AKTUALNOŚCI Porady

Jak wybrać portal noclegowy - skuteczne porady

 ·  autor: Administrator  ·   2146

Jak dobrze wybrać portal noclegowy dla reklamy i pozyskiwania nowych klientów i turystów do korzystania z wynajmowanych noclegów. Czym się kierować przy wyborze portalu noclegowego? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas dodawania ogłoszenia reklamowego na portalu noclegowym?

Jak wybrać portal noclegowy - skuteczne porady.

Przed wykupieniem reklamy na portalu noclegowym, warto sprawdzić kilka aspektów, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Obecnie na rynku istnieje wiele portali turystycznych, ale nie zawsze ich oferta jest opłacalna. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przez wykupieniem reklamy na portalu noclegowym.

Portal Noclegowy Trivavbook.pl - logo

Porównanie całkowitych kosztów

Każdy portal noclegowy posiada swój cennik publikowania ofert klientów, ale nie zawsze podane koszty wykupienia reklamy na takim portalu są przejrzyste. Najczęściej za najniższą cenę można wykupić reklamę, która będzie wyświetlała się na dalszych miejscach listy wyszukiwań w określonym przedziale czasu. Jeżeli właściciel noclegu chce umieścić swoją ofertę w czołówce wyszukiwań, musi dokonać dodatkowej opłaty. Inną metodą rozliczenia właściciela noclegu jest prowizja, którą pobiera portal za każde zamówienie dokonane przez klienta za pośrednictwem strony. Zanim wybierzesz portal noclegowy, porównaj ofertę kilku firm, bo dzięki temu będziesz mógł wybrać najbardziej opłacalną. Sprawdź, ile wynosi opłata i co otrzymasz w zamian, aby dowiedzieć się, czy cena jest adekwatna do świadczonych usług.

Porównanie całkowitych kosztów

 

W którym miejscu na portalu wyświetla się oferta?

Umieszczenie oferty noclegu na portalu jest ważne, ale jego celem jest pozyskiwanie klientów. Jeżeli reklama będzie wyświetlana na dalszych strona portalu wśród setek innych, to raczej klienci docelowi jej nie zobaczą. Dlatego kluczowe znaczenie ma wyświetlanie reklamy noclegu na pierwszej stronie ogłoszeń. Dzięki temu zwiększa się szansa na pozyskanie klientów. Warto wiedzieć, że ludzie są leniwi i nie chce im się przeszukiwać dalszych ofert. Z tego względu najczęściej korzystają z ofert znajdujących się na pierwszych stronach. Im dalej Twoja reklama znajdzie się na danym portalu noclegowym, tym mniejsze szanse na pozyskanie klientów. Dlatego sprawdź, w którym miejscu na portalu znajdzie się reklama Twoich noclegów. Jeśli wyświetli się na dalszych stronach, to wykupowanie takiej reklamy nie ma większego sensu. Lepszy efekt uzyskasz, wykupując m.in. wpis sponsorowany w dobrze wypozycjonowanym serwisie.

Dostęp do pomocy technicznej serwisu

Pomoc techniczna jest potrzebna w portalu noclegowym, ponieważ możesz mieć wątpliwości odnośnie niektórych kwestii. W takich przypadkach kluczową rolę odgrywa obsługa, która powinna odbierać telefony lub szybko odpowiadać na wiadomości mailowe. Zanim wybierzesz konkretny serwis noclegowy, zadzwoń do pomocy technicznej i przekonaj się, czy zostaniesz profesjonalnie i miło obsłużony. W niektórych kwestiach czas oczekiwania na odpowiedź ma duże znaczenie. Dlatego dobry serwis noclegowy powinien świadczyć usługę pomocy technicznej na najwyższym poziomie.

Dokonaj analizy wykupionej reklamy

Wykupienie reklamy na portalu turystycznym powinno być inwestycją, która się zwraca w postaci klientów. Dlatego po wykupieniu usług przeprowadź analizę, np. po upływie 2 miesięcy. Sprawdź, ile osób zadzwoniło z ogłoszenia na portalu, a ile z nich rzeczywiście skorzystało w Twojej oferty. Musisz uwzględnić tzw. martwy okres poza sezonem oraz czas, w którym panuje największy ruch w branży. W celu sprawdzenia opłacalności reklamy na danym portalu policz, ile pieniędzy wydałeś na jej zakup, a ile zarobiłeś na klientach pozyskanych dzięki niej. Żeby przekonać się, czy reklama jest opłacalna, zrób porównanie klientów, których pozyskałeś z innych źródeł, z klientami pozyskanymi za pomocą portalu noclegowego. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy pieniądze na taką reklamę są rzeczywiście inwestycją, która się zwraca, czy tylko stratą.

Jeżeli zamierzasz reklamować swój obiekt w portalu noclegowym, to wykorzystaj powyższe wskazówki. Portal Trivabook stawia na jakość i proponuje rozwiązania, niedostępne w innych serwisach np. przygotowanie unikalnego opisu obiektu, abyś zaoszczędził czas i miał pewność lepszych efektów.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!