NOCLEGI miedzyzdroje

Międzyzdroje noclegi

Wybieracie się na wczasy nad Polskim morzem? W wyborze odpowiedniego miejsca na wypoczynek nie możecie pominąć „Perły Bałtyku”. Przedstawiamy Międzyzdroje, kurort wypoczynkowy w zachodniej części polskiego wybrzeża. Różnorodne hotele, czyste plaże i zadbane kąpieliska już dawno stały się wizytówką tego miejsca. Międzyzdroje leżą na Wyspie Wolin, graniczą z niesamowitymi, zielonymi terenami Wolińskiego Parku Narodowego, którego prawdziwą perełką jest Jezioro Turkusowe. 

Międzyzdroje molo

Molo w Międzyzdrojach o zachodzie słońca.

FILTRUJ PO

Kilka słów o Międzyzdrojach

Historia głosi, że pierwsi letnicy przyjeżdżali tu na wczasy już w XIII wieku, to sprawiło szybką przemianę rybackiego miasteczka w elegancki kurort wakacyjny. Do dziś jest to destynacja często wybierana i bardzo chwalona przez wczasowiczów. W Międzyzdrojach czekają na urlopowiczów dwa piękne kąpieliska spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Plaże są bardzo czyste i zadbane, na każdej z nich znajdziemy toalety i kosze na śmieci. Fale rozbijające się o brzeg wyrzucają setki muszelek i bursztynów, które są ochoczo zbierane przez turystów od wschodu do zachodu słońca. Te w Międzyzdrojach są bardzo piękne, szczególnie jeśli obserwowane są z tutejszego molo. Jest to miejsce uwielbiane przez zakochanych, ale również przez miłośników morskiej panoramy, którzy szczególnie jesienią lubią obserwować niesłychanie widowiskowe morskie sztormy.

Baza noclegowa w Międzyzdrojach jest dobrze rozbudowana.

Liczne pensjonaty, domki, prywatne kwatery czy hotele oferują urlopowiczom dogodne warunki za rozsądną cenę. Większość hoteli posiada w swojej ofercie zabiegi spa, co jeszcze bardziej urozmaici pobyt najbardziej wymagających turystów. Na promenadzie nie brakuje klimatycznych knajpek czy pubów, gdzie można dobrze zjeść i miło spędzić wieczór słuchając szumu morza. Świetną propozycją dla rodzin z dziećmi spędzającymi swoje wakacje w Międzyzdrojach jest oceanarium. Można tam z bliska podziwiać egzotyczne ryby i organizmy żyjące w oceanach oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego w tym temacie. Podczas wizyty w oceanarium nasze pociechy mogą wziąć udział w różnych konkursach z różnymi nagrodami. Warto również wybrać się z najmłodszymi do planetarium w Międzyzdrojach. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Podczas seansów wyświetlane są w trójwymiarze obrazy pochodzące z kosmosu, a każdy pokaz zapiera dech w piersiach i na chwilę przenosi nas w kosmiczną przestrzeń. Super sprawa dla ciekawskich maluchów! Obiektem wartym uwagi, którego nie spotkamy w żadnej innej nadmorskiej miejscowości naszego kraju jest Gabinet Figur Woskowych. Możemy tam zobaczyć prawie sto figur woskowych o naturalnych wymiarach, przedstawiające osoby z różnych epok znane na całym świecie. W ich kolekcji znajdziemy figury takich postaci jak na przykład Kleopatra, Barack Obama czy Angelina Joli. Na terenie muzeum można bezpłatnie fotografować eksponaty, więc na pewno wasza wycieczka będzie obfitowała licznymi zwariowanymi zdjęciami. Innym punktem w mieście, którego nie możecie przegapić i wybrać się tam na spacer jest Promenada Gwiazd. Powstała w 1996 roku. Znajdują się tam odlewy dłoni znanych artystów.  Wielbiciele przyrody również znajdą tutaj coś dla siebie. Międzyzdroje są otoczone obszarami ochrony przyrody Natura 2000. W mieście znajduje się wiele pomników przyrody, które połączone są ze sobą specjalnym szlakiem turystycznym. Nie zapominajmy również o Wolińskim Parku Narodowym, stwierdzono tam występowanie ponad 230 gatunków ptaków, można więc tam spotkać różne rzadkie gatunki. Na terenie Parku znajdziemy również zagrodę pokazową żubrów. Jest to obiekt turystyczno – edukacyjny Parku. Podziwiać tam można poza dostojnymi żubrami, piękne okazy jeleni, dzików, saren czy bielika. Na terenie miasta nie brak miejsc oznaczonych wielkimi literami „wolne pokoje” czy „tanie noclegi” to na pewno przyciąga jeszcze więcej turystów. Fani aktywnego wypoczynku poza spacerami w urokliwych miejscach, mogą korzystać z wielu obiektów sportowych. Większość hoteli oferuje swoim rezydentom baseny.
W Międzyzdrojach znajdziemy również nowoczesne korty tenisowe oraz pole golfowe. Okres wakacyjny to gratka dla wielbicieli imprez sportowych, organizowane są tam takie wydarzenia jak Bieg Śniadaniowy, czy Festiwal Siły, Sprawności i Urody w których każdy może wziąć udział. 

Międzyzdroje noclegi - kiedy jest ich największy deficyt?

Miasto jest najbardziej oblegane przez turystów i celebrytów w lipcu podczas Europejskiego Festiwalu Gwiazd, kiedy staje się również stolicą kultury i sztuki. Prezentowane są wówczas spektakle teatralne, kultowe filmy oraz muzyczne hity. Warto się wybrać do Międzyzdrojów właśnie w tym okresie, można wtedy spotkać w mieście na przykład swoich ulubionych aktorów czy piosenkarzy. Jednak wiadomo, że wybór tego terminu musicie zarezerwować sobie na długo przed wakacjami. Międzyzdroje nazywane są perłą Bałtyku – nie bez powodu. O znakomitości tego miejsca świadczą liczne rankingi popularności w których Międzyzdroje królują oraz tysiące zwiedzających, których miasto przyjmuje każdego roku. Kto raz odwiedzi Międzyzdroje, z pewnością będzie chciał tutaj wracać. W tym miejscu nie trudno się zakochać!

Rezerwuj nocleg w Międzyzdrojach i ruszaj w drogę!

Chcesz otrzymywać najlepsze oferty noclegowe?
Zapisz się do naszego newslettera!