NOCLEGI Jeziorsko

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi Jeziorsko i okolice

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Noclegi Jeziorsko
Jeziorsko - gdzie nocować i co zobaczyć?

Jeziorsko to niewielka wioska nad sztucznym zalewem o tej samej nazwie. Miejsce wprost idealne dla amatorów letniego wypoczynku nad wodą i poznawania zabytków regionu. Nic więc dziwnego, że co roku nad zbiornikiem pojawia się wielu turystów z Łodzi, Poznania czy Kalisza.

Gdzie nocować w Jeziorsku?

Ze względu na dość dużą odległość od wielkich miast raczej nie znajdziemy tu luksusowych hoteli. Popularnością wśród turystów cieszą się za to kwatery prywatne wynajmowane przez mieszkańców. Noclegi tego rodzaju to gwarancja odpowiedniej jakości za niższą cenę. Często możemy zarezerwować cały obiekt lub zdecydować się na konkretne pokoje. Tym, którzy chcieliby jeszcze bardziej, zejść z cen z pewnością spodobają się domki letniskowe. Takie noclegi będą odpowiednie dla rodzin, które bardziej niż luksusy cenią sobie kontakt z dziką przyrodą. Jest to również świetna oferta dla młodych turystów.

Co robić nad zalewem Jeziorsko?

Jeziorsko to dobra baza wypadowa do poznania historii i kultury regionu. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy rozejrzeć się nieco po okolicy, to lepiej skorzystać z własnego środka transportu (sieć PKS-ów bywa zawodna).- Sporty wodne - Poza plażowaniem będziemy mogli skorzystać z szerokiej oferty dla miłośników sportów wodnych. Od niedawna uruchomiono wyciąg do uprawiania wakeboardingu (tzw. WakePark Jeziorsko). Nieco bardziej tradycyjni turyści mogą zdecydować się na rejs łódką, kajakiem czy rowerem wodnym. - Wędkarstwo - Zalew i okoliczne rzeki (a zwłaszcza starorzecza) to miejsca cenione przez amatorów wędkarstwa. Żeruje tu płoć, karp, okoń, amur, tołpyga czy szczupak. Nieco rzadziej pojawia się sum lub sandacz. Jeziorskiem opiekuje się okręg PZW Sieradz (obowiązuje regulamin koła).- Obserwacje ptaków - Strefa przybrzeżna stanowi granicę rezerwatu przyrody Jeziorsko. Będziemy tu mogli zobaczyć bociana czarnego, gęgawę, kilka gatunków mew, kaczek, perkoza i czaplę białą. Pamiętajmy jednak o podstawowych zasadach i regulaminie rezerwatu. - Termy

Uniejów - Nieco ponad 20 kilometrów na północ od Jeziorska działają słynne termy w Uniejowie. Będziemy mogli popływać w wodach ze źródeł geotermalnych, skorzystać z saun lub ze specjalnych zabiegów leczniczych. Interesujące jest również samo miasto Uniejów, gdzie zobaczymy dawny zamek biskupi i zabytkową kolegiatę. - Zwiedzanie - W samym Jeziorsku możemy zwiedzić XIX-wieczny kościół parafialny (postawiony na miejscu starszej świątyni). Wszyscy ci, którzy chcą dobrze, poznać region powinni zobaczyć miasto Warta gdzie przetrwał średniowieczny kościół parafialny pw św. Michała oraz pobernardyński, barokowy zespół klasztorny. Jeśli jesteśmy nad zalewem w czasie obchodów “Bożego Ciała” to koniecznie wybierzmy się do wsi Spicimierz. Tamtejsza procesja co roku przechodzi po dywanie z prawdziwych kwiatów! Planując wycieczkę, warto wcześniej uwzględnić położenie domków czy kwatery, jaką wynajmujemy (tak, aby odległość do pokonania nie okazała się zbyt duża).

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!