NOCLEGI Ślesin

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi Ślesin i okolice

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Noclegi Ślesin

O Ślesinie

Ślesin to miasto położone w centralno-wschodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Miejscowość znajduje się w okolicy 32-kilometrowego kanału wodnego łączącego rzekę Wartę i jeziora Gopło. To głównie za jego sprawą, a także bliskiej odległości do jezior Ślesińskiego i Mikorzyńskiego, przyciąga turystów w okresie letnim na wypoczynek nad wodą. Przez miejscowość poprowadzona jest droga krajowa numer 25, a także droga wojewódzka numer 263. Niestety brakuje jakiegokolwiek połączenia kolejowego, przez co turyści zmuszeni są na dojazd za pomocą samochodów prywatnych czy linii autobusowych. Co ważne w kontekście wypoczynku, miasto jest dobrze przygotowane na przyjęcie przybyszów i posiada odpowiednie zaplecze turystyczne - licznie pokoje, domki czy kwatery dostępne są niemalże przez cały rok, a w szczególności podczas ciepłych miesięcy w roku. Szczególnie iż atrakcji w Ślesinie nie brakuje.

Historyczny rys

Ślesin to jedna ze starszych miast w Polsce - miejscowość otrzymała już prawa miejskie w 1358 roku, a pierwsze wzmianki datowane są już 1231 roku za sprawą dokumentu księcia Konrada I Mazowieckiego. Miejscowość zostało oddane biskupom poznańskim przez Mazowieckiego w ramach rozliczenia za długi. Herb jednego z biskupów jest nadal godłem miasta. Miasto bardzo powoli rozrastało się, głównie za sprawą hodowli gęsi, z których pozyskiwało się pierze - co ciekawe kilka firm i spółek zajmujących się wyrobami z pierza ma swoją siedzibę właśnie w tym mieście. Warto także wspomnieć o wzniesionym w 1812 roku Łuku Triumfalnym, na cześć warszawskiego księcia Fryderyka Augusta. Budowla ta znana jest bardziej jako Brama Napoleona i traktowana jest jako jeden z najważniejszych zabytków w mieście.

Atrakcje turystyczne w Ślesinie

Ślesin jest miejscowością, która zaprasza do siebie głównie w ciepłych miesiącach roku - głównie ze względu na wspomniane już wcześniej okoliczne akweny wodne, przy których można odpoczywać, opalać lub zwyczajnie popływać. Warto wspomnieć, iż jezioro Ślesińskie jest nie tylko czyste, ale także i ciepłe - to za sprawą elektrowni w Pątnowie, która podgrzewa wodę. Dodatkowo w okolicy jeziora znajduje się park miejski, a także park linowy dostępny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Miejscowość ta wydaje się więc idealna dla rodzin, które w atrakcyjnej cenie może wynająć pokój lub domek i odpocząć w bardzo przyjaznym dla zdrowia klimacie. Warto także wspomnieć o Termach Ślesińskich, w których w nadchodzącej przyszłości planuje wykorzystać się wodę ze źródeł geotermalnych.

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!