AKTUALNOŚCI Nowinki

Podróże i noclegi a COVID-19

 ·  autor: Administrator  ·   928

Śmiertelna epidemia koronawirusa, która wywołała czerwony alarm na całym świecie, spowodowała podjęcie szeroko zakrojonych działań w obiektach noclegowych. Jakie są więc te środki, aby chronić Cię przed COVID-19?

Podróże i noclegi a COVID-19

Strach przed zarażeniem się wirusem ogarnął obecnie wielu ludzi, ponieważ cały świat szaleje z powodu kupowania środków do dezynfekcji rąk i produktów przeciwbakteryjnych.

Mycie rąk a COVID-19

Fot. COVID-19 - dokładne mycie rąk.

Chociaż jest wiele osób, które bardzo poważnie traktują ostrzeżenie rządu dotyczące dystansu społecznego, sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku osób, które przebywają w obiektach noclegowych z powodu pracy lub z innych powodów. Sektor turystyczny podjął pewne środki, aby w mniejszym stopniu odczuć skutki nowego rodzaju kryzysu związanego z koronawirusem COVID-19, który Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemią.

Środki ostrożności w kuchni hotelowej - COVID-19

Fot. Środki ostrożności  w związku z epidemią virusa w kuchni hotelowej - COVID-19

Noclegi, które zawsze powinny być pionierami innowacji w turystyce, są tym, co wszyscy chcą teraz usłyszeć; Muszą przekazywać pozytywne wiadomości, środki ostrożności, które podejmują i doświadczenia wakacyjne, które oferują swoim gościom, a także dzielić się swoimi zasadami dotyczącymi czyszczenia / higieny i środkami ostrożności, jakie podejmują w zakresie bezpieczeństwa gości.

Jako takie, obiekty noclegowe koncentrują się na 4 tematach: bezpiecznym dystansie społecznym, dezynfekcji wewnątrz i na zewnątrz, dezynfekcji ozonem i ULV, izolowanych pokojach i posiłkach.

Główne środki podejmowane przez placówki dla tych, którzy chcą bezpiecznie przebywać w izolowanych pomieszczeniach ze środkami koronawirusowymi są następujące:

 1. Jedzenie i picie wspomagające układ odpornościowy
 2. Inspekcja magazynów i bezpieczeństwa żywności
 3. Pokoje pozostawione niezajęte przez co najmniej 24 godziny
 4. Pokoje pozostawione niezajęte przez co najmniej 48 godzin
 5. Pokoje pozostawione puste przez co najmniej 72 godziny
 6. Przepisy dotyczące bezpiecznego dystansu społecznego w obszarach wspólnych
 7. Dezynfekcja za pomocą ozonu i maszyn ULV
 8. Okresowa dezynfekcja otwartych przestrzeni
 9. Okresowa dezynfekcja pomieszczeń
 10. Produkty tekstylne prane są w temperaturze 90 stopni
 11. Oprócz tego warunki higieniczne określone przez Ministerstwo Zdrowia należą do innych obowiązków, które muszą spełnić hotele.
 12. Zadbać o zwiększenie odległości między pracownikami do co najmniej 1,5 m
 13. Ograniczyć liczbę pracowników korzystajacych jednocześnie z przestrzeni wspólnych
 14. Zapewnić pracownikom w razie potrzeby środki ochrony osobistej
 15. Przygotować pomieszczenie do czasowej izolacji osoby z objawami COVID-19
 16. Przestrzegać zasad wietrzenia, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń
 17. Ministerstwo ogłosiło: Nowe środki koronawirusa dla hoteli: Hotele są dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

Jeśli uważasz, że podjęte środki są niekompletne, możesz wprowadzić elementy, które uznasz za stosowne, na podstawie metod stosowanych w trakcie kryzysu wirusowego, na życzeniach i sugestiach hotelu, w którym się zatrzymujesz. Lista rzeczy do zrobienia w hotelach z powodu koronawirusa jest długa ...

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie, znajduje się w wiadomościach na stronach: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe

Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej. Hotele są dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej. Nowe zasady obowiązują od 7 listopada do 29 listopada 2020 r.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!