AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje Trójmiasta

 ·  autor: Administrator  ·   3490

Gdańsk, Sopot i Gdynia, popularne nadmorskie Trójmiasto i jego największe atrakcje to obiekt zainteresowań turystów z całego świata. Rozbudowana aglomeracja miejska, baza noclegowa bogata w luksusowe apartamentowce i hotele oraz doskonała komunikacja miejska, sprawiają, że pobyt tutaj staje się komfortowy nawet dla najbardziej wymagających zwiedzających. 

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje turystyczne i pomniki historii Trójmiasta

Gdańsk atrakcje

Tanie noclegi nad morzem - Gdańsk

Ponad 1000-letnie miasto Gdańsk, pełne jest pomników architektury i kultury wielu epok, a nowoczesne Sopot oraz Gdynia doskonale wpisują się w malownicze położenie nad Zatoką Gdańską polodowcowe wzgórza morenowe i otaczające je lasy.

Atrakcje Trójmiasta

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje Trójmiasta.

Ponad 1000-letnie miasto Gdańsk, pełne jest pomników architektury i kultury wielu epok, a nowoczesne Sopot oraz Gdynia doskonale wpisują się w malownicze położenie nad Zatoką Gdańską polodowcowe wzgórza morenowe i otaczające je lasy. Każdy kto choć raz był w Trójmieście, wie, że nie sposób się tutaj nudzić, a tym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności go odwiedzić polecamy zarezerwować dogodny nocleg - hotel, apartament czy pokój, spakować walizki i zwiedzić największe atrakcje i pomniki historii, które znaleźć możecie właśnie tu.

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje miast

Największe atrakcje Trójmiasta - Gdańsk i jego bogata historia.

Patrząc przez pryzmat historii...

Wydarzenia historyczne odznaczyły swe piętno na Trójmieście. Zdecydowanie najbogatszy spośród tych trzech miast w obiekty historyczne i kulturowe jest Gdańsk. Na dobry początek polecamy spacer Długim Targiem, czyli Gdańską Starówką. Tutaj w XVI i XVII wieku znajdowało się centrum handlu, gdzie mieszkali najbogatsi kupcy, patrycjusze czy burmistrzowie. Zabudowa Starówki to przede wszystkim powstałe w czasach nowożytnych kamienice o fasadach zwieńczonych attykami, zdobionych herbami i figurami antycznych bohaterów. Przy Długim Targu mieszczą się jedne z najważniejszych świeckich budowli – Ratusz wybudowany na przełomie XIV i XV wieku oraz Dwór Artusa, który był ośrodkiem życia towarzyskiego i handlowego, a tuż obok niego znajduje się fontanna Neptuna powstała w 1633 roku. Na Starówkę dostaniemy się m.in. przechodząc przez jedną z bram: Bramę Zieloną lub Złotą Bramę. Idąc dalej deptakiem napotkamy popularny Żuraw, a kilkadziesiąt metrów w głąb centrum Starego Miasta trafimy do Bazyliki Mariackiej. Jeśli będziecie mieli możliwość i znajdziecie tanie noclegi nad morzem w Gdańsku to polecamy wybrać nocleg na Starówce, może się jednak okazać, że nie będzie to tani nocleg, ponieważ w tym miejscu noclegi są najdroższe w mieście, ale próbujcie na Trivabook.pl może coś zarezerwujecie w dobrej cenie. Miasto Gdańsk było także świadkiem i ofiarą jednego z najbardziej krwawych i brutalnych wydarzeń historycznych. To tu 1 września 1939 roku niemiecki pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzał polskiej placówki wojskowej na Westerplatte. Dziś na półwyspie znajdują się ruiny zniszczonych wówczas zbrojowni, wartowni czy koszar. W 1966 roku ukończono budowę Pomnika Obrońców Wybrzeża, upamiętniający poległych żołnierzy, dzielnie broniących półwyspu przed nazistowskim agresorem. W 2017 roku w Gdańsku zostało otwarte nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej. Dzięki starannie przygotowanym wystawom, wyposażonym w interaktywne panele i sale kinowe, w dobitny sposób pokazuje ono jak tragicznym wydarzeniem była II Wojna Światowa. W ponad 1000-letnim mieście możemy także zwiedzić Europejskie Muzeum Solidarności. To właśnie jej działania doprowadziły w Polsce do upadku komunizmu.

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje miast - Park Oliwski

fot. Park Oliwski

Jednak Gdańsk, Sopot i Gdynia to nie tylko obiekty historyczne i kulturowe, ale również inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Posiada on wiele innych atrakcji turystycznych, które dostarczą rozrywki wszystkim zwiedzającym. Jedną z nich jest jeden z większych w Polsce, Gdański Ogród Zoologiczny. Spędzimy tu kilka godzin podziwiając wiele gatunków zwierząt na bajecznie rozbudowanych wybiegach. Oprócz tego warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne, Park Oliwski czy zobaczyć panoramę Gdańska z popularnego diabelskiego młyna „AmberSky” mieszczącego się tuż obok Starówki. Nowoczesne Trójmiasto. Gdańsk, Sopot i Gdynię łączy Szybka Kolej Miejska, która umożliwia bezproblemowe i błyskawiczne przemieszczanie się pomiędzy miastami, jak na metropolię przystało. Dzięki temu bez trudu dotrzemy do sopockiego aquaparku, a zaraz po wyjściu polecamy udać się na spacer i obiad na popularny sopocki deptak przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Znajdziemy tu dużo dobrych restauracji i sklepików z nadmorskimi pamiątkami, Krzywy Domek a idąc nią do samego końca trafimy na najbardziej znane polskie molo w Sopocie. Jeśli będziemy mieć trochę szczęścia możemy udać się do Opery Leśnej na festiwal lub na wyścigi konne do hipodromu, który uchodzi za jeden z nowocześniejszych w Polsce. Jadąc SKM kilka stacji dalej na północny zachód trafimy do Gdyni, w której będziemy mogli podziwiać między innymi wybudowany przed II Wojną Światową okręt polskiej marynarki wojennej ORP Błyskawica, a także ponad 100-letnią fregatę „Dar Pomorza”. Na gdyńskim wybrzeżu znajduje się także Akwarium, pełne niezwykłych gatunków ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych kontynentów. To gdańska atrakcja, która przynosi wiele frajdy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Gdańsk, Sopot, Gdynia - największe atrakcje miast

Jak pokazaliśmy w powyższym artykule – Gdańsk, Sopot i Gdynia obfitują w atrakcje turystyczne i są pełne miejsc wartych odwiedzenia. Przyjeżdżając tu z dziećmi czy ze znajomymi o nudę będzie trudno. Pozostaje więc tylko zaplanować podróż i udać się do tętniącego życiem Trójmiasta.

Życzymy Państwu udanego wyjazdu do Trójmiasta.

Szukasz sprawdzonego nocowania nad morzem? - Trivabook.pl 

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!