AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Pałac w Wilanowie

 ·  autor: Administrator  ·   247

Pałac w Wilanowie to nie lada gratka nie tylko dla entuzjastów sztuki i miłośników przyrody, ale także dla codziennych turystów, którzy po prostu pragną odpocząć od gwaru wielkiej metropolii. Nic więc dziwnego, że ten jeden z symboli Warszawy, jest jednocześnie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc stolicy. Piękny, majestatyczny budynek zachwyca wspaniałą architekturą i atmosferą sprzed setek lat.

Pałac w Wilanowie

Wilanów

 

Zapraszamy Was dziś do magicznego Wilanowa.

Jeśli będąc w wielkim mieście, chcielibyście w jednej chwili, przenieść się w czasie i przestrzeni w bajkowe miejsce polecamy warszawski Wilanów. Znajdujący się tam pałac imponuje zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz – jego przestronne sale zachwycają oryginalnym wystrojem i bogatym wyposażeniem. Co więcej, budynek ten pełni kilka funkcji – jest atrakcją turystyczną, muzeum oraz zabytkiem. Wokół pałacu rozciąga się park, stanowiąc integralną jego część i tworząc wspólnie kompletny kompleks parkowo-pałacowy.

 

Pałac w Wilanowie

 

Przejdźmy jednak na chwilę do historii tego miejsca. Pałac stworzony został w 1677 roku na polecenie króla Jana III Sobieskiego, przez włoskiego architekta amatora Augustyna Locci. Choć na początku był to tylko niewielki, parterowy dworek, na przestrzeni kolejnych lat został znacznie rozbudowany, stając się barokową rezydencją – niezwykle majestatyczną i reprezentacyjną. Rozbudowywali go, modyfikowali i pieczołowicie dbali o pałac także kolejni jego właściciele. Co ciekawe, jest to jeden z niewielu budynków w Warszawie, które przetrwały II wojnę światową. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w wilanowskim pałacu urodziła się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, pochodząca z hrabiowskiej rodziny – Beata Tyszkiewicz.

 

Pałac w Wilanowie z lotu ptaka

 

Muzeum znajdujące się w wilanowskim pałacu oferuje zwiedzającym wiele – od wystaw stałych i czasowych oraz opowieści przewodników muzealnych, przez różnorodne warsztaty historyczne i przyrodnicze, po spektakle teatralne i koncerty – np. Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym lub Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej. Zimą przypałacowy park zamienia się w niepowtarzalny Królewski Ogród Światła, czyniąc go jeszcze bardziej magicznym.
Pozostając w parku, warto dodać, że podzielony jest on na kilka części – barokowy ogród włoski pełen barokowych rzeźb (dokładna ich liczba to 21), Gaj Akademosa z dwoma pomnikami wybitnych polskich artystów: Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego. Dalej jest także Ogród Różany z piękną fontanną, Oranżeria i Park Krajobrazowy. Ponadto, tuż obok pałacowego tarasu znajdują się 4 przeurocze amory, symbolizujące 4 różne fazy miłości.

Wilanowskie muzeum zaspokoi ciekawość każdego turysty, miłośnicy spacerów będą w siódmym niebie, mogąc przechadzać się po wilanowskim parku. Odwiedzenie tego miejsca może być dla wszystkich, zarówno małych i dużych niesamowitą przygodą - podróżą między minionymi epokami. Warto wiedzieć także, że Polska Organizacja Turystyczna przyznała kompleksowi pałacowo-parkowemu w Wilanowie niezwykle prestiżowe wyróżnienie – Certyfikat w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2018 roku.

Planujecie wycieczkę do Warszawy?

Szukając najlepszej opcji zakwaterowania, zajrzyjcie na Trivabook.pl. Co poza Wilanowem zamierzacie zobaczyć w stolicy?

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!