NOCLEGI Giżycko

Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze noclegi w Giżycku

FILTRUJ PO

NOCLEGI W POBLIŻU Giżycko

Dwa kameralne domki na Mazurach

15,33 km od Giżycko
sprawdzony obiekt 25%
dłużej niż rok
11-513 Wyszowate     zobacz na mapie
od 380 zł/noc

Giżycko jest stolicą żeglarstwa w Polsce.

Dodaj ofertę noclegową w Giżycku

Byliście kiedyś na Mazurach? Wierzymy, że tak!

Jednak, jeśli ktoś z was drodzy podróżnicy nie miał jeszcze przyjemności odwiedzić jednego z najpiękniejszych regionów naszego kraju, musi nadrobić zaległości, do czego zachęcimy poniższym artykułem. Mazury kojarzą się prawie wszystkim mieszkańcom naszego kraju z jeziorami. Otóż tak, Mazury, to głównie przepiękne, ogromne jeziora, które połączone ze sobą specjalnymi kanałami stwarzają doskonałe i niepowtarzalne warunki do uprawiania na przykład żeglarstwa. Mazury to również charakterystyczne bory, bagna i torfowiska. Przedstawiamy Giżycko, czyli stolicę żeglarstwa w Polsce. Miasto w województwie warmińsko-mazurskim, oczywiście położone na Mazurach, w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Położenie geograficzne

Miasto leży na północny wschód od Olsztyna. Giżycko otaczają cztery jeziora połączone ze sobą kanałami: Kisajno, Niegocin, Tajty oraz Wojsak. Część miasta leży na tzw. Wyspie Giżyckiej otoczonej ze wszystkich stron jeziorami lub kanałami. Okolice Giżycka mają największą w kraju liczbę jezior, ich udział w ogólnej powierzchni wynosi prawie 12%. W najbliższej okolicy Giżycka znajdują się jeziora takie jak: Wilkasy, Boczne, Niałk, Grajewko, Rudzkie i osiem innych, łącznie znajdziemy w okolicy aż trzynaście jezior. Miasto posiada bardzo bogatą historię. Giżycko nad jeziorem Niegocin otrzymało prawa miejskie 26 maja 1612 roku. Początkowo nad miastem panował Zakon Krzyżacki, oni używali nazwy miasta „Lotzen”. W 1657 roku miał miejsce największy pożar w dziejach miasta, następnie w 1710 roku epidemia dżumy zabrała prawie całą ludność. Dużą rolę w historii miasta odegrała twierdza Boyen w Giżycku, wielokrotnie bezskutecznie oblegana przez Rosjan.

Nazwa miasta Giżycko

Nazwa „Giżycko” została wprowadzona dopiero w 1946 roku na cześć Gustawa Gizewiusza (Giżyckiego), który był pastorem ewangelickim działającym na Mazurach. Do połowy XIX wieku Giżycko było bardzo biednym miastem, w którym panował głód. Później było już tylko lepiej, miasto stało się modnym kurortem, letniskiem, które do dziś odwiedza wielu turystów. Ogromny wkład w rozwój turystyki w mieście, miał fakt połączenia ze sobą kanałami jezior mazurskich, co daje możliwość długich żeglarskich wypraw, którym towarzyszą wspaniałe przygody i niesamowite widoki.

Twierdza Boyen w Giżycku

 

Tanie noclegi w Giżycku

Wybierając Giżycko jako miejsce na spędzenie swojego urlopu, nie będziecie musieli długo poszukiwać noclegów. W mieście cały czas powstają nowe obiekty. W mieście każdy znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg, od pokojów gościnnych, po nowoczesne hotele. Głównie polecane jest dla rodzin z dziećmi, ponieważ w centrum i na obrzeżach miasta czeka na was i wasze pociechy wiele wspaniałych atrakcji. Jednak nie zapominajmy o młodzieży i studentach, którzy również chętnie wybierają Giżycko jako miejsce na przeżycie niesamowitej przygody. Tutaj polecamy tanie noclegi w Giżycku, świetnie przystosowane dla potrzeb raczej mało wymagających studentów.

Miejsca, których nie możecie przegapić w Giżycku.

Giżycko dzięki swojej bogatej historii posiada w swoich obszarach wiele ciekawych, zabytkowych miejsc, które warto zwiedzić podczas odwiedzin miasta. Jednym z najbardziej znanym zabytkiem w Giżycku jest wspominana wyżej - Twierdza Boyen. Jest to obiekt fortyfikacyjny z połowy XIX wieku, położony na terenie tzw. „Wyspy Giżyckiej", a więc obszaru ograniczonego jeziorami Kisajno i Niegocin, oraz kanałami: Niegocińskim i Łuczańskim. Twierdza od początku XX wieku stanowiła element „Mazurskiej Pozycji Jeziornej", a od 1935 roku - Giżyckiego Rejonu Umocnionego. Odegrała znaczącą rolę w powstrzymaniu ofensywy rosyjskiej w 1914 r. W latach 1941-1944 na terenie twierdzy funkcjonował szpital wojskowy oraz komórka oddziału wywiadu wojskowego Fremde Heere Ost. Kolejnym z zabytków miasta, na skalę Europy to Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim jest to jeden z dwóch tego typu mostów w Europie, został zbudowany w połowie XIX wieku. Most jest sprawny, polecamy odwiedzić i zobaczyć tę konstrukcję.

Innym ciekawym, zabytkowym obiektem, który warto zobaczyć, jest Wieża Ciśnień w Giżycku. Wybudowana została w 1900 roku w całości z nieotynkowanej, czerwonej cegły Pomimo prostoty funkcjonowania, był to na ówczesne czasy namacalny dowód rozwoju i postępu miasta. Po 96 latach funkcjonowania, Wieża Ciśnień odnalazła swoje nowe oblicze. Pod koniec 1996 roku, została nabyta przez osobę prywatną. Została poddana wielkiej renowacji i przebudowie wewnętrznej. Po czym stała się niepowtarzalną atrakcją turystyczną. We wnętrzu powstało nowe zaplecze turystyczno – kulturalne, na miejscu znajdziemy taras widokowy z lunetami oraz mazurskie mini muzeum.

Noclegi nad jeziorem w Giżycku.

Baza noclegowa Giżycka jest imponująca. Znajdziecie tu wiele możliwości wypoczynku. Pensjonaty, prywatne kwatery czy hotele. Na obrzeżach miasta będziecie mogli skorzystać z ofert niesamowitych ośrodków agroturystycznych, gdzie gospodarze prócz samego noclegu oferują również inne ciekawe atrakcje, takie jak na przykład rejsy po pobliskich jeziorach, jazda konno, czy organizowane wieczorne ogniska z różnymi zabawami. W Giżycku z pewnością jest w czym wybierać. W mieście znajdziecie kilka ciekawych ofert hoteli, które zachęcają przyjezdnych pełną ofertą zabiegów odnowy biologicznej, masaży czy spa.

Aktywny wypoczynek w Giżycku. Jeziora – wiatr – żagle.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich - Atrakcje Mazury

Jak już wyżej wspominaliśmy, Giżycko nazywane jest też Polską stolicą żeglarstwa. Głównym ośrodkiem, a jednocześnie centralnym portem północnej części Wielkich Jezior Mazurskich jest właśnie Giżycko. Położenie miasta na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno może stanowić idealny punkt startowy waszego rejsu. Możecie go zapoczątkować w jednym z licznych portów zlokalizowanych nad Niegocinem, Tajtami lub wokół zatoki Tracz i południowego brzegu Kisajna. Potencjał Giżycka i pobliskich Wilkas, Pięknej Góry i Bystrego to ponad 1200 miejsc cumowniczych w 20 portach i przystaniach. Sezon letni to także szeroka oferta szkoleń dla fanów deski z żaglem. Okoliczne zatoki, a także jeziora położone poza systemem wielkich jezior, jak choćby Jezioro Gołdopiwo w rejonie Kruklanek, to idealne wręcz akweny oferujące optymalne warunki do szkolenia i rekreacji. Mazury to nie tylko ;Kraina Tysiąca Jezior, charakterystyczne dla tego regionu są też bory mieszane, bagna oraz torfowiska. Zachowanie tym obszarom naturalnego charakteru przyczyniło się do występowania w nich dużej ilości różnorodnych ptaków i roślin. Stwierdzono występowanie ponad 250 gatunków ptaków. Równie bogaty i urozmaicony jest świat zwierząt. Sprzyjają temu warunki siedliskowe, rozległe lasy, a także obfitość wód i bagien. Rozległe lasy sprzyjają oczywiście wycieczką pieszym i rowerowym, mogą się one okazać nie tylko opcją na poprawę kondycji, ale również możliwością odkrycia nowych, niesamowitych miejsc, do których nie dotrzemy wygodnie samochodem. W Giżycku znajdziecie kilka wyznaczonych szlaków spacerowych. Będziecie mogli przejść się szlakiem „Po Giżycku„ przebiegającego przez najciekawsze miejsca w mieście. Inny szlak prowadzi przez lasek miejski, inny wzdłuż brzegu Niegocina. Możliwości jest wiele. A jaki będzie wasz wybór?

Atrakcje kulturalne w Giżycku.

W Giżycku organizowane są coroczne wydarzenia kulturalne. Odwiedzając miasto już w maju, możecie trafić na Dni Giżycka, jest to świetna impreza organizowana dla mieszkańców oraz oczywiście turystów, których w maju jeszcze nie ma tak wielu, jak w okresie wakacyjnym. Przez całe lato w mieście organizowane są Giżyckie Koncerty Organowe, w lipcu możecie trafić na fantastyczny Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej, Szanty w Giżycku, ta impreza posiada swój jedyny i niepowtarzalny klimat, polecamy każdemu, aby w miarę możliwości chociaż raz wziął udział w tym wydarzeniu.

Każdego roku, pod koniec lipca w amfiteatrze Twierdzy Boyen odbywa się najstarszy festiwal muzyki hip – hop Mazury Hip – Hop Festiwal, w tym roku festiwal ten osiągnął „pełnoletniość” gdyż było to już jego 18 edycja.

Giżycko to świetne miejsce nie tylko na wakacje.

Giżycko to bez wątpienia znakomite miejsce na spędzenie rodzinnego urlopu lub niezapomnianych wakacji w gronie przyjaciół. Każdy przyjezdny znajdzie tu odpowiedni dla potrzeb nocleg oraz atrakcje, które zadowolą najbardziej wymagających turystów, przy okazji, jeżeli uda się trafić w termin można posłuchać naprawdę dobrej muzyki na żywo. Miasto ma do zaoferowania bardzo wiele. Część tego, co na was czeka w Giżycku przeczytaliście w naszym artykule, jednak aby odkryć wszystkie wspaniałości tego miejsca musicie koniecznie się tam wybrać i sami ocenić. Możliwe, że nawet my do końca nie wiemy o wszystkim co niesamowitego może nas spotkać w Giżycku.

Zapraszamy na Mazury!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!