AKTUALNOŚCI Porady

Reklama noclegów! Jak skutecznie reklamować obiekt noclegowy?

 ·  autor: Administrator  ·   4199

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:  "Reklama noclegów! Jak skutecznie reklamować obiekt noclegowy?"

Reklama noclegów! Jak skutecznie reklamować obiekt noclegowy?

Wielkoformatowa reklama obiektu noclegowego

Kilka cennych informacji, jak promować noclegi? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma cennymi wskazówkami, które zachęcą wielu nowych turystów do wynajęcia Twojego noclegu. Najważniejsze elemeny, jakie wpływają na ilość rezerwacji Twojego obiektu noclegowego przekażemy w możliwie jasny sposób tak, by nawet dobie panującej epidemii COVID-19 turyści dokonywali rezerwacji właśnie u Ciebie. Każdy wie, że "Reklama dźwignią handlu" - sprawdź gdzie warto promować noclegi i jak to zrobić.

Noclegi w górach

Nawet jeśli oferta Twojego obiektu noclegowego jest jedną z najlepszych na rynku, nie zda się to na wiele, jeśli nikt się o niej nie dowie. Czy reklamujesz swój obiekt noclegowy?

Warto więc zadbać o skuteczną reklamę, aby jak najwięcej osób miało okazję zapoznać się ze szczegółami tego wyjątkowego zakwaterowania. Jak to zrobić? Podpowiadamy, co pomóc może w podniesieniu skuteczności reklamy, a co za tym idzie, przełoży się na większą liczbę zapytań i rezerwacji.

Każdy właściciel obiektu noclegowego, stara się pozyskiwać gości, aby zapełnić wszystkie wolne pokoje lub apartamenty. Co zatem należy zrobić, aby nasza oferta dotarła do jak największej liczby osób? Jak zachęcić osoby planujące wypoczynek w naszej miejscowości, aby skorzystały właśnie z proponowanego przez nas zakwaterowania? Tu z pomocą przychodzi Internet, który może znacznie przyczynić się do aktywnego i efektywnego promowania naszej oferty.

Portale noclegowe dobrą formą reklamy

  • Portale rezerwacyjne skupiają oferty noclegów wszystkich typów. Znaleźć można na nich różne noclegi, zarówno hotele i apartamenty, jak i kwatery prywatne oraz domki letniskowe.
  • Dodanie naszej oferty do takich baz noclegowych może zapewnić nam wielu nowych gości. Dzieje się tak głównie dlatego, że osoby odwiedzające takie serwisy są rzeczywiście zainteresowane znalezieniem odpowiedniego noclegu. Jest to więc bardzo skuteczna reklama, a umieszczenie propozycji naszego obiektu na portalu noclegowym to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie.

Reklamuj noclegi na portalu noclegowym

  • W Internecie znaleźć można ogromną liczbę serwisów z ogłoszeniami noclegowymi. Jak wybrać te najlepsze? Warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na te portale, które zrzeszają duże grono użytkowników – jednym z nich jest portal rezerwacyjny trivabook.pl. W tym celu należy sprawdzić, czy dana baza noclegowa odpowiednio promuje się w wyszukiwarkach, mediach społecznościach czy poprzez działania z wykorzystaniem e-mail marketingu. Daje to pewność, że wybrany portal rezerwacyjny zadba także o odpowiednią promocję naszej oferty.

Jak wybrać portal noclegowy - skuteczne porady.

Liczy się pierwsze wrażenie gościa hotelowego - Turysty

Zdarza się tak, że właściciele obiektów są przekonani, że wystarczy jedynie dodanie obiektu do serwisu noclegowego, a rezerwacje od gości chętnych się w nim zatrzymać zaczną pojawiać się same. Jednak to nie do końca tak działa.

Niezwykle istotne znaczenie ma tzw. pierwsze wrażenie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ofert noclegowych jest na rynku i na portalach noclegowych bardzo dużo, dlatego warto zadbać o to, aby to właśnie nasza przykuła uwagę już na samym początku. Potencjalny gość naszego obiektu dosłownie w ułamku sekundy podejmuje decyzje czy zatrzyma się i sprawdzi szczegóły, czy też dalej będzie przeglądał kolejne oferty.

Obiekt noclegowy reklama

To jest moment, w którym musimy przekonać go, że to nasza propozycja jest tą najbardziej interesującą. Dlatego warto skupić się na kilku podstawowych elementach, które znacznie pomogą w zwiększeniu skuteczności reklamy naszego obiektu noclegowego. Oto, na co zwrócić uwagę:

Zdjęcie główne

Zdjęcie główne to najlepsza wizytówka i reklama naszego obiektu noclegowego to pierwszy element, jaki rzuca się w oczy podczas przeglądania ofert dotyczących zakwaterowania. Dlatego warto starannie je wybrać.

Zdjęcie główne, reklamowe - sypialni

Na tym etapie można wbrew pozorom równie wiele zyskać, co stracić. Pewne jest jednak, że jeśli zdjęcie naszego zakwaterowania przykuje uwagę, istnieje spora szansa, że użytkownik na dłużej zatrzyma się przy naszej ofercie i zapozna się z jej szczegółami. Z drugiej strony źle dobrane zdjęcie może spowodować, że już na starcie szanse na potencjalną rezerwację zakwaterowania w naszym obiekcie będą nikłe.

Wyboru zdjęcia głównego - reklamowego nie pozostawiaj więc przypadkowi. Spokojnie zastanów się i zdecyduj na takie, które zachęca do zapoznania się ze szczegółami oferty - atrakcyjne i wysokiej jakości.

Nazwa obiektu noclegowego

Najlepiej, jeśli nazwa naszego obiektu noclegowego będzie zwięzła i konkretna, pozbawiona wszelkich subiektywnych określeń, takich jak np. komfortowe, wyjątkowe itp. 

Nazwa obiektu noclegowego ważnym elementem strategicznym

Niektórzy, dość mylnie wychodzą z założenia, że więcej pięknych epitetów w nazwie działa na korzyść obiektu.

Warto tu mieć także na uwadze, że liczba wyświetlanych znaków jest ograniczona. Dlatego w nazwie powinny być zawarte wyłącznie konkretne informacje, bez zbędnych szczegółów. Te umieszczone będą nieco później.

Opis obiektu noclegowego

Opis obiektu to miejsce na szczegóły dotyczące naszej oferty noclegowej.

Stanowi on kolejny niezwykle ważny element decydujący o skuteczności reklamy. Choć z pozoru wydaje się to całkiem normalne, wciąż wiele osób zapomina o tekście promocyjnym i nie umieszcza w nim żadnych informacji.

Opis oferty noclegowej to ważny element marketingu

Skoro wiemy już, że szczegółowy opis jest niezbędny dla promocji obiektu, pora dowiedzieć się jak dobrze go wykorzystać. Warto zawrzeć z w nim kluczowe informacje o naszej ofercie oraz coś, co wyróżnia ją na tle innych. Dobrym zabiegiem jest wyróżnienie ciekawej lokalizacji obiektu, łatwości dojazdu, pięknego widoku lub dodatkowych atrakcji. W tym miejscu można również poinformować o aktualnej promocji, jednak należy zadbać o to, by wyświetlały się tu wyłącznie aktualne informacje i rabaty.

Pamiętaj, że dobrze wykorzystany opis obiektu noclegowego może być kluczem do sukcesu.

Jaka cena noclegu?

W tym punkcie warto mieć na uwadze, że znaczna część potencjalnych gości naszego obiektu nie sprawdzi oferty, której cena będzie zbyt niska lub nie będzie jej wcale.

Brak ceny, podobnie jak jej zaniżenie, zamiast zachęcić, może jedynie zniechęcić.

Cena jest ważnym elementem oferty noclegowej

Zmiany kulturowe i społeczne, jakie miały miejsce w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat, sprawiły, że obecnie głównym kryterium wyboru oferty noclegowej przestała być wyłącznie niska cena. Tu kolejny raz należy podkreślić, że im pełniejsza będzie prezentacja naszego obiektu noclegowego, tym większe prawdopodobieństwo zainteresowania ze strony potencjalnych gości.

Jakie opinie o noclegu?

Kiedy już zadbamy o wszystkie powyższe elementy, warto poprosić o zdanie rodzinę lub znajomych. Ich opinia może okazać się bardzo przydatna. Wszelkie uwagi warto przeanalizować i w razie konieczności wcielić w życie.

Opinie o noclegu

Warto także prosić swoich gości, o to, by zamieszczali swoją opinię na temat pobytu w naszym obiekcie na danym portalu noclegowym. A jeśli mamy taką możliwość, warto zamieścić ją również na stronie internetowej. Opinia gości bo bez wątpienia najlepsza rekomendacja dla innych turystów poszukujących noclegów.

Jak wygląda strona internetowa obiektu noclegowego?

Podstawową formę promocji obiektu noclegowego stanowi oczywiście strona internetowa, na której potencjalni goście mogą znaleźć wszystkie potrzebne wiadomości. Warto zadbać o to, aby była ona przejrzysta, tak aby osoba poszukująca noclegu, bez problemu mogła znaleźć interesujące ją informacje.

Reklamowa strona internetowa noclegu

Poza wszystkimi wiadomościami przedstawionymi w ciekawej formie, koniecznie zadbać trzeba także o atrakcyjne zdjęcia. W tym celu dobrze jest pomyśleć o profesjonalnej sesji zdjęciowej naszego obiektu. Ważnym elementem na stronie internetowej jest również mapa lokalizacji oraz możliwość szybkiego kontaktu.

Czy media społecznościowe to dobra reklama noclegu?

Fanpage na Facebooku lub konto na Instagramie, na którym prezentować będziemy nasz obiekt noclegowy również może przyczynić się do pozyskania nowych gości. 

Reklama noclegu na mediach społecznościowych

Poprzez media społecznościowe można najszybciej poinformować ich o aktualnych promocjach, nowej ofercie czy aktualnych wydarzeniach w naszym obiekcie. To także możliwość łatwego kontaktu ze stałymi gośćmi.

Co więcej, dzięki płatnym metodom promowania postów można dotrzeć do nowego i dużego grona odbiorców, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Niezwykle ważna jest tu jednak odpowiednia strategia i kreacja, dzięki której dotrzemy do osób rzeczywiście zainteresowanych naszą ofertą. Warto zadbać o atrakcyjne i dobrej jakości zdjęcia oraz filmiki, a także treści tekstowe, które wzbudzają zainteresowanie odbiorców reklam.

Czy reklama noclegów w lokalnych mediach ma sens?

Reklama obiektu noclegowego w lokalnej prasie i na regionalnych portalach informacyjnych to dobra opcja, jeśli chcemy zainteresować naszą ofertą lokalną społeczność.

W tym celu warto nie tylko umieścić banner reklamowy lub ogłoszenie, ale pokusić się o atrakcyjny tekst sponsorowany, w którym zaprezentujemy wszystkie atuty naszego obiektu.

Szukając hotelu, pensjonatu lub pokoju na wyjazd, większość gości zaczyna od przejrzenia ofert obiektów noclegowych w Internecie. Skuteczna promocja w sieci i na portalach rezerwacyjnych – np. w serwisie trivabook.pl, to efektywny sposób na zapewnienie wysokiego obłożenia obiektu i zysku. Zanim jednak zdecydujemy się promować nasz obiekt noclegowy w Internecie, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami marketingu internetowego. Może mieć to niebagatelny wpływ na ułatwienie naszej pracy oraz efektywność reklamy.

Dodaj bezpłatnie obiekt na 30 dni do Portalu Noclegowego Trivabook.pl

Cennik reklamowy Trivabook.pl

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!