzystać z lokalnych atrakcji i restauracji. Dalsze punkty orientacyjne naszej trasy to Pęplin, Korlino i Łącko. Udając się w podróż tą trasą podziwiać będziemy mogli piękno Słowińskiego Parku Narodowego. Szacowany czas na pokonanie tej trasy to około 5 godzin. Warto również zaznaczyć, że jest ona dość wymagająca z uwagi na teren po jakim będziemy się poruszać. Jeśli natomiast zdecydujemy się zostać i wypocząć kilka dni, poniżej znajdziemy propozycje domków letniskowych, hoteli i obiektów noclegowych w Łebie i Jarosławcu.
Noclegi w Łebie
Noclegi w Jarosławcu

Nadmorska trasa rowerowa nr 3:

Mielno - Kołobrzeg
Długość: 35 km
Krótsza trasa niż poprzednie dwie, która łączy popularne wśród młodzieży Mielno oraz Kołobrzeg. Trasa jest łatwa, przez dłuższy odcinek to droga asfaltowa, prowadząca przez malutkie nadmorskie miasteczka. Pozostała część to droga gruntowa wiodąca polami i laskiem, a najciekawszy jej odcinek pokonamy wjeżdżając na ścieżkę rowerową biegnącą tuż nad brzegiem morza w Ustroniach Morskich.
Noclegi w Mielnie
Noclegi Kołobrzeg

Nadmorska trasa rowerowa nr 4:

Międzyzdroje - Dziwnów - Rewal
Długość: 47 km
Ostatnia propozycja trasy rowerowej nad polskim morzem to odcinek łączący Międzyzdroje i Rewal. Rozpoczynając podróż w Rewalu kierujemy się na Pobierowo. Miejscami będziemy mogli jechać tuż przy plażach, a ciekawym miejscem jest na pewno Dziwnów, gdzie z jednej strony będziemy mijać Zalew Kamieński, a z drugiej Morze Bałtyckie. Następnie kierujemy się na Międzywodzie i stamtąd obierzemy kurs na Międzyzdroje.
Noclegi w Pobierowie

To tylko kilka wysuniętych przez nas propozycji wycieczek rowerowych nad polskim morzem. Dodatkowo więcej o trasie rowerowej na Hel przeczytacie w innym naszym artykule pt.: "Najpiękniejsze trasy rowerowe nad morzem w Polsce"

Oczywiście jest ich z całą pewnością dużo więcej. Jeśli znacie inne ciekawe trasy rowerowe nad morzem zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach na naszym profilu FB.

Noclegi nad morzem znajdziesz na Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!