AKTUALNOŚCI Nowinki

Park of Poland Suntago – wielkie otwarcie największego parku wodnego w Europie

 ·  autor: Administrator  ·   1847

Suntago Wodny Świat, czyli największy aquapark w Europie już otwarty! Wieść o rozpoczęciu działalności Park of Poland pod Warszawą, obiegła Polskę w niesamowitym tempie, wszystkie wejściówki na dzień otwarcia i kilka dni po otwarciu zostały już wyprzedane. W przyszłości, aby skorzystać z atrakcji Park of Poland, warto będzie ubezpieczyć się i zakupić bilety wstępu z wyprzedzeniem, na stronie internetowej www.parkofpoland.com

Park of Poland Suntago – wielkie otwarcie największego parku wodnego w Europie

Park of Poland Suntago – wielkie otwarcie największego parku wodnego w Europie

Od dziś będziemy mogli poczuć się jak na wakacjach o każdej porze roku. Wystarczy, że odwiedzimy Park of Poland Suntago. Ciągła temperatura na poziomie ok. 30 stopni Celsjusza i ponad 700 palm sprowadzonych z różnych zakątków świata, sprawią, że poczujecie się jak na tropikalnej wyspie, nawet w środku zimy.

Atrakcje największego aquaparku w Europie.

Park of Poland Suntago, położony w miejscowości Wręcza w gminie Mszczonów, 40 kilometrów od Warszawy, czyli rajska wyspa w sercu Polski. Aquapark oferuje przyjezdnym wiele ciekawych i niespotykanych jeszcze w naszym kraju atrakcji. Park wodny podzielony został na trzy strefy tematyczne Jamango, Relax Suntago oraz Saunaria Suntago, dwie ostatnie strefy dostępne są dla osób powyżej 16 roku życia. Każda ze stref oferuje różny zakres atrakcji, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę rozrywki.

Pierwsza strefa, czyli jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla, oferuje nam aż 32 różnego rodzaju zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 kilometrów. W tym najdłuższą w Polsce zjeżdżalnię wodną o długości 320 metrów. To tak jakbyśmy zjeżdżali w dół z czubka wieży Eiffla. W strefie Jamango znajdziemy również dwa kryte baseny o łącznej powierzchni ponad 1600 m2 oraz zewnętrzny basen termalny z barem o powierzchni ponad 200 m2. To jeszcze nie koniec atrakcji w tej strefie. Fani rozrywek wodnych mogą zmierzyć się z dziką rzeką o długości ponad 400 metrów oraz porywistymi falami w basenie ze sztucznie generowanymi falami. Co więcej, będzie można skorzystać z technologi Surf – Air, czyli jedynego w swoim rodzaju symulatora surfingu. Pośród atrakcji pierwszej strefy, nie zabraknie również czegoś dla najmłodszych. Wasze pociechy będą mogły bawić się na wodnym placu zabaw z ciepłą wodą oraz specjalnym brodziku dla dzieci.

Portal Noclegowy Trivabook.pl poleca noclegi w Polsce.

Kolejna ze stref, czyli Relax Suntago to miejsce relaksu, goście będą mogli spokojnie odprężyć się wśród prawdziwych palm, sprowadzonych między innymi z Florydy, Kostaryki czy Malezji. W tej strefie do dyspozycji przyjezdnych umieszczono pięć basenów, w tym cztery baseny witalne, jeden z nich jest wypełniony wodą siarczkowo – siarkowodorową, a trzy następne to baseny solankowe oraz jeden zewnętrzny basen termalny o powierzchni niemal 850 m2. Woda w basenie termalnym osiąga temperaturę 32 stopni Celsjusza, a przy basenie znajdziemy dwa bary. Następną wspaniałą atrakcją tej strefy to ogród o powierzchni, aż 20000 m2. Obiekt wyposażony został w otwierany dach, dzięki czemu w letnie, słoneczne dni w strefie relax Suntago będziemy mogli korzystać z naturalnych promieni słonecznych. Ta strefa tematyczna została urozmaicona w gabinety masażu, wellness i spa oraz solaria. Jak widać, atrakcji do zabawy i relaksu nie brakuje i każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę rozrywki, a to jeszcze nie koniec atrakcji w Park of Poland Suntago.

Trzecia ze stref Park of Poland Suntago, czyli Saunaria Suntago. W tej strefie będziecie mogli zanurzyć się w świecie relaksu na 100%. Saunaria to strefa wyposażona w 12 różnych atrakcji, dzięki którym odpoczniecie oraz zadbacie o swoje ciało i dobre samopoczucie. 2500 m2 powierzchni trzeciej strefy, przeznaczona została saunom. Sauny mokre, suche czy łaźnie parowe to tylko mała część tej strefy Park of Poland Suntago. Znajdziemy tutaj sauny z różnych miejsc świat, na przykład sauna japońska, sauna fińska, sauna Malediwy, możemy również zagościć w grocie solnej, komnacie śnieżnej, akwarium saunie, saunie aromatycznej czy wiosce egipskiej gdzie znajdziemy pięć kolejnych saun. Co więcej, podczas wizyty w strefie Saunaria Suntago, będziemy mogli skorzystać z łaźni parowych oraz basenów witalnych. Po wygrzaniu ciała w jednej z kilkunastu saun możemy udać się pod prysznic Calla, który również jest atrakcją jedyną w swoim rodzaju. Prysznic Calla to orzeźwiający, tropikalny wodospad spływający z płatków przepięknego kwiatu kalii. Jest to idealna forma orzeźwienia po seansie w saunie lub zabiegu spa. Jak widać w strefie Saunaria Suntago, nawet najbardziej wymagający goście Park of Poland Suntago powinni znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na relaks i odpoczynek w jednej z kilkunastu niesamowitych saun. Zobacz również inny artykuł pt. Najciekawsze parki rozrywki w Polsce, opisujemy w nim wszystkie najfajniejsze parki rozrywki, które są czynne w Polsce.

 

Ceny w największym parku wodnym w Europie – Park of Poland Suntago.

Wydawać by się mogło, że Park of Poland Suntago, jako największy park wodny w Europie będzie bardzo drogą atrakcją. Nic bardziej mylnego. W takim razie, ile będziemy musieli zapłacić za bilety i doskonałą zabawę w wodnym świecie? Mamy trzy opcje czasowe do wyboru. Dwugodzinny, czterogodzinny lub całodniowy pobyt. Cennik Park of Poland podzielony jest na różne warianty, w zależności od tego, do jakich stref chcemy mieć dostęp podczas pobytu. Ceny wejściówek do strefy Jamango zaczynają się już od 39zł. Tyle zapłacimy za dwu godzinny bilet wstępu dla dziecka do 120cm wzrostu. Dzieci do 16 roku życia oraz seniorzy 65 plus, kobiety ciężarne oraz osoby niepełnosprawne, za wejściówki na dwie godziny do strefy Jamango zapłacą 49,00zł. Nastolatkowie (16-18) oraz osoby dorosłe (18-65) zapłacą 10,00zł więcej, czyli 59,00zł za 2 godziny rozrywki w Park of Poland. Ceny biletów do strefy Jamango na 4 godziny rosną proporcjonalnie o 20,00zł. Dzieci do 120cm wzrostu – 59,00zł, dzieci do 16 roku życia, seniorzy, kobiety ciężarne oraz osoby niepełnosprawne 69,00zł a nastolatkowie (16-18) i dorośli (18-65) – 79,00zł. Kombinacji do wyboru jest wiele. Za całodniową wejściówkę do Park of Poland, z dostępem do wszystkich trzech stref, nastolatkowie (16-18) oraz osoby dorosłe (18-65) zapłacą w dni powszechne 129,00zł a w weekendy 139,00zł. Naszym zdaniem nie jest to wygórowana cena jak na cały dzień wodnego szaleństwa z dodatkiem błogiego relaksu. Faktycznie, może i jest to nieco wyższa cena niż w innych, standardowych parkach wodnych w Polsce, jednak żaden inny aquapark nie oferuje przyjezdnym takiej powierzchni i tak rozbudowanej oferty atrakcji. Jednak, spoglądając na podobne, tego typu parki wodne w Europie, ceny wejściówek do Park of Poland Suntago są najniższe. Zdziwieni? Na przykład dla porównania, całodniowy bilet wstępu do niemieckiego parku Tropical Islands kosztuje 49,90 euro. W słowackim parku wodnym Tatralandia za taką samą wejściówkę osoba dorosła zapłaci 43 euro. Za to w Park of Poland, jak wyżej pisaliśmy najwyższa kwota 139,00zł w przeliczeniu to około 32 euro. Jak widać, Park of Poland Suntago to największy i najnowocześniejszy park wodny w Europie, za to nie najdroższy. Jest to z pewnością duży plus, który przyciągnie wielu gości z całej Europy. Więcej informacji dotyczących cen biletów do Park of Poland Suntago znajdziecie na oficjalnej stronie www.parkofpoland.com

Park of Poland Suntago – jak dojechać do największego parku wodnego w Polsce? 

Park of Poland Suntago, położony w środkowej części Polski co daje nam doskonałe połączenie komunikacyjne. Położenie pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8 sprawia, że dojazd do największego parku wodnego w Polsce staje szybki i przyjemny. Podróż z największych miast w Polsce to kwestia kilku godzin spędzonych w samochodzie. Na przykład ze stolicy dojedziemy do Park of Poland Suntago w zaledwie godzinę. Z Łodzi podróż powinna zająć nam nie więcej niż dwie godziny. Droga z Poznania to kwestia dwóch i pół godziny, za to z Wrocławia około trzech godzin. Przyjezdni z Gdańska czy Krakowa będą musieli się liczyć z podróżą trwającą około czterech godzin. Jak widać, nie jest trudno dostać się do tego jakże ciekawego miejsca.

Osoby, które będą musiały spędzić więcej godzin w samochodzie, żeby dostać się do aquaparku, podróż z pewnością zrekompensuje się w postaci świetnej zabawy i niesamowitego relaksu w Park of Poland Suntago. Samochodem, pociągiem czy nawet samolotem. Do Wodnego Świata dostaniecie się z łatwością. Z Warszawy i Żyrardowa kursują specjalne linie autobusowe, które na swój pokład zabierać będą gości Park of Poland Suntago. Ciekawostką jest fakt, że Park położony jest zaledwie o 28 kilometrów od Stanisławowa, gdzie powstaje Centralny Port Komunikacyjny – największe lotnisko w Polsce. Park of Poland Suntago pomieści około 15000 osób naraz, infrastruktura parku jest świetnie rozwinięta, przed obiektem znajduje się parking na 2500 samochodów, a z parkingu do Wodnego Świata gości zabiera specjalnie podstawiona kolejka.

Wodny Świat w centrum Polski.

Jak widać Park of Poland Suntago, czyli największy park wodny w Europie kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji, z których warto skorzystać.

Jeśli wybieracie się do Wodnego Świata samochodem, wystarczy wpisać w nawigację:

Polska, 96–300 Wręcza, ul. Nowy Świat 1

Park of Poland Suntago będzie dostępny dla gości przez 365 dni w roku.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 22:00, a w weekendy i święta 09:00 – 22:00.

Więcej szczegółowych informacji na temat Park of Poland Suntago możecie dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej www.parkofpoland.com oraz kilku profili w popularnych mediach społecznościowych.

Niewątpliwie Park of Poland Suntago to niesamowite miejsce, gdzie będziecie się świetnie bawić i relaksować. Szczególnie polecamy to miejsce rodzinom z dziećmi, jak i grupom przyjaciół.

Czeka na was wiele przygód.

Zobacz również: "Termy w Polsce, przegląd najlepszych basenów termalnych."

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!