AKTUALNOŚCI Nowinki

Jak poprawić higienę w obiekcie noclegowym podczas Covid 19

 ·  autor: Administrator  ·   932

W momencie wybuchu COVID-19 bardzo ważna jest higiena w miejscu pracy i innych miejscach, w których gromadzi się duża liczba ludzi. Pandemia pokazała nam, jak ulepszyć praktyki higieniczne, nawet w miejscach, w których higiena jest na wysokim poziomie.

Jak poprawić higienę w obiekcie noclegowym podczas Covid 19

higiena w pracy podczas epidemii COVID 19

 • Mycie rąk powinno być rzadkim zjawiskiem w Twojej przestrzeni biurowej.
 • Jeśli jesteś skaleczony, obolały lub zraniony w jakikolwiek sposób, zakryj ranę, aby uchronić się przed zachorowaniem, ponieważ wirus uszkadza każde ciało, które dostanie się do organizmu - nawet w oczy.
 • Jako pracodawca musisz ograniczać szkody i sytuacje awaryjne, a także zapobiegać problemom i problemom w podejmowaniu decyzji.

Wielu pracowników rozpoczęło pracę w swoich domach i miejscach pracy. Dla firm, które nadal działają w biurze, sprzątanie staje się coraz ważniejszym zadaniem, aby chronić swoich pracowników i klientów. Jeśli szukasz sposobów na poprawę higieny w swoim miejscu pracy, stworzyliśmy listę, która Ci w tym pomoże. Przeczytaj, jakie istnieją najlepsze sposoby na poprawę higieny w miejscu pracy, hotelu czy noclegu.

Dopóki utrzymujesz swoich pracowników w czystości i przestrzeń biurową w czystości, możliwe jest, że robią coś, co może wpłynąć na czystość biura, dlatego warto na to zwrócić uwagę.

Kształcenie i szkolenie pracowników

Pierwszym krokiem do poprawy higieny w miejscu pracy jest odpowiednia edukacja pracowników. Większość ludzi nie ma podstawowych protokołów higienicznych, ale tylko medyczne , ważna jest poprawa higieny. Edukacja pracowników zaowocuje lepszą higieną dla siebie i dla Twojej przestrzeni biurowej, która ma najmniejsze szanse na zarażenie się infekcjami i wirusami, a regularne urządzenia higieniczne zapewniają każdemu pracownikowi jak najczystszą część. Powinien brać udział w ciągłym utrzymaniu czystości. Dopóki utrzymujesz swoich pracowników w czystości i przestrzeń biurową w czystości, możliwe jest, że robią coś, co może wpłynąć na czystość biura, dlatego warto na nich zwrócić uwagę. Twoi pracownicy powinni mieć również możliwość wyrażania obaw i przekazywania opinii, a także pomysłów na dalszą poprawę higieny w miejscu pracy.

O higienie osobistej i miejscu pracy

Czynność tak prosta, jak mycie rąk, może wydawać się logiczna i łatwa, ale wielu z nas nie myje rąk właściwie, a nawet regularnie. Aby zwiększyć higienę w miejscu pracy, należy osiągnąć wyższy standard higieny.

Prawidłowy sposób mycia rąk:

 1. Spłucz mydłem ciepłą wodą i uformuj pianę pod dłońmi; Potrzyj dłonie, nadgarstki, palce i paznokcie w 20-30 sekund
 2. Dobrze spłucz przez 10 sekund;
 3. Osusz ręce ręcznikiem papierowym i zakręć kran.
 4. Wyrzuć papier do specjalnego pojemnika.
 5. Mycie rąk powinno być na porządku dziennym w biurze.
 6. Należy to zrobić zwłaszcza w przypadku przybycia do biura, skorzystania z toalety, po kichaniu, kaszlu itp.,
 7. Po dotknięciu dowolnej części ciała - takiej jak włosy;
 8. Przed i po jedzeniu, piciu i żuciu gumy, po dotknięciu sprzętu itp.

Instrukcja mycia rąk - COVID 19

Zminimalizuj ryzyko infekcji

Istnieje kilka kroków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i jednocześnie poprawić sytuację na świecie. Istnieje wiele sposobów, aby być odpowiedzialnym i zapobiegać innym chorobom w miejscu pracy. Podczas kichania, kaszlu i wydmuchiwania nosa zawsze używaj nowej chusteczki papierowej, którą możesz później wyrzucić. Jeśli zostaniesz skaleczony, zadrapany lub zraniony w jakikolwiek sposób, zakryj swoje obrażenia, aby nie zachorować, ponieważ wirusy mogą dostać się do organizmu przez każde uszkodzone ciało - nawet przez oko. Regularnie czyść ubrania i buty, aby wirus rozprzestrzenił się po dywanie. Soczewki kontaktowe są idealnym miejscem do rozprzestrzeniania się i gromadzenia wirusów i zarazków, ponieważ soczewki są przez większość czasu wilgotne lub przechowywane w ciemnym miejscu. Staraj się jak najczęściej unikać noszenia soczewek, a okulary nie powinny sprawiać żadnego problemu. Jeśli masz długie włosy, należy je zaczesać w kok lub niski kok. Jeśli masz nosić odzież ochronną, dokładnie zeskanuj ją przed założeniem.

Przestrzegaj higieny osobistej w miejscu pracy

Jest wiele błędów, które możemy popełnić podczas radzenia sobie z sytuacją podczas pandemii, na szczęście poniżej znajduje się mała lista możliwych błędów.

 1. Jeśli nosisz odzież ochronną, która nie jest jednorazowa, wypierz ją oddzielnie od innych ubrań, aby zapobiec zakażeniu wirusami.
 2. Jeśli jest zanieczyszczony, nie używaj go ani nie myj samodzielnie.
 3. Nigdy nie dziel się naczyniami, talerzami ani filiżankami z innymi osobami.
 4. Podczas kichania lub kaszlu nie wolno pozostawiać odkrytego nosa ani ust.
 5. Po umyciu lub wysuszeniu rąk nigdy nie używaj tego samego ręcznika / papierowego ręcznika na twarzy lub innych częściach ciała.

Awarie i rozwiązywanie problemów

Jako pracodawca musisz zajmować się natychmiastowymi i kłopotliwymi kwestiami w swoich decyzjach, a także minimalizować szkody i sytuacje awaryjne. Jeśli uważasz, że Twój pracownik nie przestrzega właściwych instrukcji dotyczących czyszczenia i powoduje zagrożenie dla innych pracowników, musisz jak najszybciej rozwiązać ten problem. Jeśli nie zajmiesz się agresywnymi zachowaniami, życie i zdrowie Twoich pozostałych pracowników może być zagrożone. Zachęcaj swoich pracowników do edukowania swoich kolegów i zgłaszania częstych błędów. Okresowo przeglądaj kroki dotyczące dokładniejszego sprzątania miejsca pracy, aby sprawdzić, czy dają one świetne rezultaty i czy nie obciążają innych pracowników. Zwróć szczególna uwagę na noclegi, miejsca noclegowe, pokoje i apartamenty by ich czystość była na wyjątkowym poziomie dezynfekcji.

Planowe sprzątanie

Planowane cotygodniowe sprzątanie znacznie usprawni sprzątanie miejsca pracy i pomoże zmniejszyć liczbę potencjalnych wirusów. Sprzątanie pomieszczeń biurowych nie powinno już być rzadkim zjawiskiem w Twojej przestrzeni biurowej, ale jest to szczególnie ważne teraz. Pokoje turystów, noclegi powinny być dokładnie sprzątane, dzięki czemu będą czyste i bezpieczne. Przypomnij swoim pracownikom, że po zakończeniu dnia pracy ich biurko i miejsce pracy należy utrzymywać w czystości, aby zachować najwyższy poziom higieny.

Czystość rąk

Aby poprawić higienę w bardzo prosty i skuteczny sposób zachęcaj do ogólnego korzystania z mycia dłoni . W ciągu dnia jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma powierzchniami i produktami, co z kolei sprawia, że ​​ręce stają się bardzo niebezpieczne, pełne bakterii. Jeśli ręce nie są regularnie czyszczone, mogą być na nich różne bakterie i wirusy. Oznacza to, że proces oczyszczania rąk najprawdopodobniej pomoże pracownikom uniknąć zakażeń. Zawsze należy używać środka dezynfekującego do rąk, po wizycie w toalecie, wejściu do budynku i biura lepiej jest użyć przycisków do windy, poręczy itp. Najczęściej używane powierzchnie nie powinny być dotykane bez rękawiczek. Ale jeśli jest to nieuniknione, należy natychmiast użyć środka do czyszczenia rąk. Aby zapewnić łatwy dostęp, dozownik powinien być w każdym pokoju i budynku biurowym.

Ciągi komunikacyjne i kuchenne

Często zajmowane są wspólne obszary miejsca pracy, w tym kuchnie, łazienki, pokoje robocze. Może to być kraina wirusów i słabej higieny. Jedzenie i napoje są łatwe do zanieczyszczenia w kuchni lub w salonie, zwłaszcza jeśli są pozostawione do użytku wielu osób. Aby jeszcze bardziej poprawić higienę miejsca pracy, gorące potrawy i potrawy zimne, przekąski nie powinny być noszone na otwartej przestrzeni lub w tym podobnym miejscu. W lodówce należy przechowywać tylko mocne i odpowiednio zamknięte pojemniki na żywność. Firmy sprzątające zapewniają właściwe systemy kanalizacyjne, a także porządkują łóżka podczas ich planowego sprzątania.

Przedmioty jednorazowe

Przedmioty, które mogą łatwo rozprzestrzeniać wirusy w miejscu pracy i są powszechnie używane w takich obszarach, jak kuchnie i łazienki. Narzędzia kuchenne nie powinny być czyszczone na tyle, aby można je było używać w miejscu pracy, zwłaszcza w okresach szczytu grypy i wirusów. Wymień każdy ręcznik na ręczniki papierowe, najlepiej z dozownika naściennego. Dotyczy to również mydeł i innych środków czystości. Nawet jeśli masz zmywarkę w miejscu pracy, nie można zagwarantować, że maszyny umyją i wyeliminują wszystkie bakterie. Może się zdarzyć, że Twoi współpracownicy używają Twoich przyborów kuchennych i misek, a Ty nie wiesz, czy zostały one odpowiednio umyte. Zmień na jednorazowe szkła, talerze i ręczniki. Pamiętaj, aby kupować produkty biodegradowalne i przyjazne dla środowiska.

Zapobieganie chorobom

Zwiększenie czystości w miejscu pracy to pierwszy krok w zapobieganiu chorobom. Następnym krokiem jest zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa tak bardzo, jak to tylko możliwe. W drugim etapie upał i otwarte okna są głównymi powodami, dla których wirusy mogą łatwo rozprzestrzeniać się w miejscu pracy. Latem częstym sposobem rozprzestrzeniania się wirusa jest klimatyzacja. Otwieranie okien i odpowiednia wentylacja są niezbędne do rozprzestrzeniania wirusa jako całości. 

Zostań w domu

Jeśli Ty lub Twoi pracownicy podejrzewacie, że zostali zainfekowani wirusem, muszą pozostać w domu przez co najmniej 48 godzin, aby opanować objawy i zapobiec ich eskalacji. Podobnie jak w przypadku przeziębienia, choroby można z czasem łatwo zmniejszyć poprzez odpoczynek i relaks. Pracownicy muszą skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i leczenia. Szybka praca zgodnie z instrukcjami społeczności może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Pracownik nie powinien pracować przez co najmniej 48 godzin po ustąpieniu objawów, aby sprawdzić, czy objawy całkowicie ustąpiły. Zaleca się, aby w miarę możliwości pracownicy pracowali z domu do czasu zakończenia separacji.

Jeśli Ty lub Twój pracownik podejrzewacie, że zostali zakażeni wirusem lub błędem, muszą pozostać w domu przez co najmniej 48 godzin, aby opanować objawy i zapobiec ich eskalacji.

Wolny dzień

Wolne dni są niezbędne do leczenia chorych pracowników. Pracownicy bardzo często pracują, gdy są chorzy, jeśli nie mają wystarczającej liczby dni chorobowych lub uważają, że przebywanie w pracy jest ważne. Przyjście do pracy, gdy choroba wymaga jedynie opóźnionego i szybkiego powrotu do zdrowia po leczeniu, a także umiejętności radzenia sobie z chorobą nie jest dobrym rozwiązaniem. Zatwierdzenie kilku dni chorobowych pomoże wcześnie zadbać o zdrowie Twoich pracowników i uniemożliwi zarażenia innych pracowników.

Praca w domu

Wiele firm przeniosło swoją działalność z pracy do domu. Pozwala im to łatwo zapobiegać wirusom i zarazkom, ponieważ w miejscu pracy nie ma dużej koncentracji pracowników. Praca w domu to świetna okazja dla rodzin do spędzania czasu ze sobą, ponieważ wiele dzieci i nastolatków przeszło na naukę domową lub zajęcia online. Przyzwyczajenie się do pracy w domu może zająć trochę czasu, ale może przynieść ogromną korzyść firmom i pracownikom. Jeśli to możliwe, spróbuj współpracować z zespołem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i chorób. Podczas pracy w domu i kwarantanny należy unikać widzenia i zbliżania się do innych osób, a także do współpracowników.

Wyposażenie miejsca pracy

W czasie pracy potrzebnych jest wiele przedmiotów i materiałów, aby szkoła i domy były jak najbardziej bezpieczne w miejscu pracy. Hole zewnętrzne przy wejściu do budynku najlepiej nadają się do czyszczenia butów, w łazienkach jest również papier toaletowy, ręczniki papierowe do mycia rąk. Regularnie sprawdzaj toaletę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, jeśli to możliwe, ustaw toaletę jako prywatną lub ogranicz liczbę osób w toalecie. W kuchni i salonie również używaj papierowego ręcznika kuchennego. Powinno być dużo środków do czyszczenia rąk i mydła do mycia. Jeśli robisz mięso lub żywność, zawsze miej kilka desek na różne rodzaje żywności, aby uniknąć zakażenia krzyżowego.

Ponieważ większość życia spędzamy w pracy w biurze, zdrowe środowisko ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia pracowników. Pracownicy oprócz regularnego sprzątania muszą dbać o swoje otoczenie, aby nadążyć za ogólną higieną przestrzeni. Jeśli istnieje możliwość wybuchu epidemii wirusa w Twoim biurze, rozważ przeniesienie pracowników z pracy do domu. Jeśli jeden lub więcej pracowników jest chorych, mają oni prawo do dni zwolnienia chorobowych. Powinni jak najszybciej określić rodzaj choroby i potrzebne leczenie. Jeśli dana osoba czuje się lepiej, praca w domu może być dla niej opcją, dopóki nie wyzdrowieje wystarczająco.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!