NOCLEGI Trzęsacz

Noclegi Trzęsacz

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Trzęsacz to miejsce o dość starym rodowodzie.

Najpiękniejsze plaże w Polsce - plaża w Trzęsaczu

Macie ochotę na spokojny wypoczynek podczas swojego urlopu? Z dala od zgiełku i wielkomiejskiego hałasu? Jeśli tak, koniecznie zapoznajcie się jaką propozycję dla was przygotowaliśmy! Trzęsacz – jest to niewielka wioska położona w zachodniej części naszego wspaniałego wybrzeża (gmina Rewal). Cisza i spokój jaki tutaj panuje na pewno pozwoli wam wyciszyć się i odpocząć na sto procent. Nie martwcie się o tani nocleg. W Trzęsaczu, jak i w każdej nadmorskiej miejscowości nie brakuje wygodnych kwater.

Pierwsze wzmianki o Trzęsaczu pochodzą aż z XIV wieku. Jeśli wybraliście to miejsce jako wasz plan na wakacje, na pewno nie popełniliście błędu, a wręcz przeciwnie. Po długiej podróży warto rozprostować nogi.

Najlepszym sposobem będzie wybranie się na spacer i zapoznanie z okolicą.

Pierwszym przystankiem może być piękny Park Dworski. Tam w otoczeniu przyrody, licznego drzewostanu, możecie przycupnąć na ławeczce i w spokoju delektować się pysznymi goframi, których smak pamiętacie pewnie jeszcze z dzieciństwa. Park jest wpisany w rejestr zabytków,został założony w XVIII wieku. Położony jest w centralnej części Trzęsacza. W Parku znajduje się również zabytkowy pałac, który oferuje wczasowiczom pokoje do wynajęcia. Jeżeli wybierzecie się na dłuższy spacer zobaczycie dużo więcej ciekawych miejsc. W Trzęsaczu znajdują się ruiny kościoła wzniesionego w średniowieczu. Dziś jest to już niewielki fragment tej niegdyś pięknej i dużej świątyni. Jednak widok ruin na tle Bałtyku robi niesamowite wrażenie. Dlatego musicie zobaczyć to na własne oczy!  Oczywiście jak większość przyjezdnych upamiętnić swoją wizytę szalonym selfie na tle ruin i wzburzonego morza. Miejsce to stanowi doskonały punkt widokowy na nasz Bałtyk, ponieważ położone jest na klifie. Warto również odwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu  na polskim wybrzeżu Bałtyku. W nowoczesnych salach multimedialnych podziwiać możemy historię kościoła w Trzęsaczu a dodatkowo lokalne legendy i wiele ciekawostek geograficznych. Wizyta w muzeum to nie tylko spotkanie z historią, ale także niebanalna lekcja wyobraźni. W muzeum każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Bez względu na wiek – i dorośli i dzieci będą się tam dobrze bawić. Okolica już zwiedzona, więc pora wyruszyć na plażę, aby zaczerpnąć promieni słonecznych oraz zmierzyć się z morskimi falami.

Kąpielisko i plaża w Trzęsaczu

W Trzęsaczu wyznaczone jest letnie kąpielisko obejmujące około 200 metrów linii brzegowej. Całość jest czysta i zabezpieczana przez ratowników, także możecie być spokojni o swoje pociechy. Z plaży możecie wejść na wznoszącą się na 20 metrów platformę widokową. Widok jaki się rozpościera z góry jest niesamowity. Po wyczerpującym plażowaniu warto wybrać się w centralną część miejscowości, gdzie w sezonie czynnych jest wiele punktów gastronomicznych. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś pysznego. W okolicy funkcjonuje też wiele pensjonatów i prywatnych domów oferujących komfortowe pokoje, w niedalekiej odległości od plaży.

Noclegi Trzęsacz - aktywny wypoczynek

Miłośnicy aktywnego wypoczynku, również nie będą się nudzić w Trzęsaczu. Położenie wioski i najbliższych okolic na stromym urwisku sprawiają doskonałe warunki dla paralotniarzy. Dodatkowo latem i jesienią wieją tu sprzyjające wiatry. Przestrzeń między Trzęsaczem a Rewalem jest wolna od wszelkich zarośli i jest idealnym miejscem do startów paralotni. Z pewnością jest to bezpieczne miejsce dla początkujących paralotniarzy.

Szlak rowerowy Trzęsacz - Śladami Zabytków Architektury

W miejscowości rozpoczyna się również szlak rowerowy. Jest to szlak koloru czerwonego, ma długość około 9 kilometrów i nosi nazwę „Śladami Zabytków Architektury”. Startujemy w Trzęsaczu na skrzyżowaniu ulic Kamieńskiej i Pałacowej, przejeżdżamy obok dziewiętnastowiecznego kościoła neogotyckiego oraz przystanku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Dalej wjeżdżamy do miejscowości Dreżewo – tutaj warto zwiedzić niszczejący już niestety pałac z ogrodem z kasztanami jadalnymi. Trasa prowadzi w kierunku Pustkowa, tam przecina się z czarnym szlakiem Pustkowo – Pobierowo. Nasza trasa prowadzi z powrotem do Trzęsacza, gdzie przy wjeździe do miejscowości czeka na nas budynek starej kuźni. Dalej możemy udać się drogą do ruin kościoła na  lub Multimedialnego Muzeum na Klifie. Tu również szlak łączy się z żółtym szlakiem Rewalskim.

Noclegi Trzęsacz - podsumowanie

Podsumowując tą urokliwą wioskę możemy powiedzieć tylko jedno. Jest pięknie! Cisza, spokój, szeroka baza noclegowa zapewniająca komfortowae i tanie noclegi (pomimo niewielkiej powierzchni miejscowości), niesamowite widoki oraz wspaniałe wspomnienia, które zostaną z Wami na długo po wizycie w Trzęsaczu.
Na pewno istnieje jeszcze wiele innych aspektów przemawiających do turystów wybierających Trzęsacz na miejsce swoich wymarzonych wakacji, ale o nich będziecie musieli przekonać się sami.

Sprawdź wszystkie noclegi w miejscowości Trzęsacz na Trivabook.pl i ruszaj w drogę!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!