AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Najpiękniejsze plaże w Polsce

 ·  autor: Administrator  ·   8872

Każdego roku najpiękniejsze plaże w Polsce odwiedzane są przez tysiące turystów, którzy spędzają na nich długie godziny, zażywając kąpieli słonecznych czy szalejąc między falami Bałtyku. Każdy z nas uwielbia czas urlopów, wyjazdów na wczasy i tego wspaniałego momentu, kiedy położymy się w końcu na złocistym, gorącym piasku na jednej z nadmorskich plaż. Czujemy się wtedy błogo, z dala od wszystkich problemów życia codziennego, ze spokojną głową, odpoczywając i wsłuchując się w szum morskich fal.

Najpiękniejsze plaże w Polsce

Najpiękniejsze plaże w Polsce - ranking plaż.

Najpiękniejsze plaże w Polsce czekają na Was każdego lata.

Poniżej przedstawimy kilka naszych propozycji top — nadmorskich miejscowości, od Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej, w których znajdziecie najpiękniejsze plaże w Polsce. Każda z plaż jest wyjątkowa, zobacz wszystkie polskie nadbrzeża i wybierz te, które Twoim zdaniem są najlepsze i najpiękniejsze. Polskie nadbrzeża są piękne, zapraszamy na wirtualną wycieczkę i gwarantujemy Wam, że będzie warto.

TANIE NOCLEGI NAD MORZEM

Nie wszystkie plaże są tak wspaniałe, jak byśmy się tego spodziewali. Często możemy się spotkać z nieprzyjemnym widokiem różnego rodzaju śmieci, co jest oczywiście winą tylko i wyłącznie turystów, którzy nie potrafią się zachować. Innymi aspektami, które mogą nas zrazić do plaży, to jej wielkość. Nie każdy lubi przeciskać się między rozłożonymi parawanami, leżącymi ludźmi czy biegającymi dziećmi. Raczej wolimy duże, szerokie plaże, które dadzą nam swobodę i komfort w postaci miejsca oddalonego przynajmniej kilka metrów od kolejnych plażowiczów. W wakacje rzadko się zdarza, że wybieramy miejsce na wczasy nad Morzem Bałtyckim, sprawdzając wcześniej, jak ma się sprawa przybrzeża w danym miejscu. Warto to sprawdzić przed wyjazdem nad morze.

Częściej, raczej zwracamy uwagę na ilość noclegów w nadmorskiej miejscowości, mnogość atrakcji dla dzieci i dorosłych czy też miejsc, gdzie smacznie będziemy mogli zjeść. Niestety, dzięki takiej postawie, często dochodzi do nieprzyjemnego zaskoczenia, gdy już dojedziemy na miejsce i nie mamy możliwości zmiany naszej decyzji. Aby oszczędzić wam nerwów i uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, chcemy przedstawić Wam nasze zestawienie najpiękniejszych plaż w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, dołożymy swoje przysłowiowe „dwa grosze” do wyboru waszego wymarzonego miejsca na wczasy.

Plaże w Świnoujściu

Nasze zestawienie rozpoczniemy od zachodniej części wybrzeża, zaczynając od wspomnianego wyżej Świnoujścia. Tam na długiej na niemal 10 kilometrów plaży, od przeszło dekady powiewają Błękitne Flagi. Od lat ten szeroki (miejscami na 200 metrów) pas złocistej plaży leżący nieopodal XIX wiecznego pruskiego fortu Gerharda, zdobywa pierwsze miejsca w różnych rankingach polskich plaż. Nic dziwnego, jest to jedna z najczystszych, najbezpieczniejszych i ekologicznie zarządzanych plaż Polskiego Wybrzeża. Dodatkowo woda Bałtyku w Świnoujściu ma statystycznie najwyższą temperaturę w kraju. W Świnoujściu króluje aktywny wypoczynek, oprócz zażywania kąpieli morskich i słonecznych, można tu korzystać między innymi ze zjeżdżalni wodnych, trampolin, dmuchanych konstrukcji dla najmłodszych, wypożyczyć skuter wodny oraz zagrać na przygotowanych boiskach w siatkówkę plażową. Takie możliwości dają plaże w Świnoujściu dzięki swojej dużej powierzchni, która są zawsze świetnie utrzymane. Na uznanie zasługuje również infrastruktura przybrzeża. Wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i plażowego, przebieralnie oraz toalety dla plażowiczów, to z pewnością dodatkowy atut.

Najpiękniejsze plaże w Polsce — Na sezon 2020 w Świnoujściu oznaczono Błękitną Flagą:

  1. Kąpielisko Morskie Świnoujście – Uznam
  2. Kąpielisko Morskie Świnoujście Warszów

 

Ładna plaża w Świnoujściu

 

Plaże w Trzęsaczu

Następną piękną plażą w naszym zestawieniu są plaże w Trzęsaczu. Ta wśród najbardziej romantycznych plaż nie ma sobie równych. Wszystko to przez wysoki klif, który wysokością dorównuje budynkowi pięciokondygnacyjnemu w cieniu, którego ciągnie się szeroki na około 40 metrów i długi na 2 kilometry złoty pas nadbrzeża.

Najpiękniejsze plaże w Polsce — Na sezon 2020 Kąpielisko Trzęsacz otrzymało Błękitną Flagę

 

Najpiękniejsze plaże w Polsce - Plaża w Trzęsaczu

Fot. Panorama na Trzęsacz

Plaże w Międzyzdrojach dla rodzin z dziećmi

Kolejną propozycją są Międzyzdroje. Plaże w Międzyzdrojach są dużą atrakcją dla rodzin i dzieciakami. Maluchy z zachwytem zabawiają się na wodnych zjeżdżalniach i trampolinach, podczas gdy ich rodzice mogą w spokoju zażywać kąpieli słonecznych. To miasto słynie nie tylko z corocznego Festiwalu Gwiazd, ale także z przepięknej, czystej plaży, która otoczona jest przez wysokie klify, dzięki którym, staje się bardziej zaciszne, jednak nadal tętni życiem. W sezonie letnim czysta woda, drobniutki, złocisty i gorący piasek przyciąga tysiące turystów, dla których zawsze przygotowane jest świetne zaplecze gastronomiczne. Z molo rozciąga się wspaniały widok na miasto i Bałtyk. Jest to również przystań dla statków wycieczkowych, możecie się stamtąd udać w rejs do Świnoujścia albo do Niemiec. Od przeszło 200 lat morze oddaje kawałek po kawałku nadbrzeże nam — plażowiczom oraz inwestorom. To w Świnoujściu przy plaży powstał i nadal jest rozbudowywany największy, nowoczesny top — kompleks hotelowo-apartamentowy nad Bałtykiem — Baltic ParkMolo.

Najpiękniejsze plaże w Polsce — Na sezon 2020 w Międzyzdrojach otrzymały Błękitną Flagę:

  1. Kąpielisko Zachód w Międzyzdrojach
  2. Marina Wapnica Międzyzdroje
  3. Międzywodzie

 

Widok na morze  w Międzyzdrojach

Fot. Widok na morze w Międzyzdrojach

 

Plaża w Kołobrzegu wyróżniona błękitną flagą 2020

Najpiękniejsze plaże w Polsce - Na sezon 2020 w Kołobrzegu oznaczono Błękitną Flagą:

  1. Marina Solna Kołobrzeg
  2. Kąpielisko Kołobrzeg Zachód „TRM”
  3. Kąpielisko Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”

 

Nie możemy pominąć plaży najsłynniejszego kurortu nad Polskim Wybrzeżem, jakim jest Kołobrzeg. O tej plaży z pewnością marzyłby każdy z nas podczas długich zimowych wieczorów. Szerokie, czyste, piaszczyste i bardzo zadbane plaże w Kołobrzegu po kilku latach rewitalizacji stały się prawdziwą perełką, rajskim zakątkiem Polskiego Wybrzeża. Panują tutaj doskonałe warunki do zażywania kąpieli słonecznych, leżąc na drobnym, miękkim piachu oraz do uprawiania różnych sportów wodnych, takich jak surfing, żeglarstwo czy jazda na nartach wodnych. W sezonie letnim na plaży wydzielone są trzy miejsca do kąpieli. Pierwsze z nich Centralne, o długości ok. 400 m i szerokości ok. 90 m. Kolejne dwa to plaże Zachodnie i Wschodnie.

O bezpieczeństwo plażowiczów dbają tam ratownicy wodni oraz medyczni. Najpiękniejszy odcinek plaży, z wysokim, szerokim wałem wydmowym, znajduje się na zachód od ujścia Parsęty. Wzdłuż od strony Plaży Centralnej pomiędzy molo a latarnią morską ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego. Z kolei na wschód biegnie Promenada Wydmowa jedna z najpiękniejszych i najdłuższych alei spacerowych nad Bałtykiem. Wybierając plażowanie w tym mieście, zapewnicie sobie masę rozrywki, atrakcje dla dzieci, wszystko pod okiem ratowników oraz, jeśli będziecie mieli ochotę, możecie wybrać się na spacer malowniczymi ścieżkami. Nie trudno się dziwić, że każdego roku plaże w tym mieście są odwiedzane przez tysiące turystów z całego kraju i zagranicy.

 

Plaża w Kołobrzegu

fot. Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Mielnie, Sarbinowie i Łazach

Następną z proponowanych przez nas plaż jest w uwielbianym przez młodzież Mielnie i jego okolicach (Sarbinowo na zachód i Łazy na wschód). Ten przepiękny, czysty, zadbany, szeroki pas plaży jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów w okresie urlopowym. W samym Mielnie w ciągu dnia możemy szaleć na plaży w promieniach słonecznych, walcząc w morskich falach. Porą nocną zamienia się ona w kolejne miejsce imprezowe w miejscowości. Impreza na plaży to zawsze dobra opcja na spędzenie wieczoru w gronie znajomych. Zadowalającym jest fakt, iż nie jest zasypana górą śmieci po szalonych wieczorach. Najpiękniejsze plaże w Polsce - Na sezon 2020 Kąpielisko Mielno 216 otrzymało Błękitną Flagę.

 

Plaża w Jarosławcu

Najlepsze wakacje przed nami! Idąc dalej na wschód, miejsce w rankingu zapewniła sobie plaża w Jarosławcu. Ogromna na prawie 5 hektarów, jest ewenementem na skalę europejską. Na Starym Kontynencie może się z nią równać jedynie ta w Holandii. Przepiękna, duża jest jedyna w swoim rodzaju, a jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że władze gminy zapowiadają tu przypływ nowych inwestycji oraz naprawdę dużą dawkę nowych atrakcji. Może niedługo plaże w Jarosławcu będą konkurować z którąś ze słynnych plaż na świecie? Czas pokaże, a my tymczasem przenosimy się jeszcze dalej na wschód, przedstawiając wam Ustkę.

Plaża w Jarosławcu

 

Nadmorski brzeg w Ustce

Jest to jedna z tych plaż, na której dobrze poczują się zarówno miłośnicy tętniących życiem dużych kurortów, jak i poszukiwacze ciszy i spokoju pod warunkiem, że wybiorą oni odpowiednią część plaży. Na wschód od dzielącego plażę w Ustce kanału portowego dominują kolorowe stragany, knajpki i atrakcje dla dzieci. Jest to również ulubiona część Bałtyku dla poławiaczy bursztynów. Natomiast na zachód rozpościerają się dzikie, malownicze, wydmowe krajobrazy. Piasek na tej plaży jest niesamowicie czysty, drobny i delikatny, a co najważniejsze, z roku na rok jest go coraz więcej. Na plaże można dostać się kilkoma wejściami, które prowadzą przez ścieżki otoczone wonnymi lasami sosnowymi. Najpiękniejsze plaże w Polsce - Na sezon 2020 Kąpielisko Ustka Plaża Wschodnia otrzymało Błękitną Flagę.

 

Najpiękniejsze plaże w Polsce

fot. Plaża w Ustce

Plaża w Łebie

Kolejny przystanek to Łeba. Warto tu się zatrzymać na polskie wakacje. Żeby dostać się tutaj z centrum Łeby, musimy liczyć się z około 15-minutowym spacerem, to dość blisko morza. Naprawdę warto, bo nigdzie indziej nad morzem nie znajdziemy tyle piachu na kilometr kwadratowy. Dodajmy, że jest to piasek najlepszy i najprzyjemniejszy nad Bałtykiem! Plaże w Łebie liczą sobie 6 kilometrów długości i ok. 30 metrów szerokości. Łebska plaża jest malownicza i czysta, a struktura ziarenek piachu może przypominać mąkę. Dodatkowo tuż obok znajduje się Słowiński Park Narodowy – czyli kompleks ruchomych wydm, jeden z największych w Europie. W sezonie na miłośników kąpieli wodnych czeka tu strzeżone kąpielisko, z łagodnym zejściem do wody, o długości ok. 1 kilometra. Plaża w Łebie zapewnia niesamowite widoki oraz świetne atrakcje dla każdego. Plaża, o której napiszemy poniżej, z pewnością zasługuje na miejsce w tym artykule, w końcu przedstawiamy najładniejsze plaże Polskiego Wybrzeża, a ta w Dębkach na pewno do takich należy.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - plaża w Łebie

 

Piaszczysty brzeg w Dębkach

Widok przepięknej, szerokiej na prawie 100 metrów plaży w Dębkach z drobniutkim piaskiem, o jasnej barwie w chwilę może wprowadzić nas w zachwyt. Ten widok zachęca co roku tysiące turystów do wylegiwania się w słońcu, w towarzystwie szumu fal. Od lądu plażę oddzielają nadmorski las i niewysokie wydmy, przez co zejście jest łagodne i bezpieczne, podobnie jest tutaj z zejściem do wody. Dużą atrakcją w Dębkach jest malowniczy odcinek, gdzie swój bieg kończy rzeka Piaśnica. Dębki słyną też z plaży nudystów, kurort nawet został okrzyknięty nieoficjalną stolicą naturystów. W środku lata trudno tu o tani nocleg.

Piękna plaża w Dębkach

Plaże Półwysep Helski — Jastarnia — Jurata — Hel

Plaże pięknego i obfitującego w masę atrakcji Półwyspu Helskiego również znajdą miejsce w naszym zestawieniu. Plaże na półwyspie należą do jednych z najpiękniejszych na wybrzeżu. Piękne, rozległe, usypane z drobniutkiego, niemal białego piasku. Znajdziecie tam magiczne miejsce z ciekawą architekturą rybacką. Zaletą półwyspu jest mikroklimat z ciekawą wydmową fauną. Napotkać tu możecie pozostałości po militarnym znaczeniu tego miejsca w przeszłości. Noclegi w Jastarni czy Juracie nie należą do najtańszych, jednak radzimy dobrze poszukać na naszym portalu, zapewne wybierzecie dla siebie jakiś tani nocleg w Jastarni. To właśnie w Jastarni można miło spędzić czas, tutaj są najładniejsze zachody słońca. Planując wakacje, warto wziąć pod uwagę ten atrakcyjny kurort.

Plaża w Sopocie

Na miano jednej z najpiękniejszych Polskich plaż zasługuje naszym zdaniem również jedna z plaż w Sopocie. To miasto to nie tylko Opera Leśna, słynny „Monciak” czy najdłuższy pomost w Europie. To również wspaniała, długa na ponad 4 kilometry i szeroka na ponad 100 metrów plaża, przyciągająca miłośników kąpieli słonecznych z całego kraju i nie tylko. Plażę w Sopocie wyróżnia nieduża odległość od centrum miasta, znakomite zaplecze turystyczne, łagodne zejście do wody oraz Błękitna Flaga powiewająca nad sopockim kąpieliskiem nieprzerwanie od 2010 roku. Przy plaży znajduje się wspomniany wcześniej pomost, jeśli będziecie w pobliżu warto wybrać się na spacer na jego koniec, stężenie jodu jest tam dużo większe niż na lądzie. Najpiękniejsze plaże w Polsce - Na sezon 2020 Kąpielisko Koliba w Sopocie otrzymało Błękitną Flagę.

 

Plaża w Krynicy Morskiej

Ostatnim już punktem naszej podróży po najpiękniejszych Polskich plażach, jest wspaniała Krynica Morska położona nad Zatoką Gdańską. Sprawdź noclegi w Krynicy Morskiej na Trivabook. Wody w tej okolicy są stosunkowo cieplejsze niż w innych miejscach na wybrzeżu. Położenie na piaszczystej mierzei powoduje, że plaże w Krynicy są bardzo szerokie, usypane drobnym, żółtym, delikatnym piaskiem. Na plażę z łatwością dostać się mogą niepełnosprawni, to za sprawą dobrze działającej infrastrukturze. Dodatkowo strzeżone miejsca do kąpieli patrolowane są tu całą dobę! Krynica stawia na 100% bezpieczeństwa. Na plaży w Krynicy możemy znaleźć różnego rodzaju atrakcje, od zjeżdżalni wodnych, po wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu, kończąc na różnych koktajl barach przy plaży. Przymorze w Krynicy Morskiej z pewnością sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających turystów. W Krynicy Morskiej polecamy odwiedzić latarnię morską, która stanowi jedyny taki obiekt na Mierzei Wiślanej.

To była już ostatnia z plaż w naszym zestawieniu, wiemy, że na Polskim Wybrzeżu jest dużo, dużo więcej plaż, które czekają na Wasze odwiedziny. Oczywiście, każdy powinien sam odwiedzić, ocenić i wybrać tą jedyną, najpiękniejszą, najczystszą plażę w Polsce. Wymienione powyżej miejsca, to tylko ułamek tego, co oferuje nam Bałtyk. Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy Państwu tą jakże trudną decyzję, wyboru miejscowości nadmorskiej z najpiękniejszą plażą.

Plaża Rewal

Rewal — długość plaży to aż 3,5 kilometra i szerokości 50 m. Od strony morza do centrum miasta jest około 150 m. Nad morze jest 8 wejść, do których dróżki prowadzą przez wydmy lub las. Do wody jest bardzo łagodne zejście. Latem nad morzem jest dużo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Niedaleko znajdziemy lotnisko dla paralotniarzy, którzy często przelatują nad głowami wypoczywających wczasowiczów. Za opłatą możemy w tandemie przelecieć się nad morzem. Jest tu również wypożyczalnia sprzętu pływającego.

 

Którą z plaż wybieracie?

Najpiękniejsza plaża w Polsce znajduje się w ... ?

Noclegi nad morzem w korzystnych cenach znajdziecie na Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!