AKTUALNOŚCI Porady

Wakacje last minute - co to znaczy?

 ·  autor: Administrator  ·   6443

Wakacje last minute - co to znaczy?  Last minute - później znaczy lepiej? Last minute - czy na pewno korzystniejsze?

Last Minute to nic innego jak wykupienie oferty podróży na ostatnią chwilę, tuż przed podróżą. Oferty, które nie zostały sprzedane przez biura do ostatniej chwili, sprzedawane są jako last minute.

Wakacje last minute - co to znaczy?

Wakacje last minute - co to znaczy?

Wakacje last minute - najkorzystniejszy wybór

Czas wakacji to szczególny okres dla każdego z nas. Odpoczywamy, ładujemy baterię na kolejny rok pracy oraz spędzamy czas z najbliższymi, ale przede wszystkim poszukujemy najlepszych i najkorzystniejszych ofert wakacji. Duża część społeczeństwa decyduje się na wybór najpopularniejszych w ostatnich latach ofert last minute, czyli wakacji, których termin wypada na kilka dni, a czasem kilka godzin od wykupienia oferty. Takie decyzje często okazują się dla nas bardzo korzystne. Jedną z największych zalet, która najbardziej przemawia do potencjalnych klientów to cena wakacyjnych ofert last minute. Wykupienie wakacji kilka dni przed wylotem, wiąże się z bardzo atrakcyjną ceną. Oferty last minute skierowane są do osób niezależnych i zorganizowanych, dla których nie będzie problemem wyjazd w dowolnym terminie i bez konkretnego planu. Last minute to również doskonała propozycja wakacji dla osób, które w ostatnim momencie dowiedziały się o terminie swojego urlopu w pracy. Wielu z nas uwielbia podróżować, jednak wiąże się to z dużymi wydatkami. Tutaj z pomocą śpieszą oferty last minute, jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą zwiedzać świat, jednak posiadają ograniczone możliwości finansowe. Również tak zwani "pracoholicy", którzy wiecznie nie mają czasu i ciągle są w pracy, także często wybierają oferty last minute, kiedy nagle stwierdzą, że to jest czas na odpoczynek i chcą za kilka dni być na wakacjach. Kolejnym istotnym plusem ofert last minute jest gwarancja niezmiennej ceny. Oferty last minute pojawiają się w biurach podróży, hotelach czy liniach lotniczych wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. W tym czasie możemy liczyć, że zapłacimy około 20% - 30% mniej od ceny regularnej wycieczki. Najlepsi poszukiwacze ofert last minute, wiedzą jednak, że po sezonie można trafić na prawdziwe "perełki" wśród ofert. We wrześniu czy nawet październiku, możemy znaleźć oferty przecenione nawet o ponad 50% od regularnych cen. Jednakże wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Przeczytaj również artykuł: Kiedy rezerwować wakacje?

Oferty last minute - nie do końca idealne

Żeby nie było zbyt kolorowo, nie wszystko jest na świecie idealne, tak samo jest z wakacyjnymi ofertami last minute. Pomimo swojej atrakcyjnej ceny, oferty last minute są bardzo ograniczone. Oczywiście, dzięki dużej liczbie biur podróży mamy spory wybór ofert last minute, jednak wiąże się to z poświęceniem kilku, a niekiedy kilkunastu godzin na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Oczywiście, najlepsze last minute potrafią zniknąć w przeciągu kilku minut od pokazania się w ofercie biur podróży. Tutaj wyłania się kolejna wada wakacji last minute. Niestety w tym przypadku musimy być zdani na los. Nie możemy nastawiać się tutaj na wybór konkretnego, interesującego nas miejsca na świecie. W przypadku poszukiwań ofert last minute wybieramy po prostu to, co jest. Oczywiście, może uda się trafić coś specjalnego, jednak tak jak wcześniej wspominaliśmy, najlepsze oferty last minute znikają najszybciej. Jeżeli chcielibyśmy wybrać się na wakacje w większym gronie, oferty last minute będziemy musieli odłożyć na bok. Takie oferty to zazwyczaj jedno, dwa czy trzy miejsca. Poza tym w grupie może być problem z dopasowaniem terminu do każdego z członków ekipy. Dlatego last minute to dobry pomysł dla singli lub ewentualnie dla par. Rodziny z małymi dziećmi, które planują wakacje, również rzadziej decydują się na wybór oferty last minute. Wiąże się to najczęściej ze zbyt krótkim czasem na organizacje.
Jak widać oferty last minute, posiadają zarówno wady, jak i zalety. Wybór pozostawiamy dla was. Czy zdecydujecie się zapłacić mniej, wybierając ofertę last minute, udając się do miejsc, które proponują nam biura podróży czy też zdecydujecie się na inną formę rezerwacji swoich wymarzonych wakacji.

Portal Noclegowy Trivabook.pl poleca noclegi w Polsce.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!