AKTUALNOŚCI Porady

Wakacje first minute - co to znaczy?

 ·  autor: Administrator  ·   2180

Wakacje first minute - co to znaczy? First minute - wcześniej znaczy lepiej? First minute - czy na pewno korzystniejsze?

First Minute, to nic innego, jak wykupienie oferty podróży z wyprzedzeniem czasami sięgającym nawet 12 miesięcy. Biura podróży już jesienią przedstawiają wakacyjne oferty First Minute.

Wakacje first minute - co to znaczy?

First Minute

First minute - wcześniej znaczy lepiej?

Poszukując najkorzystniejszych wakacyjnych ofert, oprócz najpopularniejszych - last minute, na rynku wycieczek znajdziemy również oferty first minute. Oznacza to ofertę wakacyjnej wycieczki, którą rezerwujemy na długo przed planowanym wyjazdem. Oferty first minute zaczynają pojawiać się zaraz po skończonym okresie wakacyjnym i dotyczą kolejnego lata. Pierwszą z zalet oferty first minute jest atrakcyjna cena, w zamian za wczesną rezerwację wakacji. Wiąże się to nie tylko z uzyskaniem korzystnej ceny wypoczynku, ale również z dużym komfortem przy wyborze miejsca oraz czasu swoich wymarzonych wakacji. Dopiski "gwarancja najniższej ceny" przy ofertach first minute, zachęcają do wykupu wakacji z rocznym czy kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Oferty first minute z pewnością sprawdzą się dla osób chcących podróżować w większych grupach. Jeżeli mamy wymarzone konkretne miejsce na spędzenie wakacji, również warto rozejrzeć się za ofertami first minute. Dużo łatwiej będzie zarezerwować ofertę first minute osobom, które lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Na przykład rodziny z małymi dziećmi częściej decydują się na wykup oferty first minute. Przeczytaj również artykuł: Kiedy rezerwować wakacje?

First minute - czy na pewno korzystniejsze?

Z pewnością first minute nie jest dla wszystkich. Oczywiście, jedni powiedzą, że im wcześniej, tym lepiej, inni stwierdzą, że na ostatnią chwilę znajdą korzystniejszą ofertę. Ograniczeniem podczas rezerwacji wakacji first minute może okazać się nasza praca. Nie każdy może pozwolić sobie na zaplanowanie wakacji z tak dużym wyprzedzeniem czasowym, ponieważ nie wiadomo czy akurat w tym termie otrzymamy urlop. Ponadto, często sami z siebie nie chcemy planować wakacji aż na rok w przód, wiąże się to z osobistymi przemyśleniami i często z niezdecydowaniem. Dużo osób myśli i zadaje sobie pytanie, co i gdzie będzie robić za rok. Dlatego wiadome jest, że takie osoby na pewno nie zdecydują się na wykupienie oferty first minute. Ilość ofert first minute na rynku jest spora i jeżeli zdecydujemy się na tą formę rezerwacji wakacji, na pewno nie będzie nam łatwo wybrać. Podczas poszukiwań ofert first minute musimy być czujni i dokładnie analizować oferty. Zwrócić uwagę czy na przykład, biuro dodaje opcję darmowej rezygnacji czy gwarancji niezmiennej ceny. W tym wypadku każdy szczegół ma znaczenie.

Portal Noclegowy Trivabook.pl poleca noclegi w Polsce.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!