AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Rodzinne parki rozrywki w Polsce

 ·  autor: Administrator  ·   1793

Rodzinne parki rozrywki w Polsce są niezwykle popularnym miejscem na miłe spędzanie czasu. Wypełnione mnóstwem ciekawych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych zapewniają całe godziny wesołej i niezapomnianej zabawy. Znaleźć je można w kilku miejscach naszego kraju, a więc wcale nie trzeba przemierzać kilku godzin, by do nich dotrzeć. Przedstawiamy Wam parki rozrywki w Polsce, które naszym zdaniem należą do tych najciekawszych.

Rodzinne parki rozrywki w Polsce

Rodzinny park rozrywki

Energylandia

Energylandia to stosunkowo „młody” park rozrywki – powstał zaledwie 5 lat temu, jednak z pewnością należy do jednych z najbardziej popularnych. I nic w tym zaskakującego, ponieważ jest to największy park rozrywki w naszym kraju – o powierzchni liczącej ponad 30 hektarów. Eneryglandia oferuje kilkadziesiąt interesujących atrakcji o różnym poziomie ekstremalności, a całość terenu podzielono na pięć stref tematycznych:
- na najmłodszych gości czeka Bajkolandia,
- w strefie familijnej idealnie bawić się będzie cała rodzina – wstęp dla dzieci od 140 cm wzrostu,
- strefa ekstremalna to kolejki i karuzele, głównie dla osób o mocnych nerwach,
- Water Park, czyli wodna oaza z basenami, oferuje możliwość zarówno czynnego, jak i biernego wypoczynku nad wodą,
- Smoczy Gród, czyli średniowieczne miasteczko w klimacie fantasy.

Karuzela w parku rozrywki

W Energylandii znajdziecie kilka rodzajów rollercoasterów, części z nich jest przyjazna dzieciom, a część mocno ekstremalna, dostarczająca wielu niesamowitych wrażeń. Wesołą zabawę na cały dzień zapewniają także karuzele, klasyczne Auto Zderzaki czy wodne przejażdżki. Co więcej, na terenie parku skorzystać można z oferty kina 7D, cyklicznie organizowane są również różnorodne pokazy. Bilet wstępu do parku upoważnia odwiedzających do nieograniczonych przejażdżek w każdej strefie przez cały dzień, na które można się wybrać w ramach całodziennego biletu wstępu do parku.
Parki rozrywki zlokalizowane są w różnych miastach Polski, jeśli chodzi o park Energylandia to jest on zlokalizowany w Zatorze, pomiędzy Krakowem, a Katowicami, z kolei sezon trwa tu od kwietnia do grudnia.

Legendia

Najstarszym polskim parkiem rozrywki jest z kolei Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – to prawdziwy „dziadek parków” w naszym kraju, który liczy sobie już ponad 60 lat. Jednak to nie wszystkie „naj” dotyczące tego miejsca – Legendia jest także największym parkiem tematycznym w Polsce. Atrakcje parku utrzymane są w klimacie legend, baśni i opowiadań, co sprawia, że miejsce to jest naprawdę magiczne.

Polski park rozrywki

Legendia to 26 hektarów pełnej zieleni powierzchni, wśród której znajduje się ponad 40 różnorodnych atrakcji. Są one odpowiednio wydzielone dla dzieci, dla całej rodziny, a także dla wielbicieli adrenaliny. Znaleźć można tu więc diabelski młyn, duże samoloty, a także atrakcje wodne. Nie można pominąć również kolejki Lech Coaster, która nagrodzona została tytułem Best Coaster 2017 w konkursie na najlepszy rollercoaster 2017 roku w Europie. Z kolei ciekawostką na miarę światową jest także Bazyliszek, oferujący przejażdżki typu Interactive Dark Ride. To jedna z bardziej nowoczesnych tego typu atrakcji na całym globie. Ponadto, w parku Legendia organizowane są tematyczne eventy, takie jak bale, koncerty i inne wesołe zabawy.
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko położne jest na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, tuż przy granicy z Katowicami.

Majaland Kownaty

Chyba ciężko znaleźć kogoś, kto nie zna bajki o Pszczółce Mai. To wręcz kultowa postać, która od wielu lat ma rzesze fanów tak wśród dorosłych, jak wśród i dzieci. W parku rozrywki Majaland znaleźć można mnóstwo atrakcji oparty o świat znany z kreskówek o przygodach tej wesołej Pszczółki. Położony we wsi Kownaty w województwie lubuskim rodzinny park rozrywki otwarty został w 2018 roku.

Wesołe miasteczko - park rozrywki

Park Majaland Kownaty, jako jeden z niewielu w naszym kraju czynny jest przez cały rok, dzięki temu, że znaczna część jego atrakcji zlokalizowana jest pod zadaszeniem. Miejsce to nastawione jest na wesołą rodzinną rozrywkę – coś dla siebie znajdą tu zarówno dzieci, jak i dorośli. Na dużych i małych czekają tu liczne karuzele, plac zabaw, Mała Fontanna, Miasteczko Samochodowe i wiele, wiele więcej różnorodnych atrakcji. Jedną z nich jest możliwość spróbowania swoich sił w gaszeniu pożaru i nauczenia się, jak powinno się to robić w poprawny sposób, oczywiście wszystko w formie bezpiecznej zabawy. W parku nie brakuje także rollercoasterów, wśród których najpopularniejszym jest Rollercoaster Wiking, oferujący przejażdżkę wśród skał i ekscytującą podróż przez dość mroczną jaskinię.

Lunapark Sowiński

Choć na początku swojej działalności – w 1997 roku położony we Władysławowie Lunapark Sowiński był dość niewielki – miał zaledwie 2 hektary, dziś powiększony o kolejne 2 stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w tym nadmorskim miasteczku. Znajdujący się w samym centrum Władysławowa park rozrywki otwarty jest od maja do września.

Rodzinny park rozrywki - wesołe miasteczko i cyrk Największe emocje w Lunapark Sowiński wzbudza bez wątpienia kolejka górską Tajfun, która cieszy się jednocześnie największym zainteresowaniem gości. To także jedna z atrakcji, które w tym parku rozrywki pojawiły się jako pierwsze. Tuż obok kolejki Tajfun, w strefie ekstremalnej znaleźć można również atrakcje takie jak Crazy Tower, Extreme czy Booster. W Lunapark Sowiński nie brakuje również miejsc oferujących spokojniejszą zabawę. Warto zajrzeć na przykład do Gabinetu Krzywych Luster oraz wybrać się na spokojną przejażdżkę karuzelą. Wielbiciele klasycznych atrakcji z pewnością docenią uwspółcześnioną wersję tradycyjnej karuzeli łańcuchowej. Pominąć nie można także Młyna Widokowego, który pozwala ujrzeć niezwykłą panoramę. Z jego szczytu podziwiać można zarówno bezkres Morza Bałtyckiego, jak i Zatokę Pucką.

Górski Park Równica

Równica to góra położona w Beskidzie Śląskim, w odgałęzieniu jednego z pasm — Pasma Wiślańskiego. Miejsce to od wieków owiane jest tajemnicą, a okoliczni mieszkańcy nazywają ją Diablą Górą. W Ustroniu, tuż u stóp tego interesującego wzniesienia, zlokalizowany jest jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Beskidach – Górski Park Równica.
A skoro, jak sama nazwa tego miejsca wskazuje, jest to górski park, można tu liczyć na prawdziwie góralską atmosferę. Na gości czekają tu przepiękne widoki, góralska karczma z tradycyjnymi potrawami regionu, a przede wszystkim wesoła zabawa dla całej rodziny. Do najciekawszych i jednocześnie najchętniej wybieranych atrakcji Górskiego Parku Równica należy tor saneczkowy typu roller coaster, który ku uciesze gości czynny jest przez cały rok. Taka dyspozycyjność możliwa jest dzięki wykonaniu toru ze specjalnej rury nierdzewnej, która swoim kształtem przypomina trasę prawdziwych górskich kolejek. Ponadto, atrakcja ta wyposażona jest także w zadaszenie, co pozwala korzystać z przejażdżek nawet przy nieco mniej sprzyjającej pogodzie.

Karuzela w parku rozrywki

Poza torem saneczkowym, warto zwrócić uwagę również na kino 7D oraz zjeżdżalnię pontonową, która z kolei czynna jest w sezonie wiosenno-letnim i oferuje mnóstwo radości. Z kolei na miłośników prawdziwej adrenaliny czeka emocjonująca przejażdżka quadem.

Jura Park Bałtów

Bałtów to niewielka wieś położona w województwie świętokrzyskim. To tutaj znajduje się Jura Park – park rozrywki będący najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji kompleksem tego typu w naszym kraju. Park w Bałtowie ma powierzchnię aż 100 ha, a jego tematyka ściśle powiązana jest z prowadzonymi na tym terenie pracami, podczas których natrafiono na ślady prawdziwych dinozaurów. Jura Park prezentuje imponujące rekonstrukcje figur tych wielkich stworzeń w naturalnych rozmiarach i z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

Karuzela w parku rodzinnym

Dinozaury są bez wątpienia największą atrakcją tego parku, dlatego warto wybrać się na wędrówkę kilometrową ścieżkę dydaktyczną, która prezentuje prawie 100 ich modeli. Trasa podzielona została na okresy geologiczne. Bardzo ważny jest fakt, że na miejscu dzisiejszej ścieżki w przeszłości znajdowała się najprawdziwsza jurajska plaża, po której dumnie spacerowały dinozaury. Potwierdzeniem są ślady znalezione w pobliskim wąwozie. Warto odwiedzić także Muzeum Dinozaurów, którego wystawy przedstawiają dawne życie na Ziemi. W Prehistorycznym Oceanarium z kolei poznać można dzieje mórz i oceanów sprzed milionów lat.

Jednak Jura Park Bałtów to nie tylko świat dinozaurów. Do jednej z najciekawszych jego atrakcji należy również Park Miniatur, w którym podziwiać można polskie zabytki architektoniczne odtworzone w skali 1:25. Wioska czarownic – Sabatówka oferuje niezwykle ciekawe, pełne magii pokazy, animacje i gry. W parku rozrywki nie może zabraknąć także wesołych karuzeli i szalonych rollercoasterów, a także atrakcji dla najmłodszych gości – zjeżdżalni i trampolin.

Deli Park

Położony zaledwie 15 km od Poznania Deli Park to park rozrywki i edukacji w jednym. Zajmuje on powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych, na której znajduje się prawdziwy ogrom różnorodnych atrakcji. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, z których każda łączy w sobie zabawę z elementami edukacyjnymi.
Na pierwszą strefę składają się ogrody świata i miniatury znanych budowli z całego globu. Całość podziwiać można z alpinarium, czyli położonego na niewielkim wzniesieniu punktu widokowego. Strefa druga to mini zoo, w którym znaleźć można zwierzęta różnych gatunków, jak również modele owadów zagrożonych wyginięciem oraz modele pochodzących z epoki lodowcowej ssaków.

wesołe miasteczko

W strefie trzeciej znajduje się Podniebna Eko-Wioska, w której zwiedzić można wszystkie partie lasu — od poszycia aż po korony drzew. W tej części goście przenieść mogą się również do wnętrza ziemi oraz do środka drzew. Wszystko to możliwe jest dzięki nowoczesnej technologii oraz linowym i drewnianym konstrukcjom umieszczonym na różnych wysokościach.
W Deli Park na gości czekają także atrakcje w postaci placu zabaw – zarówno tego tradycyjnego, jak i wirtualnego, oraz mini park linowy i piaskownica. Miejsce to jest idealne dla całej rodziny - wszyscy, tak dzieci, jak i dorośli będą mieć tu ogrom wesołej zabawy.

Park Miniatur Świat Marzeń

Położony w województwie małopolskim Park Miniatur we wsi Inwałd, utworzony został w 2007 roku. Jego powierzchnia wynosi 75 tysięcy metrów kwadratowych, a głównym tematem są tu imponujące miniatury słynnych budowli z całego świata. Znaczna większość z nich stworzona została w skali 1:25. W Inwałdzie podziwiać można budynki charakterystyczne dla takich państw jak Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Grecja, Australia czy Meksyk.

Park Miniatur Świat Marzeń to także wiele innych ciekawych atrakcji. Warto zajrzeć między innymi do Warowni, w której czeka wypełniony tajemnicami średniowieczny zamek. U podnóża Warowni czeka z kolei kraina ruchomych smoków. Obok średniowiecznego zamku znajduje się również średniowieczna osada, w której zobaczyć można, jak w dawnych czasach wyglądało życie codziennie i zawodowe ludzi. W parku znajduje się również Muzeum Tortur, Komnata Damy oraz Karczma. W ramach przerwy od zwiedzania polecamy obejrzeć zaskakujący pokaz multimedialny.

Park rodzinnej rozrywki

Na najmłodszych w Parku Miniatur czeka ogromnych rozmiarów Lunapark, który skrywa liczne karuzele, młyńskie koło, Auto scooter, a także wiele innych wesołych atrakcji. Na bardziej odważnych czeka super przygoda – wycieczka po Zielonym Labiryncie, w którym sprawdzić można swoją orientację w terenie, próbując odnaleźć drogę do wyjścia.

Parki rozrywki w Polsce charakteryzują się dużą różnorodnością pod względem atrakcji, ale bez wątpienia każde tego typu miejsce oferuje całą moc przyjemności i niesamowitych niespodzianek. Cała rodzina znajdzie w nich coś dla siebie, bez względu na wiek jej członków oraz stopień ich odwagi. Parki rozrywki to zawsze gwarancja wesołej, wspólnej zabawy. A jeżeli zastanawiacie się gdzie szukać komfortowego zakwaterowania w pobliżu jednego z parków rozrywki, koniecznie zajrzyjcie na trivabook.pl – portal z niezwykle bogatą ofertą obiektów noclegowych.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!