AKTUALNOŚCI Porady

Rodzaje ofert all inclusive.

 ·  autor: Administrator  ·   4994

All inclusive i jego rodzaje. Poszukując najlepszej oferty wakacyjnej wycieczki, mamy duży wybór wśród biur podróży. Zachęcają nas one różnymi promocjami, hitami cenowymi, ofertami last minute czy first minute. Kiedy już wybierzemy którąś z ofert, stajemy przed wyborem opcji wyżywienia. Szczególnie popularnym wariantem jest opcja All Inclusive, czyli tłumacząc z języka angielskiego "wszystko w cenie". Jednak nie do końca tak jest, co pokazują nam różne rodzaje All Inclusive do wyboru. Co możemy otrzymać, wybierając daną opcję All Inclusive, przedstawiamy w dalszej części.

Rodzaje ofert all inclusive.

Rodzaje ofert all inclusive.

Wyżywienie w opcji All Inclusive jest jednym z najczęściej wybieranych wariantów wśród turystów. Bardzo wiele osób decyduje się na wybór All Inclusive z jednego, bardzo prostego powodu. Chodzi o wygodę. Początkowo cena wycieczki jest widocznie wyższa niż ta z wybranym wariantem wyżywienia HB, czyli śniadania i obiadokolacje. Jednak po krótkiej analizie, stwierdzimy, że All Inclusive bardziej nam się opłaci, ponieważ sporo można zaoszczędzić na miejscu. Najprostszym przykładem mogą być, chociażby dodatkowe napoje do posiłków lub pomiędzy nimi, za które w wariancie HB będziemy musieli dopłacić.

Czego możemy się spodziewać w opcji All Inclusive?

Przeważnie podstawowa oferta All Inclusive, w skrócie "All" w cenie wycieczki oprócz przelotu, wliczone będą również noclegi oraz inne usługi świadczone przez hotel. Dodatkowe usługi w ramach All Inclusive nie są jasno określone, jest to wewnętrzna sprawa hotelu, do którego się udajemy. Standardowo w wariancie All Inclusive otrzymamy trzy posiłki dziennie, śniadanie, obiad i kolację (przeważnie w formie szwedzkiego stołu), dostępne dla nas będą przez cały dzień przekąski w tak zwanych snack-barach, napoje i regionalne alkohole oraz różnego rodzaju atrakcje sportowe, czy animacje dla najmłodszych. Musimy wiedzieć, że All Inclusive obowiązuje w ustalonych godzinach. Zwykle obowiązywanie rozpoczyna się wraz ze śniadaniem, a kończy o późnych godzinach wieczornych, zazwyczaj o 23 lub 24. Jeżeli podczas zamawiania napojów alkoholowych lub drinków macie wątpliwości czy otrzymacie je w cenie, warto zapytać o to obsługi hotelowej. Możecie dzięki temu uniknąć niezbyt przyjemnego zaskoczenia, kiedy otrzymacie niemały rachunek do opłacenia.

Ultra All Inclusive - co się za tym kryje?

Opcja Ultra All Inclusive, w skrócie "UAI" jest to nieco rozszerzona wersja podstawowego Al, Ta opcja daje nam  możliwość z korzystania z obsługi kelnerskiej w hotelowej restauracji czy obsługę hotelową, tzw. room service. Innym udogodnieniem Ultra All Inclusive będzie dostęp do markowych alkoholi, które nie zostały uwzględnione w podstawowej opcji All Inclusive. Bardzo często zdarza się w hotelach, że w standardowej ofercie All Inclusive drinki przygotowywane są na odpowiednikach markowych alkoholi, potocznie nazywanych alkoholami gorszego sortu lub z niższej półki. Jak widać różnice pomiędzy opcją Al, a UAI są niewielkie, jednak dla niektórych właśnie te małe różnice mają duże znaczenie.

Opcja Total All Inclusive - co to za oferta?

Wariant Total All Inclusive to z pewnością opcja dla bardzo wymagających turystów. W tej opcjo możemy liczyć naprawdę na wszystko. Oprócz ciągłego dostępu do baru z regionalnymi alkoholami, dostępu do restauracji z obsługą kelnerską oraz room service, możemy również bez ograniczeń korzystać z całej infrastruktury hotelowej, czyli basenów, spa, siłowni itp. Dodatkowo w cenę wliczone będzie korzystanie z różnego rodzaju sprzętów zarówno do sportów letnich, jak i zimowych. Mało tego, w opcji Total All Inclusive możemy liczyć na pomoc trenerów, którzy wezmą nas pod swoje skrzydła i pokażą jak stawiać pierwsze kroki w nowych dyscyplinach sportowych. Co więcej, w tym samym czasie nasze dzieci bawić się mogą w specjalnych mini klubach, dzięki czemu nie musimy ciągle za nimi biegać i możemy oddać się przyjemnościom. Ponadto w tym wariancie możemy nieodpłatnie uczestniczyć w różnego rodzaju dodatkowych atrakcjach zorganizowanych przez hotel. Mogą to być imprezy integracyjne, wieczorki folklorystyczne organizowane na terenie hotelu, ale również rejsy statkiem lub inne ciekawe wycieczki. Wszystkich tych udogodnień w cenie naszej wycieczki możemy się spodziewać, wykupując opcję Total All Inclusive.

Co otrzymamy w opcji Soft All Inclusive?

Dla wyrównania wszystkich urozmaiconych ofert All Inclusive, Ultra All Inclusive i Total All Inclusive, istnieje również wariant nieco uboższy od standardowego All Inclusive. Jest to wariant Soft All Inclusive. W tej opcji możemy otrzymać limitowaną ilość napojów w ciągu dnia, na przykład 5 napojów dziennie lub bezpłatne napoje do wszystkich posiłków. Wersja Soft All Inclusive ograniczona również będzie o napoje alkoholowe, w tym wypadku za każdego drinka będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Jak się w tym wszystkim połapać?

Zastanawiacie się, w jaki sposób obsługa hotelowa rozróżnia, jaki wariant został wykupiony przez gości hotelowych. Zazwyczaj hotele proszą gości o noszenie kolorowych, plastikowych opasek na nadgarstkach, dzięki którym personel będzie w stanie rozróżnić, którą z opcji wykupiła dana osoba.

Jak widać, pod pojęciem All Inclusive kryją się różne usługi i udogodnienia, dlatego musimy pamiętać, żeby zawsze, przed wyjazdem dokładnie sprawdzić w ofercie, jak i w umowie, na co możemy liczyć i jakie udogodnienia zawiera wybrana przez nas opcja.

Portal Noclegowy Trivabook.pl poleca noclegi w Polsce.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!