AKTUALNOŚCI Nowinki

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój

 ·  autor: Administrator  ·   1137

Dziś zabieramy Was do Krynicy-Zdrój na spacer w chmurach, by podziwiać panoramę z wieży widokowej. Piękna pogoda, świeże powietrze i te cudowne widoki roztaczające się z górnego tarasu wieży, która ma wysokość prawie 50 metrów. Tego, co widzieliśmy z samego szczytu nie da się przekazać słowami, to trzeba zobaczyć samemu. Serdecznie zapraszamy na spacer w chmurach.

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój

W ostatnim czasie Europa oszalała na punkcie unikalnych, drewnianych konstrukcji, które jak grzyby po deszczu powstają głównie w górskich miejscowościach. Turyści za ich sprawą, mogą dosłownie spacerować w chmurach. Takiej atrakcji doczekaliśmy się i my – w Polsce, w Krynicy-Zdroju powstała pierwsza w naszym kraju ścieżka widokowa w chmurach umożliwiająca nam spacer w koronach drzew. Jesteście gotowi na podniebne spacery?

NOCLEGI W GÓRACH

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój

Spacer w koronach drzew

Ta nietypowa, wykonana z drewna konstrukcja zlokalizowana jest na samym wierzchołku jednej ze stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju – stacji Słotwiny Arena. Do wieży widokowej, osiągającej wysokość prawie 50 metrów, w otoczeniu majestatycznych lasów Beskidu Sądeckiego, dotrzeć można pnącą się stopniowo do góry drewnianą ścieżką. Ów podniebny, stworzony z robinii akacjowej chodnik podtrzymuje 18 wsporczych wież w towarzystwie 87 słupów. Spacerując po nim, można więc czuć się bardzo bezpiecznie i chłonąć wszystkimi zmysłami piękno otaczającej nas przyrody. Co więcej, jego całkowita długość wynosi 1030 metrów, co czyni go najdłuższą ścieżką w Polsce, nawet dwukrotnie dłuższą od sopockiego Mola.

Stacja Słotwiny Arena znajduje się na wysokości 896 metrów n.p.m., co wpływa na zwiększenie atrakcyjności spaceru w chmurach. Panoramiczne widoki na piękne górskie krajobrazy oraz bliskość magicznego nieba sprawiają, że wieża widokowa pozostaje w pamięci odwiedzających na długi czas. Co więcej, na trasie na nią prowadzącą postawiono 15 tablic i instalacji edukacyjnych, dzięki którym turyści poznać mogą wiele ciekawostek na temat otaczającej to miejsce przyrody, jak i poznać ciekawą historię i kulturę Beskidu Sądeckiego.

Jak dotrzeć można na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju?
Na szczyt turystów zabiera kolejka krzesełkowa, która pomieścić może do 6 osób, i którą dodatkowo wyposażono w osłony przeciwwiatrowe, dzięki temu niestraszne jej żadne warunki atmosferyczne. Miłośnicy wysiłku fizycznego, mogą z kolei wybrać się na górę spacerem po utwardzonej ścieżce, podziwiając przy tym z bliska otaczającą ich naturę. Ponadto, obiekt ten jest w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu bez problemu mogą oni korzystać z uroków podniebnej atrakcji, co więcej, po chodniku w chmurach spacerować mogą również rodziny z małymi dziećmi w wózkach.

spacer w chmurach - wieża widokowa

Niezwykle interesującym i napawającym dumą faktem jest także to, że twórcami projektu wieży widokowej oraz jego wykonawcami są wyłącznie polscy architekci, budowniczy oraz cieśle.

Jeśli spodoba się Wam spacer po Krynickiej podniebnej ścieżce i mielibyście ochotę na więcej, podobne przechadzki można odbyć u naszych południowych sąsiadów – na Słowacji i w Czechach. Na Słowacji znajduje się, uchodząca za najbardziej efektowną w tej części Europy drewniana ścieżka wśród szczytów - Chodník Korunami Stromov Bachledka, zlokalizowana na grzbiecie Magury Spiskiej. Z kolei w Czechach taki spacer możliwy jest w Resorcie Dolni Morava, na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 metrów n.p.m.
 

Kilka pytań i odpowiedzi na temat ścieżki w chmurach w Krynicy-Zdrój:

Gdzie znajduje się wieża widokowa w Krynicy-Zdrój?

Wieża zlokalizowana jest na wierzchołku stacji Słotwiny Arena - ul. Słotwińska 51A, 33-380 Krynica-Zdrój.

Jaka jest cena biletu za spacer w chmurach?

Cena biletu za spacer w chmurach zaczyna się od około 32,00zł za bilet ulgowy.

Który obiekt noclegowy jest blisko stacji Słotwiny Arena?

Noclegi w Krynicy-Zdrój blisko Słotwiny Arena znajdziesz na Trivabook.pl

Jaka jest wysokość wieży widokowej w Krynicy-Zdrój?

Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój ma wysokość 49,5m.

 

 

Adres wieży widokowej w Krynicy-Zdrój:Słotwińska 51A,
33-380 Krynica-Zdrój


Mapa wieży widokowej Krynica-Zdrój

 

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!