AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Najpiękniejsze plaże w Polsce

 ·  autor: Administrator  ·   591

Każdego roku najpiękniejsze plaże w Polsce odwiedzane są przez tysiące turystów, którzy spędzają na nich długie godziny, zażywając kąpieli słonecznych czy szalejąc między falami Bałtyku. Każdy z nas uwielbia czas urlopów, wyjazdów na wczasy i tego wspaniałego momentu, kiedy położymy się w końcu na złocistym, gorącym piasku na jednej z nadmorskich plaż. Czujemy się wtedy błogo, z dala od wszystkich problemów życia codziennego, ze spokojną głową, odpoczywając na plaży, wsłuchując się w szum morskich fal.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - ranking plaż.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - ranking plaż.

Najpiękniejsze plaże w Polsce czekają na Was każdego lata.

Poniżej przedstawimy kilka naszych propozycji nadmorskich miejscowości, od Świnoujścia aż po Krynicę Morską, w których znajdziecie ładne plaże w Polsce. Każda z plaż jest wyjątkowa, zobacz wszystkie i wybierz tę plażę, która Twoim zdaniem jest najpiękniejsza.

Nie każda plaża jest tak wspaniała, jak byśmy się tego spodziewali. Często możemy się spotkać z nieprzyjemnym widokiem różnego rodzaju śmieci na plaży, co jest oczywiście winą tylko i wyłącznie turystów, którzy nie potrafią się zachować. Innymi aspektami, które mogą nas zrazić do plaży, to jej wielkość. Nie każdy lubi przeciskać się między rozłożonymi parawanami, leżącymi na piasku ludźmi czy biegającymi po plaży dziećmi. Raczej wolimy duże, szerokie plaże, które dadzą nam swobodę i komfort w postaci miejsca oddalonego przynajmniej kilka metrów od kolejnych plażowiczów. Rzadko się zdarza, że wybieramy miejsce na wczasy nad Morzem Bałtyckim, sprawdzając wcześniej, jak ma się sprawa, plaży w danym miejscu.

Częściej, raczej zwracamy uwagę na ilość noclegów w nadmorskiej miejscowości, mnogość atrakcji dla dzieci i dorosłych czy też miejsc, gdzie smacznie będziemy mogli zjeść. Niestety, dzięki takiej postawie, często dochodzi do nieprzyjemnego zaskoczenia, gdy już dojedziemy na miejsce i nie mamy możliwości zmiany naszej decyzji. Aby oszczędzić wam nerwów i uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, chcemy przedstawić Wam nasze zestawienie najpiękniejszych plaż w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, dołożymy swoje przysłowiowe „dwa grosze” do wyboru waszego wymarzonego miejsca na wczasy.

Plaża w Świnoujściu

Nasze zestawienie rozpoczniemy od zachodniej części wybrzeża, zaczynając od wspomnianego wyżej Świnoujścia. Tam na długiej na niemal 10 kilometrów plaży, od przeszło dekady powiewają Błękitne Flagi. Od lat ten szeroki (miejscami na 200 metrów) pas złocistej plaży leżący nieopodal XIX wiecznego pruskiego fortu Gerharda, zdobywa pierwsze miejsca w różnych rankingach polskich plaż. Nic dziwnego, jest to jedna z najczystszych, najbezpieczniejszych i ekologicznie zarządzanych plaż Polskiego Wybrzeża. Dodatkowo woda w Bałtyku na świnoujskiej plaży ma statystycznie najwyższą temperaturę w kraju. Na plaży w Świnoujściu króluje aktywny wypoczynek, oprócz zażywania kąpieli morskich i słonecznych, można tu korzystać między innymi ze zjeżdżalni wodnych, trampolin, dmuchanych konstrukcji dla najmłodszych, wypożyczyć skuter wodny oraz zagrać na przygotowanych boiskach w siatkówkę plażową. Takie możliwości daje plaża w Świnoujściu dzięki swojej dużej powierzchni, która jest zawsze świetnie utrzymana. Na uznanie zasługuje również infrastruktura przy plaży. Wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i plażowego, przebieralnie oraz toalety dla plażowiczów, to z pewnością dodatkowy atut plaży w Świnoujściu.

Ładna plaża w Świnoujściu

Plaża w Trzęsaczu

Następną piękną plażą w naszym zestawieniu jest plaża w Trzęsaczu. Ta wśród najbardziej romantycznych plaż nie ma sobie równych. Wszystko to przez wysoki klif, który wysokością dorównuje budynkowi pięciokondygnacyjnemu w cieniu, którego ciągnie się szeroki na około 40 metrów i długi na 2 kilometry złoty pas plaży.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - Plaża w Trzęsaczu

fot. Plaża w Trzęsaczu

Plaża w Międzyzdrojach

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest plaża w Międzyzdrojach. To miasto słynie nie tylko z corocznego Festiwalu Gwiazd, ale także z przepięknej, czystej plaży, która otoczona jest przez wysokie klify, dzięki którym miejsce to, staje się bardziej zaciszne, jednak nadal tętni życiem. W sezonie letnim czysta woda, drobniutki, złocisty i gorący piasek przyciąga tysiące turystów, dla których zawsze przygotowane jest świetne zaplecze gastronomiczne. Plaża w Międzyzdrojach jest często odwiedzana przez rodziny z dziećmi. Maluchy z zachwytem zabawiają się na wodnych zjeżdżalniach i trampolinach na plaży, podczas gdy ich rodzice mogą w spokoju zażywać kąpieli słonecznych. Tuż przy plaży znajduje się molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto i Bałtyk. Jest to również przystań dla statków wycieczkowych, możecie się wybrać stamtąd w rejs do Świnoujścia albo do Niemiec. Od przeszło 200 lat morze oddaje kawałek po kawałku plażę nam - plażowiczom oraz inwestorom. To w Świnoujściu przy plaży powstał i nadal jest rozbudowywany największy, nowoczesny kompleks hotelowo-apartamentowy na wybrzeżu Baltic Park Molo.

Plaża w Międzyzdrojach

fot. Plaża w Międzyzdrojach

Plaża w Kołobrzegu

W naszym zestawieniu zabraknąć nie może plaży najsłynniejszego kurortu na Polskim Wybrzeżu, czyli Kołobrzegu. O tej plaży z pewnością marzyłby każdy z nas podczas długich zimowych wieczorów. Szeroka, czysta, piaszczysta i bardzo zadbana plaża w Kołobrzegu po kilku latach rewitalizacji stała się prawdziwą perełką, rajskim zakątkiem Polskiego Wybrzeża. Panują tutaj doskonałe warunki do zażywania kąpieli słonecznych, leżąc na drobnym, miękkim piasku oraz do uprawiania różnych sportów wodnych, takich jak surfing, żeglarstwo czy jazda na nartach wodnych. W sezonie letnim na plaży wydzielone są trzy kąpieliska. Pierwsze z nich to Plaża Centralna, o długości ok. 400 metrów i szerokości ok. 90 metrów. Kolejne dwa kąpieliska to Plaża Zachodnia i Wschodnia.

O bezpieczeństwo plażowiczów dbają tam ratownicy wodni oraz medyczni. Najpiękniejszy odcinek plaży, z wysokim, szerokim wałem wydmowym, znajduje się na zachód od ujścia Parsęty. Wzdłuż Plaży Centralnej pomiędzy molo a latarnią morską ciągnie się malowniczy Bulwar Jana Szymańskiego. Z kolei na wschód od molo biegnie Promenada Wydmowa jedna z najpiękniejszych i najdłuższych alei spacerowych nad Bałtykiem. Wybierając plażę w Kołobrzegu, zapewnicie sobie masę rozrywki, atrakcje dla dzieci, wszystko pod okiem ratowników oraz, jeśli będziecie mieli ochotę możecie wybrać się na spacer malowniczymi ścieżkami. Nie trudno się dziwić, że każdego roku plaża w Kołobrzegu jest odwiedzana przez tysiące turystów z całego kraju i zagranicy.

Plaża w Kołobrzegu

fot. Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Mielnie, Sarbinowie i Łazach

Następną z proponowanych przez nas plaż będzie plaża w uwielbianym przez młodzież Mielnie i jego okolicach (Sarbinowo na zachód i Łazy na wschód). Ten przepiękny, czysty, zadbany, szeroki pas plaży jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów w okresie urlopowym. W samym Mielnie w ciągu dnia możemy szaleć na plaży w promieniach słonecznych, walcząc w morskich falach. Porą nocną plaża ta zamienia się w kolejne miejsce imprezowe w miejscowości. Impreza na plaży to zawsze dobra opcja na spędzenie wieczoru w gronie znajomych. Zadowalającym jest fakt, iż plaża nie jest zasypana górą śmieci po szalonych wieczorach.

Plaża w Jarosławcu

Idąc dalej na wschód, miejsce w naszym zestawieniu zapewniła sobie plaża w Jarosławcu. Ogromna na prawie 5 hektarów plaża, jest ewenementem na skalę europejską. Na Starym Kontynencie może się z nią równać jedynie plaża w Holandii. Przepiękna, duża plaża jest jedyna w swoim rodzaju, a jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że władze gminy zapowiadają tu przypływ nowych inwestycji oraz naprawdę dużą dawkę nowych atrakcji. Może niedługo plaża w Jarosławcu będzie konkurować z którąś ze słynnych plaż na świecie? Czas pokaże, a my tymczasem przenosimy się jeszcze dalej na wschód, przedstawiając wam plażę w Ustce.

Plaża w Jarosławcu

Plaża w Ustce

Jest to jedna z tych plaż, na której dobrze poczują się zarówno miłośnicy tętniących życiem dużych kurortów, jak i poszukiwacze ciszy i spokoju pod warunkiem, że wybiorą oni odpowiednią część plaży. Na wschód od dzielącego plażę w Ustce kanału portowego dominują kolorowe stragany, knajpki i atrakcje dla dzieci. Jest to również ulubiona część Bałtyku dla poławiaczy bursztynów. Natomiast na zachód rozpościerają się dzikie, malownicze, wydmowe krajobrazy. Piasek na tej plaży jest niesamowicie czysty, drobny i delikatny, a co najważniejsze, z roku na rok jest go coraz więcej. Na plaże można dostać się kilkoma wejściami, które prowadzą przez ścieżki otoczone wonnymi lasami sosnowymi.

Najpiękniejsze plaże w Polsce

fot. Plaża w Ustce

Plaża w Łebie

Plaża w Łebie to kolejny przystanek w naszym zestawieniu. Żeby dostać się na tą wspaniałą plażę z centrum Łeby, musimy liczyć się z około 15-minutowym spacerem. Ale naprawdę warto, bo nigdzie indziej na wybrzeżu nie znajdziemy tyle piasku na kilometr kwadratowy. Dodajmy, że jest to piasek najlepszy i najprzyjemniejszy na wybrzeżu! Plaża w Łebie liczy sobie 6 kilometrów długości i ok. 30 metrów szerokości. Łebska plaża jest malownicza i czysta, a struktura ziarenek piasku może przypominać mąkę. Dodatkowo tuż obok znajduje się Słowiński Park Narodowy – czyli kompleks ruchomych wydm, jeden z największych w Europie. W sezonie na miłośników kąpieli wodnych czeka tu strzeżone kąpielisko, z łagodnym zejściem do wody, o długości ok. 1 kilometra. Plaża w Łebie zapewnia niesamowite widoki oraz świetne atrakcje dla każdego. Plaża, o której napiszemy poniżej, z pewnością zasługuje na miejsce w tym artykule, w końcu przedstawiamy najpiękniejsze plaże Polskiego Wybrzeża, a plaża w Dębkach na pewno do takich należy.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - plaża w Łebie

Plaża w Dębkach

Widok przepięknej, szerokiej na prawie 100 metrów plaży w Dębkach z drobniutkim piaskiem, o jasnej barwie w chwilę może wprowadzić nas w zachwyt. Ten widok zachęca co roku tysiące turystów do wylegiwania się w słońcu, w towarzystwie szumu fal. Od lądu plażę oddzielają nadmorski las i niewysokie wydmy, przez co zejście na plażę jest łagodne i bezpieczne, podobnie jest tutaj z zejściem do wody. Dużą atrakcją plaży w Dębkach jest malowniczy odcinek, gdzie swój bieg kończy rzeka Piaśnica. Dębki słyną też z plaży nudystów, kurort nawet został okrzyknięty nieoficjalną stolicą naturystów. W sezonie trudno tu o tani nocleg.

Piękna plaża w Dębkach

Plaże na Półwyspie Helskim - Jastania - Jurata - Hel

Plaże pięknego i obfitującego w masę atrakcji Półwyspu Helskiego również znajdą miejsce w naszym zestawieniu. Plaże na półwyspie należą do jednych z najpiękniejszych na wybrzeżu. Piękne, rozległe, usypane z drobniutkiego, niemal białego piasku. Znajdziecie tam magiczne miejsca z ciekawą architekturą rybacką. Zaletą półwyspu jest mikroklimat z ciekawą wydmową fauną. Napotkać tu możecie pozostałości po militarnym znaczeniu tego miejsca w przeszłości. Noclegi w Jastarni czy Juracie nie należą do najtańszych, jednak radzimy dobrze poszukać na naszym portalu, zapewne wybierzecie dla siebie jakiś tani nocleg w Jastarni.

Plaża w Sopocie

Na miano jednej z najpiękniejszych Polskich plaż zasługuje naszym zdaniem również plaża w Sopocie. To miasto to nie tylko Opera Leśna, słynny „Monciak” czy najdłuższe molo w Europie. To również wspaniała, długa na ponad 4 kilometry i szeroka na ponad 100 metrów plaża, przyciągająca miłośników kąpieli słonecznych z całego kraju i nie tylko. Plażę w Sopocie wyróżnia nieduża odległość od centrum miasta, znakomite zaplecze turystyczne, łagodne zejście do wody oraz Błękitna Flaga powiewająca nad sopockim kąpieliskiem nieprzerwanie od 2010 roku. Przy plaży znajduje się wspomniane wcześniej molo, jeśli będziecie w pobliżu warto wybrać się na spacer na jego koniec, stężenie jodu jest tam dużo większe niż na lądzie.

Plaża w Krynicy Morskiej

Ostatnim już punktem naszej podróży po najpiękniejszych Polskich plażach, jest wspaniała plaża w Krynicy Morskiej położonej nad Zatoką Gdańską. Sprawdź noclegi w Krynicy Morskiej na Trivabook. Wody w tej okolicy są stosunkowo cieplejsze niż w innych miejscach na wybrzeżu. Położenie na piaszczystej mierzei powoduje, że plaża w Krynicy jest bardzo szeroka, usypana drobnym, żółtym, delikatnym piaskiem. Na plażę z łatwością dostać się mogą niepełnosprawni, to za sprawą dobrze działającej infrastrukturze. Dodatkowo strzeżone kąpieliska patrolowane są tu całą dobę! Krynica stawia na 100% bezpieczeństwa. Na plaży w Krynicy możemy znaleźć różnego rodzaju atrakcje, od zjeżdżalni wodnych, po wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu, kończąc na różnych koktajl barach przy plaży. Plaża w Krynicy Morskiej z pewnością sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających turystów.

To była już ostatnia plaża w naszym zestawieniu, wiemy, że na Polskim Wybrzeżu jest dużo, dużo więcej plaż, które czekają na Wasze odwiedziny. Oczywiście, każdy powinien sam odwiedzić,  ocenić i wybrać tą jedyną, najpiękniejszą, najczystszą plażę w Polsce. Wymienione powyżej miejsca, to tylko ułamek tego, co oferuje nam Bałtyk. Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy Państwu tą jakże trudną decyzję, wyboru miejscowości nadmorskiej z najpiękniejszą plażą.

Którą plażę wybieracie?

Najpiękniejsza plaża w Polsce znajduje się w ... ?

Noclegi nad morzem w korzystnych cenach znajdziecie na Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!