NOCLEGI Beskid Mały

Odpoczynek na łonie natury, niewymagające górskie wędrówki, majestatyczne lasy i wąwozy poprzecinane wstęgami górskich potoków, a także urokliwe wsie i miasteczka. Wszystko to znajdziecie w niewielkim, lecz zaskakująco pięknym Beskidzie Małym.

FILTRUJ PO

sprawdzony obiekt 50%
  • e-mail i telefon
  • dłużej niż rok
32-640 Zator, ul. Myto 2     zobacz na mapie
Noclegi Zator Dębowy Zakątek Zapraszam do skorzystania z naszej oferty. Dysponujemy apartamentami 4,5,6 osobowymi z możliwościami dostawek. Mieszkania są nowe i w pełni wyposażone. Każdy z apartamentów oferuje kuchnie wyposażoną w płytę gazową, piekarnik/mikrofale, lodówkę z zamrażarką, czajnik elektrycznym oraz...   zobacz ofertę
od 300 zł/noc

sprawdzony obiekt 50%
  • e-mail i telefon
  • dłużej niż rok
32-640 Zator, gen. Józefa Hallera 13     zobacz na mapie
Villa Królewiec  - Zator  Dzięki znakomitemu usytuowaniu naszego obiektu, który położony jest w strefie Natura 2000, nasi Goście mają możliwość pobytu i wypoczynku w niepowtarzalnym klimacie, otoczeniu pięknego drzewostanu oraz pięknych jezior rozciągających się w pobliżu naszej Villi Królewiec. Zabierz ze sobą swoją rodzinę...   zobacz ofertę
od 190 zł/noc

Pomysł na weekend: Beskid Mały

Beskid Mały - noclegi Trivabook

Beskid Mały położony w Polsce południowej, na pograniczu Karpat to niezwykle interesujący region rozciągający się pomiędzy dwoma rzekami -  Sołą na zachodzie oraz Skawą na wschodzie. Jego zwiedzanie warto zacząć od wyjątkowego miejsca - Góry Żar. Dlaczego jest ona wyjątkowa? Ponieważ w polskich górach nie ma sobie równych pod względem nagromadzenia różnorodnych atrakcji. Poza pięknymi, panoramicznymi widokami, znaleźć można tu, wybudowaną we wnętrzu góry elektrownię szczytowo-pompową. To także idealne miejsce dla osób lubiących poczuć dreszczyk adrenaliny – po specjalnie wytyczonych górskich ścieżkach można poszaleć na rowerach, spróbować jazdy konnej, istnieje tu także możliwość podziwiania Beskidu Małego z perspektywy paralotni. U stóp Góry Żar skorzystać można z uroków plażowania i sportów wodnych dzięki malowniczym jeziorom – Żywickiemu i Międzybrodzkiemu, z kolei zimą wzniesienie zamienia się w centrum narciarstwa.

 

Beskid Mały

Nie zapominajmy jednak o klasycznych górskich wędrówkach – najwyższą górą Beskidu Małego jest Czupel o wysokości 933 metrów n.p.m., z której podziwiać można rozległą panoramę regionu. Inne popularne szczyty to między innymi Magurka Wilkowicka (909 m n.p.m.), Leskowiec (890 m n.p.m.), Potrójna (885 m n.p.m.), Hrobacza Łąka (800 m n.p.m.) oraz Gibasówka (810 m n.p.m.). Na szczycie każdej z powyższych gór czeka na turystów przytulne schronisko, oferujące tradycyjną małopolską kuchnię. Warto wybrać się również na przełęcz Kocierz, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkać można dzikie owce kaukaskie.
Niewątpliwie najpopularniejszym miasteczkiem Beskidu Małego są Wadowice - rodzinne miasto Karola Wojtyły. Poza miejscami związanymi z postacią Jana Pawła II, takimi jak: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego, warto odwiedzić tutaj także jedną z kawiarni, aby spróbować tradycyjnej już wadowickiej kremówki. Na nie mniejszą uwagę zasługuje pięknie odrestaurowany ryneczek w centrum miasta, z zabytkowymi klasycystycznymi kamienicami z XIX wieku.

 

Noclegi w Beskidzie Małym

Często odwiedzana przez turystów jest również Sucha Beskidzka, w której znajduje się renesansowy Zamek Komorowskich z XVI nazywany „Małym Wawelem”. Na suski kompleks poza samym budynkiem zamku składają się: oranżeria, zabudowania gospodarskie oraz, zlokalizowany poza murem obronnym przekształcony browar. Całość otoczona jest zabytkowym parkiem. Zamek jest dziś siedzibą Muzeum Miejskiego, Galerii Sztuki, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Informacji Turystycznej. Z kolei na obiad warto zajrzeć do stojącej w samym centrum tutejszego rynku słynnej karczmy „Rzym”, nawiązującej do legendy o Panie Twardowskim. Pochodzący z XVIII wieku budynek jest doskonałym przykładem drewnianej architektury ludowej, którą wyróżnia konstrukcja zrębowa z charakterystyczną kalenicą i arkadowymi podcieniami od frontu. Karczma ta znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski.

 

Pomysł na weekend: Beskid Mały - noclegi

Dużą atrakcją w Beskidzie Małym jest także nieczynny już Kamieniołom Kozy. Powstał on w latach 1910 - 1912 za sprawą ówczesnego właściciela ziemskiego majątku Kozy Mariana Czecza. W okresie międzywojennym wydobywano tu prawie 200 ton kruszywa, a materiał do stacji kolejowej transportowano kolejką linową, o długości ponad 2 km.

 

Panorama Beskid Mały - noclegi Trivabook.pl

Obecnie, zalany wodą kamieniołom zachwyca niepowtarzalną florą i fauną oraz niezwykle barwną strukturą geologiczną. To miejsce idealne na spacery i inne rekreacyjne aktywności, w otoczeniu przepięknych widoków na okolicę.

 

Przystań Beskid Mały

Gotowi na wycieczkę w Beskid Mały?

Czas zatem zarezerwować nocleg! Jeśli chcecie znaleźć zakwaterowanie spełniające Wasze wymagania, zajrzyjcie na Trivabook.pl.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!