AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Noclegi Poznań - atrakcje i krótki przewodnik po mieście

 ·  autor: Administrator  ·   1684

Poznań-miasto założone w 1253r, które jest stolicą Wielkopolski. Położone bezpośrednio nad drugą co do wielkości w Polsce rzeką Wartą. Jest największym miastem w zachodniej Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia Poznania mamy dla Was tanie noclegi Poznań, które dopasowane są na każdą kieszeń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zwiedzanie miasta "Koziołków” to istny rarytas dla każdego turysty. Planując podróż warto wiedzieć, że dzięki znakomitej infrastrukturze do miasta można dotrzeć zarówno koleją, samochodem jak i samolotem. Dzięki temu Poznań otwarty jest zarówno dla turystów z Polski jak i z zagranicy.  

Noclegi Poznań - krótki przewodnik po mieście

Noclegi Poznań

Ratusz Poznański

Do najważniejszych atrakcji zalicza się naturalnie Ratusz Poznański. Renesansowy zabytek znajduje się na poznańskim Starym Rynku. Z wieży Ratusza każdego dnia można usłyszeć hejnał poznański.

Miasto warto odwiedzić pod koniec trzeciego kwartału każdego roku, kiedy to 29 czerwca obchodzone jest Święto Miasta. Naturalnie pod patronatem apostołów Piotra i Pawła. Jest tam organizowane w tym czasie mnóstwo atrakcji, których nie sposób ominąć. Święci apostołowie Piotr i Paweł mają w Poznaniu Bazylikę archikatedralną swojego imienia, którą obowiązkowo musi zobaczyć każdy turysta zwiedzający te okolice. Stolica Wielkopolski to również miasto Muzeów. Zapraszamy Państwa między innymi do Muzeum Narodowego, Muzeum Archeologicznego, Muzeum Powstania Wielkopolskiego i wielu innych muzeów , które to znajdziecie Państwo na mapie miasta Poznania. Wielkim przeżyciem będzie również zwiedzanie Muzeum Historii Miasta, które odkryje dla Państwa tajemnice dotąd nieznanych faktów z historii tego wspaniałego miejsca. Nie zabraknie także atrakcji dla naszych najmłodszych turystów czyli dla dzieci. Stary i Nowy Ogród Zoologiczny zaprasza najmłodszych i tych trochę starszych miłośników zwierząt.

Rezerwat Przyrody Meteoryt Morasko

Proponując Państwu zwiedzanie stolicy Wielkopolski nie możemy zapomnieć o zaproszeniu Was do Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. Kratery meteorytowe znajdujące się w Morasku to jedyna tego rodzaju atrakcją w Polsce. Również Palmiarnia Poznańska to miejsce wyjątkowe, prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Polsce pełne rzadkich i niespotykanych roślin. Poznań Drodzy Państwo to również miejsce, które słynie od lat, na całą Europę z Międzynarodowych Targów Poznańskich. Miejsce spotkań biznesowych.

O Poznaniu można by jeszcze pisać godzinami,ale mamy nadzieję, że ten symboliczny przewodnik po największym mieście Wielkopolski zachęcił Państwa by samemu zobaczyć i ocenić te niezwykłe, niezapomniane atrakcje turystyczne oraz biznesowe miasta Poznań. Miasto pełne uroku, sympatycznych i przyjaznych mieszkańców sprawi, że będziecie wracać tu Państwo z przyjemnością.

Wpisz w wyszukiwarce: mapa google wyznacz trasę i po chwili będziesz wiedzieć ile kilometrów dzieli Cię od tego pięknego miasta w Wielkopolsce!

Zapraszamy serdecznie do Poznania.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!