NOCLEGI Mikołajki

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi w Mikołajkach i okolicy

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Mazury, określane są również mianem - cudu natury, nie bez powodu.

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych wakacji oraz chłodniejszych, długich jesiennych wieczorów. Pobyt na Mazurach urozmaicają nam niesamowite krajobrazy, największe w kraju jeziora oraz wspaniały żeglarski klimat. Oczywiście warto, zobaczyć całe Mazury, jednak nie zawsze każdy z nas będzie miał aż tyle czasu podczas swojego urlopu. Dlatego też chcemy przedstawić propozycję przepięknego, turystycznego miasta położonego właśnie na malowniczych Mazurach.

Mikołajki

Noclegi Mikołajki

Mikołajki – to turystyczne miasteczko w województwie warmińsko – mazurskim, położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami Tałty oraz Jeziorem Mikołajskim. Perła Mazur lub Wenecja Północy – to inne nazwy miasteczka Mikołajki. W sezonie letnim Mikołajki przeobrażają się w gwarne centrum turystyczne z rozbrzmiewającą muzyką szantową. Jest to istny raj dla wodniaków, żeglarzy i ludzi pragnących aktywnie wypoczywać nad pięknymi jeziorami, wśród urokliwych krajobrazów i przepięknej wszędobylskiej przyrody.

Mikołajki stolicą żeglarstwa

Miasteczko określane również stolicą żeglarstwa jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych na Mazurach, gdzie królują głównie różnego rodzaju sporty wodne. Mikołajki jako ośrodek żeglarski umożliwia starty w licznych regatach organizowanych w sezonie turystycznym.

Szlaki rowerowe

Teren miasta i gminy to również możliwość aktywnego wypoczynku miłośnicy dwóch kółek będą zadowoleni z tutejszych szlaków rowerowych. Można tu również spędzić czas, jeżdżąc konno po niesamowitych dzikich terenach, a szlaki piesze prowadzą przez przepiękne mikołajskie okolice.

Doskonała baza noclegowa

Świetnie rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna oraz atrakcje kulturalne, sportowe i przyrodnicze czekają na was w tym wspaniałym miejscu. Mikołajki jak już wcześniej wspomnieliśmy, są miasteczkiem turystycznym, dlatego na miejscu zadbano o odpowiednią ilość miejsc noclegowych, którą możemy już liczyć w tysiącach. Wybierając Mikołajki jako miejsce na spędzenie wczasów, z pewnością nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca noclegowego. Tutaj każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

W centrum zanocować możemy w jednym z eleganckich hoteli lub w mniejszych pensjonatach, które oferują równie eleganckie pokoje gościnne. Nad brzegami okolicznych jezior w Mikołajkach i okolicznych wioskach, na każdym kroku znajdziecie atrakcyjne prywatne kwatery oferujące wygodne noclegi. W Mikołajkach z reguły najważniejsze są żagle, sprzyjają temu naturalne warunki jeziora Mikołajskiego.

Ogromną atrakcją Mikołajek jest przystań Żeglugi Mazurskiej. Głęboka woda przy brzegu oraz klasyfikacja wód, która raczej nie sprzyja kąpielom wodnym. Ciekawy jest fakt, że  prawie każdy hotel  posiada tutaj swoją własną przystań przy brzegu. W centrum miasta znajduje się Wioska Żeglarska w Mikołajkach, w której to użytkownicy okolicznych jezior mogą bez problemu uzupełnić zapasy wody, wyrzucić śmieci, wziąć prysznic, a następnie udać się, wraz ze swoimi kompanami z żaglówki, na wieczorny koncert szant.

Mikołajki cieszą się ogromną popularnością

W centrum Mikołajek w wyspecjalizowanych sklepach żeglarze dostaną dosłownie wszystko, czego potrzebują podczas swoich wypraw. Nawet znalezienie serwisu popularnych tutaj motorówek nie sprawi żadnego problemu. Okoliczne wypożyczanie kajaków, rowerów, a nawet sprzętu do biwakowania pozwolą spędzić wam wolny czas w Mikołajkach tak, jak będziecie chcieli.

Szeroki wybór miejsc noclegowych w Mikołajkach sprawia, że miasteczko jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów z kraju i zza granicy. Tanie noclegi w Mikołajkach cieszą się popularnością wśród studentów, przybywających tu, aby spędzić niezapomniane wakacje w gronie najlepszych przyjaciół.

Mazury noclegi w Mikołajkach

Jako region turystyczny Mikołajki cieszą się największą liczbą turystów w sezonie letnim. Bardzo popularne w Mikołajkach są skutery wodne oraz motorówki, dlatego wakacje to przeważnie głośny czas intensywnej eksploatacji tafli pobliskich jezior. Dodatkowo wiele atrakcji w postaci wydarzeń kulturalnych sprawiają, że jeśli szukacie tętniącego życiem kurortu, Mikołajki sprawdzą się idealnie.

Sezon żeglarski zaczyna się najczęściej w czerwcu i trwa przez kilka miesięcy. Będąc w Mikołajkach, warto odwiedzić okoliczne Mrągowo, czyli Polską Stolicę Muzyki Country. Na przełomie lipca i sierpnia od 1981 roku odbywa się tam wielka impreza „Piknik Country & Folk” - jest to największy tego typu w Polsce festiwal, jak i największa „wizytówka” miasta Mrągowo. Każdego roku festiwal odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Warto chociaż raz wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu tym bardziej, jeśli będziemy spędzać urlop w sąsiednich Mikołajkach.

Mikołajki to oczywiście nie tylko jeziora i żagle. W miasteczku znajdziecie wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, wybierając się na dłuższy spacer.

Głównym zabytkiem miasta jest XIX wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową. Wewnątrz kościoła możemy podziwiać dwa portrety miejscowych pastorów, Andrzeja Kowalewskiego i Alberta Pescaroviusa, który przez 71 lat był tu proboszczem, a sam żył aż 106 lat. Tuż obok kościoła w XIX wiecznym budynku znajduje się Muzeum Reformacji Polskiej. Zgromadzone tu starodruki przypominają o wierze dawnych Mazurów. Wśród zbiorów znajdziecie Biblie Polską wydaną w Magdeburgu w 1726 r. W tym miejscu, zdecydowanie możecie zaczerpnąć dużej dawki historii regionu.

Główny Plac Wolności (rynek) również jest miejscem wartym uwagi. W centralnej części znajduje się fontanna z Królem Sielaw. Kamienice wokół rynku reprezentują różne style architektoniczne. Jednym z najbardziej okazałych budynków jest dany ratusz z 1888 roku, w którym obecnie znajduje się hotel Mazur. W XVII wieku rynek ten odgrywał rolę wojskowego placu ćwiczeń. Od rynku biegnie najdłuższa, mierząca 2,5 kilometra ulica miasteczka – ulica Kajki.

Nie zdziwcie się podczas pobytu w Mikołajkach, gdy usłyszycie od miejscowych słynne tu powiedzenie „ulica Kajki, całe Mikołajki”. Nad jeziorem Mikołajskim niedaleko przystani znajdziecie restaurację Sielawa, która powstałą na miejscu dawnej synagogi. Nawiązuje ona bryłą oraz detalami architektonicznymi do dawnej świątyni. Warto odwiedzić to miejsce, a przy okazji pysznie zjeść.

Wieża widokowa w Mikołajkach.

Wieża widokowa w Mikołajkach

Kolejnym miejscem, którego nie możecie przegapić podczas pobytu w Mikołajkach to wieża widokowa, z której zobaczycie niesamowitą panoramę Mikołajek. Wieża znajduje się przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 1. Będąc tak wysoko, będziecie mogli podziwiać jezioro Śniardwy w całej okazałości, jezioro Mikołajskie, które latem pokryte jest białymi żaglami, jezioro Łuknajno, czyli wspaniały rezerwat przyrody oraz wiele innych zakątków otaczających Mikołajki.

Jednym z głównych źródeł utrzymania mieszkańców Mikołajek jest turystyka.

W sezonie letnim gospodarze obiektów noclegowych przygotowują swoje kwatery prywatne, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne jak najlepiej potrafią. Wszystko po to, aby każdy, kto odwiedzi właśnie ich obiekt, chciał wracać w to miejsce każdego roku. Dużą popularnością w Mikołajkach cieszą się również hotele. Miłośnicy długich spacerów wśród dzikiej przyrody znajdą w miasteczku i jego okolicach malownicze szlaki piesze, przystosowane również dla fanów dwóch kółek. Wycieczki tymi szlakami, z pewnością zapadną wam w pamięci na bardzo długo. Rodzinny, wakacyjny urlop, czy też wyprawa w gronie najbliższych przyjaciół. To dwie z wielu propozycji spędzenia czasu w Mikołajkach. Zapewniamy, że wybierając się właśnie do Mikołajek, nie znajdziecie czasu na nudę, miasteczko oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych, część z nich opisaliśmy powyżej, całą resztę odkryjecie, wybierając się do jednego z najpiękniejszych regionów Polski, jakim są Mazury.

Życzymy udanego, niezapomnianego wypoczynku w Mikołajkach.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!