AKTUALNOŚCI Warto zobaczyć

Mało znane atrakcje turystyczne w Polsce

 ·  autor: Administrator  ·   6819

Polska pełna jest niesamowitych miejsc, które, mimo że mało znane warte są odwiedzenia. Mimo tego, że niektórzy twierdzą, że nasz kraj nie może już niczym zaskoczyć, on wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Przedstawiamy Wam kilka miejsc, o których wielu do tej pory nigdy nie słyszało - Mało znane atrakcje turystyczne w Polsce!

Mało znane atrakcje turystyczne w Polsce

Poniższa lista przedstawia tylko niektóre z niezwykłych miejsc, jednak z pewnością takich niespodzianek można w Polsce znaleźć o wiele, wiele więcej. Zamiast więc wyruszać w dalekie podróże po świecie, może warto zobaczyć to, co kryje się w naszej okolicy? W każdym regionie tyle miejsce czeka, aż je odkryjemy!

Prowansja na Warmii

Lawenda najlepiej czuje się w klimacie śródziemnomorskim. Jednak przyjeżdżając na Warmię, można stwierdzić, że w Polsce też jej całkiem dobrze! W Nowym Kawkowie niedaleko Olsztyna znajdują się lawendowe pola, pośród których stoi Lawendowe Muzeum Żywe, które przybliża odwiedzającym m.in. tajniki uprawy i przetwarzania tej rośliny. Dla wszystkich, którzy raz na jakiś czas chcą uciec z miejskiego zgiełku, Lawendowe Pole będzie istnym rajem na Ziemi!

Nowy Krawków pola lawendowe - atrakcje mało znane w Polsce
fot. Pola lawendowe

Biecz – perła i atrakcja Podkarpacia

Piękne starówki zwiedzać możemy w Zamościu, Sandomierzu, Krakowie, Toruniu czy Wrocławiu. Jednak czy ktoś z Was słyszał o starym mieście w Bieczu? Biecz to niewielkie, zaledwie pięciotysięczne miasteczko na Podkarpaciu, które skrywa prawdziwą perełkę. Historia starówki Biecza sięga średniowiecza. Barbakan i mury obronne miejscowości pamiętają czasy panowania Władysława Jagiełły. Wrażenie robią także późnośredniowieczne kamienice i kościoły, nad którymi góruje Kolegiata Bożego Ciała, będąca jednym z najważniejszych przykładów architektury gotyckiej w Polsce.

Panorama Biecz - mało znane atrakcje w Polsce
fot. Panorama Biecz

Pałac w Mosznej

Malowniczy pałac w Mosznej bez problemu mógłby konkurować z bawarskim zamkiem Neuschwanstein na logo Disneya. Budowla ta powstawała w latach 1896-1913 i łączy w sobie kilka stylów architektonicznych. Niegdyś mieszkała tu rodzina niemieckich magnatów przemysłowych, a dziś mieści się w nim hotel i restauracja. Co ciekawe, pałac ma dokładnie 99 wież i 365 pomieszczeń. O ile liczbę pomieszczeń jeszcze można zrozumieć, liczbę wież już niekoniecznie. Skąd się wzięła? Jedna z legend głosi, że właściciel majątku bał się, że gdy wybuduje 100 wież, będzie musiał utrzymywać w pałacu garnizon wojskowy. Inna z kolei twierdzi, że rodzina Tiele-Wincklerów miała 99 majątków i dlatego architekt stworzył taką, a nie inną liczbę wieżyczek.

Pałac w Mosznej - mało znane atrakcje w Polsce
fot. Pałac w Mosznej




Mapa Google - Zamek w Mosznej


Wyspiarska Wioska Wikingów

Historia ziem polskich sięga jednak o wiele dalej niż średniowiecze. Aby poznać te czasy, warto wybrać się na wsypę Wolin, na której znajduje się Centrum Słowian i Wikingów oparte na rekonstrukcji zabudowań wczesnośredniowiecznego Wolina. Osada ma charakter skansenu, a pierwszego sierpnia każdego roku organizowany jest tu Festiwal Wikingów, na których przybywa 1500 rekonstruktorów z całego świata. Można tu wziąć udział w warsztatach z rzemiosła i sztuki wojennej dawnych plemion, i poczuć się jak prawdziwy Wiking!

Mało znane miejsca w Polsce - Wolin - wioska wikingów na Wolińskiej Kępie
fot. Wioska Wikingów

 

Podziemne miasto Osówka

Podziemne kompleksy w okolicach Wałbrzycha wybudowane zostały w latach 1943-45, na trudno ówcześnie dostępnych terenach Gór Sowich. Zarówno projekt, jak i jego wykonanie powstało na zlecenie przywódcy nazistowskiej III Rzeszy Adolfa Hitlera w ramach owianego tajemnicą projektu o kryptonimie Riese (Olbrzym). I choć do dziś przeznaczenie tego obiektu nie jest do końca znane, jego ogrom wskazuje, że miało być to miejsce ważne.

Obecnie podziemne miasto jest udostępnione do zwiedzania, a do dyspozycji turystów chcących zgłębiać historię II wojny światowej przygotowano cztery trasy: historyczną, ekstremalną, edukacyjną oraz „ekspedycję Riese”. Ogromne labirynty korytarzy o łącznej długości około 1700 metrów, bunkry i hale, zdają się wciąż skrywać sekrety nazistowskich tajnych operacji.

Podziemne miasto Osówka - atrakcje mało znane w Polsce
fot. Podziemne miasto Osówka

Które z powyższych miejsc zamierzacie odwiedzić jako pierwsze? Po podjęciu decyzji warto zarezerwować noclegi gdzieś w pobliżu. Zajrzyjcie na Trivabook.pl, gdzie znajdziecie oferty zakwaterowania o każdym standardzie i na każdą kieszeń.

Kilka pytań i odpowiedzi na temat mało znanych atrakcji w Polsce:

Które atrakcje w na Warmii warto zobaczyć?

Blisko Olsztyna znajdują się lawendowe pola oraz Lawendowe Muzeum Żywe, które trzeba odwiedzić

Które miasto na Podkarpaciu jest ciekawe i mało znane?

Polecamy zobaczyć miasto Biecz, historia jego starówki sięga średniowiecza. Barbakan i mury obronne sięgają do czasów Władysława Jagiełły.

Który pałac w Polsce jest najpiękniejszy?

Malowniczy pałac w Mosznej bez problemu mógłby konkurować z bawarskim zamkiem Neuschwanstein na logo Disneya.

W jakich górach leży "Miasto Osówka" i kiedy je wybudowano?

Miasto Osówka leży w Górach Sowich w okolicach Wałbrzycha, wybudowane zostało w latach 1943-45.

 

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!