AKTUALNOŚCI Porady

Wskazówki pakowania bagażu podręcznego.

 ·  autor: Administrator  ·   1770

Chcesz ograniczyć koszty podróży samolotem do minimum? Pomoże Ci w tym rezygnacja z bagażu rejestrowanego, za który trzeba sporo zapłacić. Jego cena niejednokrotnie przewyższa nawet cenę samego biletu na samolot. Zaoszczędzisz, decydując się na zakup biletu typu priorytet, który uprawnia do zabrania ze sobą na pokład nieco większego bagażu podręcznego. 

Bagaż podręczny - Jak spakować wszystko przed podróżą?

Pakowanie bagażu podręcznego

Wielkość dopuszczalnego bagażu kabinowego różni się nieco w zależności od linii lotniczych, którymi podróżujesz. Standardowo można jednak przyjąć, że jest to niewielka torba lub walizka o wadze do 10 kilogramów. Choć to niewielki bagaż, to z pewnością da się zmieść w nim wszystko, co niezbędne, zarówno na wakacyjny wyjazd, jak i podróż służbową. Sprawdź, jak zmieścić jak najwięcej do bagażu podręcznego.

Jak składać ubrania, aby zmieściły się do walizki?

Jak spakować bagaż?

Kluczem do sukcesu w przypadku pakowania małej walizki jest sposób składania ubrań. Niestety niewielu z nas wie, co zrobić, aby zajęły one jak najmniej miejsca, a jednocześnie się nie pogniotły. Układamy więc ubrania, jak popadnie, składając je tak jak przy układaniu w szafie. W wyniku tego w walizce pozostaje sporo niezapełnionej przestrzeni, a ułożone tak ubrania łatwo się gniotą. Na dodatek większość z nas wrzuca niezabezpieczone w żaden sposób obuwie na dno walizki lub na wierzch na wszystkie rzeczy.

Być może Cię zainteresuje historia hotelarstwa

Tymczasem jeden prosty trik sprawi, że wszystko idealnie nam się zmieści, a po wyjęciu z walizki nie będziemy musieli prasować. Zamiast składać rzeczy w kostkę, powinniśmy je zwijać. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć koszulkę, spódnicę lub inną rzecz, najpierw złożyć dwa lub w razie potrzeby trzy razy- tak by powstał długi, ale wąski prostokąt. Następnie prostokąt ten zwijamy od węższego boku. Otrzymamy niewielki wałek, którego grubość zależy od obszerności zwijanej rzeczy.

W ten sposób postępujemy ze wszystkimi ubraniami, a później układamy wałki poziomo w walizce kolejno, tak by zapełnić wszystkie puste przestrzenie. Gdy skończy się miejsce, a nie zapełniliśmy jeszcze walizki na wysokość, to kładziemy na wierzch kolejną warstwę ubrań. Złożone w taki sposób rzeczy, nie zniszczą się i nie pogniotą, nie będą się też przemieszczać w bagażu podczas podróży. Z łatwością je też rozpakujemy, a jeśli będziemy chcieli znaleźć w walizce pojedynczą rzecz, to będzie to dużo prostsze.

Warto przećwiczyć sobie kilka razy takie składnie i układnie ubrań w walizce podręcznej, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. Z kolei pakując buty, pamiętajmy o wcześniejszym dokładnym ich umyciu- również od strony podeszwy oraz zabezpieczeniu. Najlepiej włożyć je pojedynczo do siatek foliowych. Umieśćmy obuwie pionowo po bokach walizki. W ten sposób zajmie najmniej miejsca i nie ulegnie zniszczeniu podczas podróży. Ponadto w razie potrzeb y możemy je szybko znaleźć i wyjąć.

Czego nie można włożyć do bagażu podręcznego?

Czego nie pakować do bagażu podręcznego?

Wybierając opcję podróży z samą walizką podręczną, musimy liczyć się z tym, że nie będziemy mogli zabrać ze sobą wszystkiego, co chcemy i to nie ze względu na małe gabaryty bagażu, a na wymogi bezpieczeństwa w lotnictwie. Zapomnijmy o pakowaniu kosmetyków w formie płynu lub pasty lub napojów o pojemności większej niż 100 ml. Niedozwolone są również wszelkie pojemniki pod ciśnieniem takie jak przykładowo lakiery do włosów oraz dezodoranty. Wszystkie kosmetyki, które zabieramy, trzeba zapakować w przeźroczysty woreczek strunowy i wyjąć z walizki na czas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Klasztor Karmelitów Bosych

Najlepszym rozwiązaniem podczas podróży z walizką podręczną jest wybór kosmetyków w formie stałej takich jak mydło czy szampon w kostce lub antyperspirant w kamieniu. Bez problemu możemy z nimi podróżować, są bardzo wydajne, wygodne w użyciu i nie ryzykujemy, że podczas podróży opakowanie pęknie, a jego zawartość wyleje się i zaplami ubrania.

Do bagażu podręcznego nie można pakować metalowych ostrych przedmiotów jak noże, nożyczki, metalowe pilniki do paznokci, obcęgi i inne tego typu przyrządy. Nie zabierzemy ze sobą również żadnego rodzaju broni i środków niebezpiecznych. Podróż z podręczną walizką to dobre rozwiązanie nie tylko ze względów ekonomicznych. Mając bowiem bagaż cały czas przy sobie, praktycznie całkowicie wykluczamy możliwość zgubienia go przez linie lotnicze.

Pakując małą walizkę, zastanówmy się co najbardziej, lubimy nosić oraz co jest nam niezbędne w podróży i spakujmy tylko te ubrania. Często mamy tendencję do zabierania ze sobą na wakacje nadmiaru rzeczy. Niektórych z nich nawet nie zdążymy na siebie włożyć. Nie warto też brać ze sobą kilku podobnych bluzek czy sukienek. Również obawy, o to, że coś się zniszczy i trzeba mieć ze sobą zapasową sztukę, są nieuzasadnione. Przyjmijmy po prostu, że nawet jeśli faktycznie zdarzy się taka sytuacja, to kupimy potrzebą nam rzecz na miejscu.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!