NOCLEGI Niedzica

Wybraliśmy dla Ciebie tanie noclegi Niedzica i okolice

FILTRUJ PO

Nie znaleziono żadnych obiektów w wybranej lokalizacji.

Niedzica - gdzie nocować?

Niedzica to niewielka wieś w województwie małopolskim licząca mniej niż dwa tysiące mieszkańców. To, co wyróżnia ten niewielki punkt na mapie to jej unikatowe położenie. Mała wieś leży u podnóży szczytów Pienin Spiskich – najniższej partii Pienin, a także niecałe trzy kilometry do Zamku Niedzica nad Zalewem Czorsztyńskim. Położenie to stanowi o dużej ilości turystów wybierających tę lokalizację jako miejsce do spędzenia urlopu przez cały rok. W lecie bowiem popularne są rejsy statkiem pomiędzy zamkami w Czorsztynie i Niedzicy oraz piesze szlaki górskie, a w zimę pobliskie stoki oblegają amatorzy białego szaleństwa. Warto więc przybliżyć sobie obraz kilku miejsc popularnych w tym właśnie regionie.

Najważniejsze miejsca do zobaczenia w Niedzicy i jej okolicach

Zamek Dunajec

Dokładnie położony jest we wsi Niedzica-Zamek, która jest przyległa do Niedzicy. Zamek to warownia wzniesiona w średniowieczu tuż nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Przez lata budowla ta miała wielu rezydentów i właścicieli, a na terenie Polski na dobre znalazła się po I Wojnie Światowej. Zamek był również planem wielu filmów i seriali jak na przykład „Zemsta” czy „Janosik”. Aktualnie Zamek Dunajec jest w dobrej kondycji i co roku przyciąga tysiące turystów.

Jezioro Czorsztyńskie

Jest to zbiornik zaporowy, stworzony w celu obniżenia ryzyka powodziowego w dolinie Dunajca. Oprócz tej funkcji fantastycznie wpasowuje się w krajobraz i rozwija lokalną turystykę. Będąc w Niedzicy, warto zobaczyć samą zaporę, elektrownię wodną na niej, ale również skorzystać z rejsów statkami lub żaglówkami po jeziorze, które otwierają nową perspektywę na okolicę.

Polana Sosny

W samej Niedzicy natomiast znajduje się na około 475 m n.p.m. Polana Sosny. Wokół niej znajduje się sporo infrastruktury turystycznej jak na przykład: pole namiotowe, restauracja, pensjonaty, przystań wodną z wypożyczalnią (polana znajduje się tuż nad zbiornikiem czorsztyńskim), a w zimę wypożyczalnie sprzętu oraz bufety dla amatorów sportów zimowych, którzy mają pod ręką wyciąg narciarski.

Skoro mamy tak wiele ciekawych miejsc nadających się do spędzenia urlopu warto zastanowić się, gdzie można przenocować.

Gdzie warto nocować?

Maksymalne „noty” zbiera Domek pod Howyżem, Pokoje u Anetki oraz Domki w Pieninach Zalew Czorsztyński. Warto zainteresować się ich ofertą, ponieważ niewiele pensjonatów oferujących noclegi ma tak wysokie oceny. Kwatery warte zainteresowania pod kątem ocen to również Dom Wczasowy Kinga & Domki i Pokoje Gościnne w Niedzicy-Zamek.

Ceny wynajmu pokoju w Niedzicy

Ceny są mocno zróżnicowane, zaczynające się od 25 zł za osobę, kończąc na bardzo wysokim standardzie, za który zapłacimy znacznie więcej, ale dostając za to luksusowe warunki mieszkania oraz wszelkie udogodnienia.

Warto zapoznać się z ofertą noclegów w Niedzicy i dopasować idealną ofertę do swoich potrzeb spośród kilkudziesięciu możliwości. Zrób to już teraz!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!