AKTUALNOŚCI Nowinki

Jesienne wspomnienie minionego lata 2019 - plaże w Polsce

 ·  autor: Administrator  ·   1235

Lato minęło, było gorące i słońca nie brakowało, a my mamy dla Was w pierwszych dniach polskiej złotej jesieni krótki przegląd naszych najgorętszych nadbałtyckich plaż, które były popularne tego lata. Nie chcemy tego nazywać rankingiem, bo po głębszej analizie zastanawiamy się, czy w ogóle istnieje coś takiego jak ranking najlepszych plaż nad polskim morzem? Jak sądzicie, czy istnieje obiektywny ranking z polskimi, najładniejszymi plażami? 

Jesienne wspomnienie minionego lata 2019 - plaże w Polsce

Plaża w Sopocie - noclegi nad morzem

Widzieliście najprawdopodobniej wiele takich rankingów, które przedstawiają najładniejsze plaże w Polsce. Jednak czy wszystkie były obiektywne? Myślę, że każdy powinien sam ocenić, zobaczyć i wybrać tą najpiękniejszą, zadbaną i czystą plażę w Polsce. Wielkimi krokami zbliża się jesień, a po niej okres zimowych ferii, kiedy to będziemy z utęsknieniem oczekiwać ponownie pierwszych, letnich, gorących i słonecznych dni. Wiosną każdego roku miliony Polaków planują swoje urlopy i rozpoczynają poszukiwania miejsca, w którym spędzą niezapomniany wakacyjny czas z rodziną czy znajomymi. Dla wielu z nas stanowi to duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli oprócz zwiedzania okolic miejscowości, w której będziemy mieć nocleg i korzystać z lokalnych atrakcji, mamy w planach także zażywanie kąpieli morskich i słonecznych. Zaprezentujemy Wam kilka polskich, nadbałtyckich miejscowości wypoczynkowych, które mogą zaoferować odwiedzającym, piękne piaszczyste plaże i są najczęściej odwiedzane przez turystów i nie tylko z Polski. Potraktujcie ten artykuł jako wspomnienie Waszych udanych wakacji 2019, a nie jako ranking. Być może choć w małym stopniu przyczynimy się do ułatwienia Wam wyboru miejscowości na spędzenie kolejnych udanych wakacji 2020.

Plaże nad polskim morzem są najpiękniejsze.

Plaże na Półwyspie Helskim

Najdłuższy półwysep na terenie Polski, mowa tu oczywiście o Półwyspie Helskim, oprócz malowniczej trasy rowerowej, z której w sezonie korzystają tysiące turystów lubiących aktywnie spędzić czas, oferuje nam również plaże rozciągnięte niemal po całej jego długości. Na odcinkach półwyspu, gdzie położone są miasteczka goszczące turystów, takie jak Chałupy, JastarniaJurata czy Hel, plaże są oczywiście objęte opieką ratowników. Jednak Półwysep Helski oferuje także miejsca dzikie, gdzie piaszczyste plaże graniczą z zagajnikami, oddalone od miejscowości wypoczynkowych, zachowały swoje naturalne piękno. Warto je również odwiedzić, jeśli lubicie spokój i ciszę, a nie tłumy plażowiczów szukających kawałka wolnego miejsca na plaży, by rozłożyć swój parawan.

Plaże we Władysławowie

Opuszczając półwysep helski, kolejnym bardzo znanym i chętnie odwiedzanym przez Polaków miasteczkiem wypoczynkowym z bogatą bazą noclegową, pełną apartamentów, hoteli czy pokoi gościnnych jest Władysławowo.

Plaża o świcie we Władysławowie

Piękny widok o świcie na plażę we Władysławowie.

Tutejsze nadmorskie plaże są zadbane, a kąpiący się w Bałtyku będą bezpieczni pod okiem ratownika.

Plaża w Dębkach

Idąc dalej na Zachód, wzdłuż polskiego wybrzeża trafimy na bajeczną plażę w Dębkach. Piaszczysta plaża wyłania się z lasu, który wyrósł lata temu tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Dodatkowym atutem plaży w Dębkach jest wieża widokowa, z której możemy podziwiać piękne widoki rozciągające się po linii całego horyzontu. Warto to zobaczyć będąc na plaży w Dębkach.

Plaża w Dębkach - noclegi Trivabook.pl

Plaża w Dębkach.

Plaże w Łebie i Ustce

Nie sposób nie wspomnieć o wąskim pasie plaży, rozciągającym się pomiędzy dwiema popularnymi wśród Polaków miejscowościami wypoczynkowymi – Łebą a Ustką. Można tu podziwiać piękno nadmorskiej natury, położonej na skraju Słowińskiego Parku Narodowego.

Plaża - Karwia noclegi Trivabook

 

Odcinek wybrzeża pomiędzy Ustką a Koszalinem, także silnie związany jest z turystyką, zwłaszcza w sezonie letnim. Leżą tu chętnie odwiedzane miasteczka takie jak Jarosławiec, Darłowo, Dąbki i niezwykle popularne wśród młodzieży – Mielno.

W każdej z nich znajdują się setki ofert noclegowych, gdy już dokonamy rezerwacji i zameldujemy się w hotelu, będziemy mogli udać się na jedną z plaż i cieszyć się wypoczynkiem nad morzem.

Noclegi nad morzem

Najszersza plaża nad Bałtykiem w Jarosławcu - noclegi Trivabook

Najszersza plaża w Jarosławcu.

Plaże w Kołobrzegu

Szukając pięknych plaż na zachodnim wybrzeżu, powinniśmy trafić także na Kołobrzeg, Mrzeżyno i leżące niedaleko polsko-niemieckiej granicy Międzyzdroje. Oprócz miejsc, gdzie będziemy mogli spokojnie rozłożyć ręcznik czy leżak, znajdziemy tu również sporo lokalnych atrakcji, które z pewnością umilą nam czas podczas wakacji.

Plaża w Kołobrzegu - noclegi nad morzem - trivabook.pl

Plaża w Kołobrzegu wieczorem.

Wymienione wyżej miejsca z pięknymi plażami to tylko ułamek tego, co oferuje nam Bałtyk i kurorty nad nim leżące.

Panorama szerokiej plaży w Sopocie

Panorama pięknej plaży w Sopocie.

Mamy nadzieję, że w przypadku poszukiwania noclegu z pięknymi plażami i dylematu gdzie się udać na wakacje 2020, choć trochę ułatwiliśmy Państwu ten wybór. Jeśli chcielibyście poznać inne lokalne atrakcje nadmorskich miejscowości, które sprawią, że wypoczynek będzie przyjemniejszy, zapraszamy do zapoznania się z opisami dołączonymi do stron z obiektami noclegowymi poszczególnych miejscowości. Zapraszamy także do skorzystania z ofert noclegowych nad polskim morzem zamieszczonymi na naszym portalu.

Piękna plaża - Trzęsacz noclegi

Panorama wyjątkowej plaży w Trzęsaczu - Trzęsacz noclegi

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!