AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Wrocław

 ·  autor: Administrator  ·   1470

Planując podróż na Dolny Śląsk w naszym rozkładzie jazdy, musi obowiązkowo znaleźć leżące nad Odrą, liczące prawie 700 tysięcy mieszkańców, miasto, którego założenie szacuje się na X wiek naszej ery. Mowa tu oczywiście o Wrocławiu. Jak na miasto z korzeniami sięgającymi średniowiecza przystało, spacerując jego ulicami, napotkać można wiele pomników historii, miejsc kultów religijnych, stylów architektonicznych oraz atrakcji powstałych na przestrzeni lat, by urozmaicić pobyt w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław

Udając się na wrocławską Starówkę, dużą część najpopularniejszych atrakcji będziemy mieć w promieniu kilometra. Na Starym Rynku główną atrakcją jest Ratusz, którego wieża, przewyższa otaczające go pięknie zdobione i odrestaurowane kamienice. Przy okazji spacerowania ulicami Wrocławia, warto wspomnieć o mini atrakcji dla turystów, która wiąże się z różnymi teoriami na temat ich powstania, czyli o krasnalach. Rozmieszczone są one na terenie całego miasta, a na dzień dzisiejszy ich liczebność wynosi ponad 340 i wciąż przybywa! Czy Tobie się uda odnaleźć je wszystkie?

Panorama Wrocławia

Kierując się na północ od ratusza i przechodząc przez jeden z mostów, trafimy na Ostrów Tumski, najstarszą, zabytkową część Wrocławia powstałą na wyspie. To istna perełka architektoniczna, historyczna, a przede wszystkim religijna, która z biegiem czasu zaczęła się rozrastać i w dniu dzisiejszym mieści się ona nie tylko na wyspie.

W pobliżu Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego, w Parku Juliusza Słowackiego mieści się rotunda z Panoramą Racławicką. Jest to jeden z reliktów XIX wiecznej kultury liczący 15 metrów wysokości i 114 metrów długości obraz upamiętniający Insurekcję Kościuszkowską i zwycięską bitwę pod Racławicami.

Odchodząc jednak od zabytków związanych ściśle z historią miasta, przedstawimy teraz Państwu kilka propozycji atrakcji, które z pewnością dostarczą niezapomniane emocje i całą masę rozrywki. Na pierwszym miejscu tej listy stoi największe ZOO w Polsce, które ciągle jest ulepszane oraz rozbudowywane, m.in. o niedawno oddane do zwiedzania, ogromne Afrykarium, wiernie oddające klimat Czarnego Lądu. Zaraz za nim figurują takie atrakcje turystyczne jak Ogród Japoński, popularna fontanna w Pergoli, Muzeum Gier czy Hydropolis, nowoczesna i multimedialna wystawa poświęcona substancji życia – wodzie. Na samym końcu warto wjechać na taras widokowy mieszczący się w Sky Tower, by z 49 piętra wrocławskiego drapacza chmur, móc podziwiać niezwykłe widoki z wysokości ok. 200 metrów.

Most we Wrocławiu

Będąc we Wrocławiu, warto poświęcić kilka godzin i wyruszyć w stronę Wałbrzycha. Mieści się tam jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce – zamek Książ. Przepiękna budowa, zdobienia, rzeźby i ogrody go otaczające, sprawiają, że podczas jego zwiedzania czujemy się jak w bajce.

W tym skrótowym przewodniku po Wrocławiu staraliśmy się pokazać najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje turystyczne. Mamy jednak pełną świadomość, że ciekawych miejsc rozrywki jest znacznie więcej, więc jeśli uda się Państwu je odwiedzić, zrobić ciekawe zdjęcie, zachęcamy do podzielenia się nim z innymi osobami odwiedzającymi nasz portal i dodać je wraz z krótkim opisem w zakładce ATRAKCJE. Wszystkim osobom planującym wyjazd w południowo-zachodnią część Polski życzymy udanej podróży!

Szukasz sprawdzonego miejsca na udany wyjazd? Trivabook.pl - Noclegi Wrocław

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!