AKTUALNOŚCI Górskie kurorty

Szklarska Poręba, atrakcje i przewodnik po mieście

 ·  autor: Administrator  ·   1033

Latem czy zimą, każdy z nas marzy o wspaniałym urlopie i wypoczynku. Świetnym wyborem do spędzenia tego wymarzonego czasu będą polskie Karkonosze i położona w nich turystyczna miejscowość Szklarska Poręba, czyli noclegi w miasteczku, które są w stanie zaskoczyć najbardziej wymagających turystów. Standard nowoczesnych, nowo wybudowanych apartamentów to coś, czego oczekują wymagający turyści, gwarantujemy Wam, że nie będziecie musieli długo szukać tego rodzaju noclegów.

Szklarska Poręba, atrakcje i przewodnik po mieście.

Wybierając się w to wspaniałe miejsce, z pewnością nie zawiedziecie się bogatą ofertą noclegową. W całym mieście znajdziemy liczne pensjonaty, apartamenty, kwatery czy hotele. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, znana i ceniona od połowy XIX wieku. Wypoczynek, rekreacja, przygoda, czy kontakt z naturą? To wszystko czeka na Was w jednym miejscu. Miejscowość położona jest w malowniczej scenerii w dolinie rzeki Kamiennej na stokach Karkonoszy i Gór Izerskich. W Szklarskiej Porębie panuje niesamowity klimat. Jest porównywalny do walorów miejscowości alpejskich położonych nawet do 2000 m n. p. m. Specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska Gór Izerskich. Miłośnicy spokojnego wypoczynku, delektujący się ciszą, spokojem i pięknem dzikiej natury będą mile zaskoczeni.

Noclegi Szklarska Poręba

Noclegi w Szklarskiej Porębie znajdziesz na Trivabook.pl

Wodospad w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba - Krajobrazy

Ponad 80% powierzchni miejscowości stanowią tereny leśne. Wciąż zmieniające się krajobrazy, w zależności od pory dnia czy oświetlenia, w połączeniu z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów w otoczeniu granitowych skał. Te elementy przyrody bez wątpienia wpływają kojąco na naturę ludzką. Dodajmy do tego rozciągające się piesze szlaki turystyczne. Malownicze scenerie trasy w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Gór Izerskich. Prawdziwa uczta dla oczu. Mamy również możliwość jazdy konnej po rozległych ostępach leśnych, czy też poszukiwanie minerałów. To wszystko pokazuje, jak różnorodne atrakcje oferuje nam Szklarska Poręba. Oczywiście to nie koniec atrakcji, które czekają o każdej porze roku. Rodzinnie czy w gronie znajomych? Każda grupa wycieczkowiczów znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg.

Masz już nocleg w Szklarskiej Porębie? Zabierz ze sobą rower!

Osoby nastawione na aktywne spędzanie czasu w letnie dni z pewnością nie pożałują wyprawy w to miejsce. Co prawda śnieg utrzymuje się tam do późnej wiosny, jednak po tym okresie otrzymujemy wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Bardzo popularny ostatnio sposób na spędzanie czasu wolnego, środek lokomocji czy też sposób na życie. Mowa oczywiście o rowerze. Coraz częściej turyści przybywający do Szklarskiej Poręby oprócz walizki ciuchów zabierają ze sobą swojego "górala". Jeśli nie możecie jednak zabrać ze sobą w podróż swoich rowerów, nie martwcie się o to. W mieście znajdziecie liczne wypożyczalnie. Fani dwóch kółek mogą liczyć na niespotykane emocje oraz dotarcie we wspaniałe miejsca. Znajdziemy tam sieć tras rowerowych, podzielone na różne poziomy trudności. Spotkamy się z bardziej wymagającymi trasami o ostrych podjazdach, ale też z mocno podnoszącymi adrenalinę zjazdami. Łatwiejsze trasy są wręcz stworzone do spokojnych wycieczek dla całej rodziny. To wszystko oczywiście w otoczeniu przepięknej dziewiczej przyrody. Amatorzy jazdy szosowej nie będą pokrzywdzeni. Dziesiątki kilometrów trasy biegnących w jedną stronę na Przedgórze Karkonoskie, w drugą na Przedgórze Izerskie. Niektóre trasy stanowią część projektu ścieżek rowerowych Euroregionu Nysa.

Zimą i latem wypoczynek w Szklarskiej Porębie jest wyjątkowy!

Zimowa pora w Szklarskiej Porębie jest równie wspaniała, jak i lato. Szukając noclegu zimą, znajdziecie wiele ofert domów, w których niesamowitą atmosferę tworzą kominki niezbędne o tej porze roku. Głównym atutem Szklarskiej Poręby, jako największego ośrodka sportów zimowych w Polskich Sudetach jest niewątpliwie długo zalegająca pokrywa śnieżna. Średnio 110 dni w roku leży tutaj śnieg, co sprawia, że stanowi prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Centrum narciarstwa zjazdowego jest masyw Szrenicy. Zlokalizowanych jest tam 5 tras zjazdowych o łącznej długości 12 kilometrów o zróżnicowanych poziomach trudności, wszystkie są w stu procentach dośnieżane. Prócz tras zjazdowych znajdują się tu również trasy biegowe o łącznej długości prawie 100 kilometrów. Są one w stanie zaspokoić oczekiwania wyczynowców, jak i amatorów spacerów na biegówkach. Najwyżej położone trasy usytuowane są na wysokości prawie 1000 m n. p. m. Po sezonie zimowym służą one wspominanym wcześniej amatorom dwóch kółek. Kończąc wyczerpujący dzień w górskich klimatach, na pewno będziecie głodni. Koniecznie odwiedźcie, świetnie ocenianą przez turystów "Karczma Karkonoska" gdzie spróbujecie lokalnych przysmaków, czy też spróbujcie specjałów restauracji "Niebo w gębie". Oczywiście na miejscu znajdziecie również wiele innych punktów gastronomicznych, które zachęcają do odwiedzenia pięknymi zapachami.

Dla tych, którzy będą mieli ochotę na relaks przy drinku, bez wątpienia znajdzie się odpowiednie miejsce. Jednak musicie pamiętać nazwę ulicy, na której jest wasza kwatera, ponieważ, wiadomo, że na urlopie możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa nie tylko na stoku. Jeśli będziecie mieli zapas czasu na wczasach, możecie wybrać się w podróż na południe do naszych sąsiadów. Nieco ponad dwie godziny podróży samochodem wystarczy, aby dojechać do wspaniałej Pragi.

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby

Oprócz opisanych wyżej możliwości wypoczynku, jakie daje nam Szklarska Poręba, nie zapominajmy, że w okolicy jest jeszcze wiele do zwiedzenia. Punktem, który z pewnością znajdzie się na Waszym planie dnia, na pewno będzie Karkonoski Park Narodowy. Utworzony na początku 1959 roku, położony na terenie sześciu gmin, między innymi gminy Szklarska Poręba. Obecna powierzchnia parku wynosi 5580 hektarów. Warto przekonać się na własne oczy jak wspaniała jest natura w tym rezerwacie przyrody. Jeżeli chcecie przeżyć ekologiczną przygodę, koniecznie odwiedźcie Ogród Ducha Gór. Znajduje się on przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Jest to wspaniała okazja do zapoznania się z unikatową przyrodą Karkonoszy. Miejsce to łączy w sobie aspekty przyrodnicze, krajobrazowe oraz historyczne na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Na obszarze ok. 4,5 hektara zaprojektowano ponad kilometr ścieżek przyrodniczych górskich przedstawiających niesamowitą górską faunę i florę. Nie możecie również przegapić "Złotego Widoku". Jest to próg skalny nad doliną Kamiennej o wysokości ok. 20 metrów. Jest to wspaniały punkt widokowy na Karkonosze Szrenicę i Śnieżkę. Musicie zobaczyć ten niesamowity widok! W pobliżu znajdziecie również "Grób Karkonosza" miejsce owiane licznymi legendami. Sprawdźcie sami i przeżyjcie mega przygodę. Dojście od szlaku niebieskiego w okolicach ulicy Matejki. Poza wszystkimi opisanymi miejscami Szklarska Poręba kryje dla Was jeszcze więcej ciekawostek do odkrycia. Zdołacie odnaleźć je wszystkie?

Noclegi w Szklarskiej Porębie to pomysł na letni i zimowy wypoczynek.

Rezerwuj nocleg w Szklarskiej Porębie na Trivabook.pl i w drogę!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!