AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Toruń miasto Mikołaja Kopernika

 ·  autor: Administrator  ·   2059

Toruń to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie uzyskało w 1233 roku. W 1997 roku toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 

Toruń miasto Mikołaja Kopernika

Toruń miasto Mikołaja Kopernika

Toruń leży nad rzeką Wisłą, co ciekawe prawobrzeżna część miasta położona jest na Pomorzu, lewobrzeżna zaś na Kujawach. Bulwary nadwiślańskie Torunia są miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów. Widać tu całe piękno tego wspaniałego miejsca.

Od 2004 roku Toruń jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. Tutaj urodził się Mikołaj Kopernik, największy polski astronom. Miasto ma Państwu bardzo wiele do zaoferowania. Dla tych starszych i tych młodszych naturalnie. Znajdziemy tu mnóstwo zabytków, zamków, muzeów różnego rodzaju galerii oraz teatrów. Jest kilka miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć w tym wyjątkowym miejscu. Podczas zwiedzania przez Państwa Torunia zapraszamy do obejrzenia Ratusza Staromiejskiego. Jest to fantastyczna budowla świecka Starego Miasta. Z całą pewnością należy zwrócić Państwa uwagę na Zamek Krzyżacki. To Gotycki Zamek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Miejsce nienaruszone i świetna przygoda zarówno dla dzieci jak i rodziców. Za rewelacyjną atrakcję uważamy również Krzywą Wieże w Toruniu, którą jest średniowieczną basztą obronną. Miejsce jedyne w swoim rodzaju, nie można o nim zapomnieć podczas wycieczki do Torunia. Na szlaku turystycznym, każdego zwiedzającego powinny znaleźć się również muzea, których Toruń ma całe mnóstwo.

Planetarium w Toruniu

Będąc w Toruni nie zapomnijcie odwiedzić jedego z najważniejszych miejsc, w końcu jesteście w mieście Mikołaja Kopernika! Oczywiście mamy na myśli PLANETARIUM

Planetarium w Toruniu

Toruń - Muzeum Toruńskiego Piernika

Do najczęściej odwiedzanych należy Muzeum Toruńskiego Piernika. Nie od dziś wiadomo, że Toruń to miasto pierników. Znane są od wieków, zyskały ogromną popularność w całej Europie. Ozdobne pierniki o wymyślnych kształtach, malowane i pozłacane ofiarowane były królom polskim z okazji koronacji lub zaślubin. Trzeba je spróbować podczas zwiedzania Żywego Muzeum Piernika.

Muzeum Toruńskiego Piernika

 

W tym fantastycznym mieście każdy znajdzie coś dla siebie, jest tu fantastyczny Ogród Zoobotaniczy. Przyjemne miejsce na spacery i relaks po dniu pełnym wrażeń. Nie możemy naturalnie zapomnieć o Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika. Wszyscy, którzy pamiętają tego Pana, będę zachwyceni tym miejscem. Toruń 24 czerwca obchodzi Święto miasta pod patronatem św. Jana Chrzciciela, w tym czasie miasto proponuje mnóstwo imprez kulturalnych, muzycznych i artystycznych. Są zabawy sportowe i piknik w plenerze. Serdecznie zapraszamy do tego atrakcyjnego miejsca.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Państwa do odwiedzenia i obcowania z zabytkami opisywanego przez nas Torunia.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zapraszamy do Torunia - Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!