AKTUALNOŚCI Porady

Gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi?

 ·  autor: Administrator  ·   1389

Ferie to czas zimowego relaksu. Warto wykorzystać ten okres w sposób aktywny. W zależności od preferowanego rodzaju wypoczynku, do wyboru mamy kilka możliwości. Gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi?

Gdzie wyjechać na ferie z dzieckiem?

Co wybrać na zimowy wyjazd? Polskie góry czy wypoczynek za granicą, gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi?

Noclegi w górach

1. Ferie w górach

Nic dziwnego, że wyjazd w góry to najczęściej wybierana opcja przez rodaków. Zimy zwłaszcza w środkowej i północnej części kraju są coraz bardziej łagodne. Brakuje opadów śniegu. Przez ich brak, dzieci spędzają czas głównie w domu, grając w gry lub oglądając telewizję. Góry to jedna z niewielu możliwości, aby pojeździć na nartach (snowboardzie), czy ulepić bałwana, który będzie cieszył nasze oko dłużej niż dwa dni. Dla dorosłych to z kolei szansa na przypomnienie dziecięcych czasów, kiedy to w całym kraju białego puchu było pod dostatkiem, a wspólne zabawy takie jak wojna na śnieżki były codziennością. Noclegi w górach zarezerwujesz na Trivabook.pl

Góry polskie

Piękne widoki, świetna baza noclegowa oraz dogodne warunki do uprawiania sportów zimowych. Tym wszystkim mogą pochwalić się najlepsze polskie kurorty, Zakopane, Karpacz, Wisła, Szklarska Poręba czy Krynica-Zdrój. Europejskie standardy, przyciągają także wielu zagranicznych turystów, głównie z Niemiec, Czech i Słowacji.

Każdy z tych kurortów jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Odpowiednio płaskie stoki sprzyjają bezpiecznej nauce jazdy na nartach, a profesjonalni instruktorzy są w stanie nauczyć szusowania nawet czterolatka. W wolnych od jazdy na nartach chwilach warto powędrować w góry. Ruszając tam z dzieckiem, należy wybierać stosunkowo krótkie trasy, ponieważ mróz i śnieg mogą szybko zniechęcić malca do dalszej wędrówki.

Góry za granicą

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazd w góry do Austrii, Francji, Włoch czy Niemiec był traktowany jako coś nieosiągalnego. Dziś coraz więcej polskich rodzin decyduje się na taki wyjazd. Przystępne ceny (nieco wyższe, niż w Polsce), nowoczesna infrastruktura (trasy, wyciągi), cudowne widoki (choćby Mount Blanc). To wszystko czeka na spragnionych wrażeń turystów. Jednym z popularniejszych kurortów narciarskich jest austriacki Tyrol. Kraina pięciu lodowców, posiadająca znakomite warunki do szusowania. Ponad 3700 km udostępnionych tras sprawia, że odnajdą się tam zarówno profesjonalni narciarze, jak i amatorzy zimowego szaleństwa.

2. Ciepłe kraje

Deszcz, wiatr, ponura aura, złe samopoczucie. Jesienna chandra dopada każdego z nas. To jednak dopiero początek. Przed nami kolejne miesiące zimna. Kto z nas nie marzy o tym, żeby wyrwać się, choć na tydzień do miejsca, w którym będzie ciepło i słonecznie, w którym zanurzymy się w ciepłym morzu i poczujemy zapach morskiej bryzy.

Ciekawą alternatywą dla osób uwielbiających leniwy odpoczynek będą więc “egzotyczne ferie”. Ten model wypoczynku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biura podróży prześcigają się w ofertach, proponując coraz to nowsze kierunki.

Oto kilka ciekawych propozycji na wyjazd w ferie:

Dominikana.

Druga co do wielkości wyspa morza karaibskiego. Ciągły rozwój infrastruktury hotelowej sprawia, że jest coraz częściej odwiedzana przez turystów z Europy. Słynie z przepięknych piaszczystych plaż, usianych palmami kokosowym oraz lazurowej wody. Idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

  • Długość lotu: około 11 godzin.
  • Temperatura powietrza: około 30 stopni Celsjusza.
  • Temperatura wody: 26 stopni Celsjusza.

Malediwy.

Azjatycki raj na ziemi. Malownicze domki na płytkich wodach Oceanu Indyjskiego.

  • Długość lotu: około 11 godzin.
  • Temperatura powietrza: około 30 Stopni Celsjusza.
  • Temperatura wody: 27 stopni Celsjusza.

Egipt.

Ze względu na swoją niską cenę jest najczęściej wybieranym kierunkiem. Zimą jest zdecydowanie mniej turystów, a temperatury sprzyjają zarówno zwiedzaniu, jak i odpoczynkowi. Hotele są przyjazne rodzinom z dziećmi. Zwłaszcza ogromna ilość basenów (często z aquaparkami) stanowi dla maluchów największą atrakcję.

  • Długość lotu: 4 godziny.
  • Temperatura powietrza: około 22 stopnie Celsjusza.
  • Temperatura wody: około 20 stopnie Celsjusza.
Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!